Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógorom feleségével ki nem...

A sógorom feleségével ki nem álljuk egymást. A rokoni összejöveteleket hogyan oldjuk így meg?

Figyelt kérdés
Szűk a család, kisebb étkezések szoktak lenni, anyósom mindkettőnket elfogad, más családtaggal sincs probléma, csak a sógorom feleségével van baj. Mit lehet ilyenkor tenni? Van erre megoldás? Hogy lehet így egy családi rendezvényt megoldani? (Karácsony, Szilveszter, Húsvét stb.)
2017. nov. 20. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát csak neked van problémád ezzel a nővel, senki másnak? És veled is csak neki van gondja, senki másnak? Mi a forrása az ellenszenveteknek, azt lehet tudni?


Amúgy felnőtt emberek szerintem képesek tolerálni egymást néhány órára, hogyha ilyen egyéni problémák vannak, és nem pedig egy bizonyos elviselhetőségi szinten felül van az illető, és ez másnak is szemet szúr... Szóval egyszerűen: ne beszélgessetek egymással, ne foglalkozzatok egymással, ott egy csomó másik ember. A nem szimpatikus megmozdulásokat meg lehet simán tűrni anélkül, hogy az ember direktbe problémázna rajtuk.

2017. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem világos a dolog: ha nem jöttök ki egymással, akkor nem szóltok egymáshoz, nem foglalkoztok a másikkal - van még elég családtag, akivel lehet beszélgetni.
2017. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egy 10 m2-es légtérben vagyunk ilyenkor vagy 8-an, ezt nem lehet megtenni, hogy ne szóljunk egymáshoz.
2017. nov. 20. 12:33
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Mégis mi a problémátok egymással?
2017. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne megtenni? Ha csak problémázni tudtok, kritizálni egymást, rossz dolgokat mondani egymásnak, akkor bizony inkább fogjátok be a szátokat.
2017. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell beszélgetni és kész, vannak ott mások, azokkal beszélsz és kész.

Amúgy érdekes, ha senkinek semmi baja, csak neked, akkor te vagy a hunyó

2017. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Kulturált, de egymásnak unszimpatikus emberek, megoldják úgy, hogy nem fogják elrontani az egész család örömét-hangulatát. Egyszerűen nem kell kimutatni az utálatodat, maradj semleges.
2017. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Miért szilvesztereztek együtt 10m2-en?


Amúgy nem kell egymáshoz szólni, kulturált családi körben ezt meg lehet tenni pár óráig igazán nyugodtan.


Nekem suliban volt, hogy a tesómmal osztálytársak voltunk. Volt egy lány akivel ki nem állhattuk egymást, mindig beszólogatott, oda-vissza ment a balhé.

A tesómnak viszont ez a lány volt a barátnője, és haza is hozta hozzánk ott aludni.

Repestem az örömtől.

Nem volt semmi, a vacsit csöndben eltöltöttük, utána bezárkóztam a szobámba.


Ha mi ezt 16 évesen meg tudtuk akkor oldani így, akkor nem hiszem, hogy ti felnőttként ne tudnátok.

2017. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem szólsz hozzá és kész.


Én is utálom mostohaanyámat, de megoldjuk a dolgot.


Ő szapul meg beszól - mert idióta -, én meg beszélgetek mással.

2017. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, beszélgess másokkal.Nem kell beszélgetést kezdeményezni és akkor nincs konfliktus.
2017. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!