Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnék fejlődni?

Hogy tudnék fejlődni?

Figyelt kérdés

Mindig is visszahúzódó személyiségű voltam. Legnagyobb hatással a családom volt rám, mert mindig is hátrányos helyzetben voltam és állandó negatív légkörben nőttem fel. Egyik nagybátyám pedig rátett, és jó célpont voltam neki, ezért állandóan megvert, leszégyenített mások előtt, gyakran a barátaim előtt, fenyegetett és kétszer meg is erőszakolt. Az iskolában ezek hatására féltem barátkozni, megnyílni más előtt, ezért csak néhány barátot sikerült szereznem, lányokkal pedig sosem tudtam beszélni. A néhány baráton kívül, - de gyakran ők is - az osztálynak állandó célpontja voltam, mert sosem mertem visszareagálni. Ezért gyakran ütöttek és kinéztek. Azt hittem középiskolára megváltozik a helyzet, de szintén hasonló társaságba keveredtem, azért is, mert sok osztálytársam maradt a régi. Rossz szándékkal álltak hozzám, ezért folytatódott a hasonló iskolai életem. Az évek alatt nagy nehezen egy normális nagybátyámnak köszönhetően sikerült egy lánynál sikereket elérni, de egy hét után hozzám vágta, hogy csak elfelejteni akart valakit. A többi próbálkozásom pedig hamar véget ért, mert leráztak.

Ezek nagyon rosszul érintettek, és minden emberrel megszakítottam a kapcsolatot. A magányos időszakomat pedig tanulásra fordítottam, de amint újra próbáltam volna felvenni a kapcsolatot a régi haverjaimmal, elutasítottak.


Mi az amit változtatnom kellene? Hogy tudnék megváltozni? Hogy tudnék fejlődni, barátokat szerezni?


19/f



2018. febr. 5. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam...Alkoholista nagybátyámnál laktam több mint 1 évig.

Sokszor halálosan is megfenyegetett,de csak kiröhögtem...elvette a pénzem,több tucatszor megfenyegetett,hogy így összever meg úgy stb...Egyik nap azt mondta hogy szétveri a fejem,ha nem csinálom azt amit ő mond(itt lett belőle elegem),mondtam neki,hogy akkor mutasd meg,ne csak a szád járjon.Első alkalommal ütött meg,kórházban végezte.

Ne várd a sült galambot,csak egyszer áll ki magadért úgy "istenesen",utána minden jobb lesz ;)

2018. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem se volt sok barátom, most sincs. Mindig piszkáltak, amiért visszahúzódó vagyok, nem barátkozott velem senki. Ha városban laksz menj el sportolni, hátha szerencsével jársz.
2018. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!