Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amikor családi és egyéb...

Amikor családi és egyéb összejöveteleket tartatok, mi alapján döntitek el, hogy a baráti körötökből kik lesznek ott a meghívottak között?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján? :o

Hát akit ott szeretnék látni, azt meghívom, akit meg nem, azt nem fogom. Vagy ennél összetettebb ez a kérdés, ami számomra nem jött át elsőre? :D

2017. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom olyasmire vonatkozott a kérdés, hogy például ha van a csoportban kettő olyan személy, akik nem kedvelik egymást, akkor hogyan választunk közöttük?

Vagy arra, hogy ha az összejövetel családi, akkor ki az az egy kettő barát aki még belefér?


Én olyat szoktam választani, aki tudom, hogy nem feszeng a családomtól, aki már ismeri őket, például jóban van a tesómmal is mert egymást is ismerik, vagy gyerekkorunkban gyakran aludt nálunk, így nem egy idegen környezetbe kell bejönnie.


Figyelembe veszem, hogy ki szereti a társaságot és ki nem. Aki nagyon jó barátom, de tudom, hogy utál társaságba jönni még akkor is ha mindenkit ismer, őt is meg szoktam hívni, de hozzá teszem neki mindig, hogy természetesen nem bántódok meg, ha nem jössz el, mert tudom, hogy nem szereted a társaságot. És tényleg soha nem jön el. De mindig megköszöni a meghívást.


Vagy aki kötelező jelleggel ott lesz pl család esetén egy tesó, ha valaki nem kedveli, mindenképp leszögezem a barátoknak, hogy de itt lesz ő is.


Ennél jobban nem tudom lehet e válaszolni erre a kérdésre.

2017. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb mindig ugyanazokat hívjuk meg, aztán ha valaki nem ér rá, maximum nem jön el. De a baráti kör nagyjából ugyanaz évek óta.
2017. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Végigkérdezem a rokonaimat, idén miden nemzeti konzultációs ívet visszaküldtek-e már. Aki nem küldte vissza, azt nem hívjuk meg, mert hazaárulók.
2017. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annak kapcsán jutott eszembe,hogy van aki nagyon jó barátnőnek tart,hangoztatja a nagy barátságot,utána mikor összejövetelre kerül sor,sose vagyok ott a meghívottak között.Meg még elég fura beszólásai is vannak ilyen dolgokra vonatkozóan.Ha összejövetel van nála az azt megelőző időszakban kerül,utána meg jelentkezik mintha mi sem történt volna.Amikor meg eltávolodok jönne utánam,tapadna rám mikor találkozunk.Mindig hív hozzá.Csak a gondjairól szeret beszélni...Nem tudom az ilyen ember ezt szándékosan csinálja vagy tényleg ennyire primitiv,hogy nem veszi észre magát és értetlenül áll a dolgok előtt.A másik személy akivel összejártunk igy hármasban barátkoztunk mindig ott van a meghivottak között.Ők régebb óta is ismerik egymást,bár ez se 1-2éves imseretség közöttünk.Meg más barátai is vannak akik ott vannak.Mostmár addig jutottam tartom a távolásot vele.Panaszkodjon azoknak akiket meghiv.Átértékeltem a kapcsolatot.De kiváncsi vagyok rá mások szemszögéből,hogy ők mi alapján döntenek egy "barát" meghívásáról illetve meg nem hívásáról.
2017. dec. 1. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:
a második kimerítette a témát
2017. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!