Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság extrákkal, ez most...

Barátság extrákkal, ez most komoly?

Figyelt kérdés

Két hónapja ismertem meg egy fiút,akivel (mivel közel lakunk egymáshoz mostmár) ápolgatjuk a barátságot,jól kijövünk de rengeteg köztünk az ellentét. Túlságosan is,ami néha ad nekem egy kellemetlen szorító érzést. Elvégre nem folytana titeket az a tény,hogy a srácocska népszerű és sok lány veszi körűl,de ti inkább egy finom ambivertált/inkább népszerűtlen fajta vagytok? Dehogynem.. Ennek ellenére okos,intelligens,határozott,ami számomra előnyös,mivel ezen a téren ugyanolyanok vagyunk. Tudjuk mit akarunk és folyamatosan kűzdünk,részben talán ezért is kerűltünk annyira egy hullám hosszra,hiszen körülöttünk sokan negatív beállítottságú emberek.


A gond ott kezdődött,amikor filmezések közben átölelt,majd fokozatosan egyre többször kezdett simogatni. Visszafogott volt persze és sohasem erőszakos,de úgy éreztem,hogy valósággal behálóz... Ez egy olyan mókus kerék,amiből nem tudom hogyan léphetnék ki kellemetlenség nélkűl. Nem volt még barátom. Nem tudom,ez mit jelent,hol kellene megálljt parancsolnom,egyáltalán hogyan tisztázhatnám.. Ez gyors,furcsa. Az is lehet,hogy nála ez megszokott "baráti viszonynak" számít. Viszont ha szerénykén már a nyakam puszilgatja,az nem abszurd egy kicsikét?! Ha a nyakamhoz hajol és ez nem tetszik nekem,mindig jelzem nonverbálisan,amit szerencsére gondolom mindig ért,mivel figyelmesen lenyugszik és csak ölelget.

Nekem fontos a médiám,a teljesítményem a suliban,a stréberségem megtartása,nem akarom ezt a bizonytalanságot,mi a francot kellene mostmár tennem? Ez barátság egyáltalán? Nem akarok klisé extrákat,mi ez..?

Voltatok ilyen helyzetben?

Mi a teendő?

Kérlek,segítsetek!

17/L



2017. dec. 17. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szólni kell neki hogy te hogyan érzel,minél többet vársz annál komolyabb érzések alakulhatnak ki benne.Puszi a nyakra nem baráti.Ha pedig tetszik neked is,és csak a tanulmányi átlagodat félted,egyszer csak észreveszed hogy nem éltél.Lehet jól tanulni kapcsolat mellett is,és nem feltétlenül vele.
2017. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgyis belemész majd, használ egy kicsit, majd eldob.
2017. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

„okos,intelligens,határozott,ami számomra előnyös,mivel ezen a téren ugyanolyanok vagyunk”

Ja, nekem is ez jön le a leírtak alapján.

2017. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen népszerű fiúcskának számítottam a gimiben, viszont én másnak éreztem magam. Nem értettem, miért szerettek. Meg voltam elégedve a külsőmmel, de nem értettem, miért szerettek belém a lányok. Igazából libák voltak inkább.

Mindenesetre az első barátnőm egy hozzád hasonló leányzó volt, kitűnő tanuló, vonzóan különc, szellemes, aranyos.

Nagyon nehezen indultak a dolgok, mert nehezen avatott be a dolgaiba, de egyszer csak megtört a jég, és szép lassan össze is jöttünk.

Támogattuk egymást, amiben csak tudtunk, együtt fedeztünk fel egy csomó mindent. Rajzolgattunk, írtunk, filmeztünk, festettünk, megtanultunk bánni egymással, és a legjobbat kihozni a másikból. Voltaképp nem voltunk különbözőek.


Jó mondjuk én nem voltam ily nyomulós, de ezzel nincs feltétlenül baj, ha visszacsihad. Fontos lenne viszont beszélned erről. Minél őszintébben, nyíltan elmondani a véleményed róla, mint amit itt megfogalmaztál.


Ha kitart még melletted, viszont érdemes lehet belevágni. Nem gimiben kell "strébernek" lenni. Ott nyugodtan lehet pasizni-csajozni.


21 F

2017. dec. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom...
2017. dec. 18. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A valóságban nagyon egyszerű a képlet, csak te bonyolítod túl a tipikus naiv, kislányos, csajos hülyeségekkel.


Pl. számomra értelmezhetetlen az a dolog, hogy ő a társaság kedvence, te meg visszahúzódó vagy. És? Ez miért akadály egy párkapcsolathoz?


A másik: egyértelmű, hogy a fiú meg akar dugni, ezért lehel a nyakadba. Barátságban ilyen nincsen. A kérdés, hogy komolyan gondolja-e vagy sem.


Harmadik: döntsd el magadban, hogy mit akarsz. Járni akarsz-e vele vagy sem? Ha igen, akkor beszéld meg vele a dolgokat, hogy mit akar stb., ha meg nem, akkor ne bújj vele össze. Ilyen egyszerű.

2017. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Tisztázni fogok vele mindent,így is úgy is.
2017. dec. 20. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!