Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi az oka annak ha valakivel...

Mi az oka annak ha valakivel pl. egy táborozás vagy utazás folyamán összebarátkoztok, jól érzitek magatokat, de utána nem folytatódik a dolog?

Figyelt kérdés
Jól elviccelődtök, elbeszélgettek,egy hullámhosszon vagytok.Sok közös élmény is születik az együtt töltött idő alatt.Utána mégis egy távolságtartás áll be.Pedig vagy egy helyen lakunk vagy 20-30km-re van tőlünk az illető.Tehát a távolság nem lett volna áthidalhatatlan.Nekem voltak régebben ilyen eseteim.Ma már nem úgy fogom fel az egészet.De akár szép barátság is lehetett volna belőlük,mert akkor megvolt a lelki összhang.Viszont voltak olyanok is akikkel pont ilyen élmények kapcsán barátkoztam össze és tartjuk is kapcsolatot.Ha nem is vagyunk a legközelebbi barátok,azért időnként elmegyünk kávézni.Ha összefutunk regisztráljuk egymást,kellemesen elbeszélgetünk.

2017. nov. 29. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert mivel ugy hozta ossze a sors,hogy egy helyen vagytok, igy elutottetek az idot,de mondhatni csak kenyszerbol. Utana mindenki ment vissza az eleteben. Persze van,hogy ezekbol neha osszejon 1-2 tartosabb baratsag, de inkabb az a gyakori,hogy az ember baratkozik mert igy van beallitva,meg ha mar a kenyszer ugy hozta,kihozzuk a legjobbat,hogy jol erezzuk magunkat,de sokan ebbe nem latnak bele tobbet,vagy nem is akarnak. En is voltam pl 1 havi diakmunkan,ahol valakivel nagyon jol egy hullamhosszon voltunk, igergette,hogy majd tartjuk a kapcsolatot, meg tenyleg tok jo volt az a idoszak, aztan en hiaba probaltam tartani az egeszet kb le lettem koptatva az 1 honap utan. Sajnos ezeket a szitukat igy hozza az elet. Az ember jopofizik, beszelget,jol erzi magat, de ennek egy jo resze csak onos dolog hogy az adott szituban ne unatkozzon. Ha a kulso tenyezo elmulik(munka,tabor,utazas) ami teremtette a kapcsolat nagyreszet akkor az egesz barati kapcsolat is oda lesz. Sajnos nekem is volt ebbol mar par rossz elmenyem. Szeretek baratkozni, es mindenkitol a legjobbat remelem, meg hihetetlenul rendes tudok lenni azzal is akit par perce ismerel, es ez miatt sokszor lettem megbantodva..ez van..meg kell tanulni ezeket a helyen kezelni
2017. nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van benne valami amit írsz.Bár abban a helyzetben nem tűnt kényszeredettnek az egész, valószínűleg igazad van a helyzet hozta úgy.Ha nincs az utazás,nyaralás,tábor akkor lehet az utcán,színházban vagy bárhol simán elmentünk volna egymás mellett és nem "barátkoztunk" volna össze,figylemebe se vettük volna egymást.Az önös érdek meg tényleg ott lehet,ha több mindenkivel jóban vagy az út során akkor ha az egyik épp kávézni akar a másik múzeumot látogatni, mindig lehet az érdeklődéshez szabottan találni valakit akit épp az adott pillanatban az érdekel ami engem.A rövid távú közös célok azok amik fenntartják ezeket az ismeretségeket.Meg sokan társaság nélkül vagy egy-két emberrel mennek ilyen utakra és izgalmasabb, érdekesebb ha több mindnkivel összehaverkodsz.A szükség törvényt bont.Utána a való életben mindenkinek megvannak a saját barátai, ismerősei és nem kívánják ezeket az ismeretségeket folytatni.
2017. nov. 29. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!