Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri olyan munkahelyen...

Megéri olyan munkahelyen maradni, ahol nem tud fejlődni az ember (IT)?

Figyelt kérdés

Programozó vagyok, és nemrég (kb. fél éve) kerültem egy új munkahelyre. 2-3 éves gyakorlatom van, a fizetés jónak mondható (nettó 500 körül), viszont alig kell valamit csinálni, és amikor kell is, akkor is olyan mechanikus feladatok vannak, amiből az ember nem tud fejlődni semmit.


Már az elején is ezt éreztem, de gondoltam adok még egy kis időt neki, de félév után még mindig ugyanazt érzem.


Annyiból jó, hogy jó a társaság, viszont egyre inkább úgy érzem, hogy csak visszafejlődöm. Nincsenek olyan feladatok/technológiák, amik kihívást okoznának, és amik által fejlődni tudnék. Úgy pang az egész, bemegyek, netezek, megcsinálom a kis feladatomat, netezek, facebookozok, megint kis feladat, hazamegyek.


Kicsit félek feladni ezt a biztos (és egész jól fizető) munkahelyet, de egy nap szeretnék senior fejlesztő lenni, amihez tapasztalat és tudás kell, amit itt egész biztosan nem fogok tudni megszerezni.


Meg ha őszinte akarok lenni magamhoz, most vasárnap itthon ülve, semmi de semmi kedvem oda visszamenni hétfőn.


Szerintetek is érdemes lenne váltani, esetleg van valami olyan ötleteket, ami nekem nem jutott eszembe?


előre is köszönöm.



2017. nov. 12. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha cégen belül nincs más hely, ahol nagyobb kihívás lenne számodra, akkor válts mindenképp.
2017. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha fejlodni akarsz akkor szerintem is valts, habar nekem alom melo lenne, nem stresszes jo a kozosseg es megfelelo a fizetes... A kerdes az, h szukseges-e az h tovabb fejleszd magad?
2017. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha a munkahelyeden netezés és facebookozás helyett elkezdenél hobbi operációsrendszert vagy 3D-s grafikus motort készíteni? :)
2017. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Válts, a te szakmádban az elvesztegetett hetek is számítanak, nem hogy a hónspok, évek
2017. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Látszik a leírásodból, hogy unod az egészet, válts ahogy csak tudsz.
2017. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Legelőször beszélj a főnököddel, normálisan, mondd hogy szeretnél kihívást, fejlődni és a cég hasznára válni (persze kihasználni ne hagyd magad :)). Mivel 2 kézzel kapkodnak a fejlesztők után, remélhetőleg észbe kap.


Addig meg esetleg végezz ez netes kurzusokat munkaidőben, vagy programozz saját projektet - a legtöbb ember, úgy hallom, ezt csinálja. Vagy Githubra fel, vagy freelancerként. Így fejlődsz, új dolgokat tapasztalsz meg addig is. Persze ez azért nem helyettesíti a céges fejlődést.


Ha meg főnököd nem reagál, akkor válts, és domborítsd ki máshol hogy ez neked fontos. Ne vállalj el úgy új munkát, hogy nem beszéltetek részletesen az új munkavállalóval a lehetőségekről (bár ez sem garancia, de nem árt).


Teljesen megértelek egyébként, bár én folyamatfejlesztésben, projektmenedzsmentben dolgozom, de ugyanez a problémám, a főnököm ignorál.


Fizu miatt szerintem ne aggódj, akkora hiányszakma most, hogy simán kereshetsz ugyanennyit vagy többet.

2017. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bar inkabb egy orvos keresne ennyit... nagy a hiba a vilagban
2018. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jól van utolsó, nem itt kell a társadalmi igazságosztót játszani.
2018. máj. 12. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a baj a munkahelyekkel, hogy nem az ember igényeihez és erejéhez mérik a feladatok mennyiségét. Én az egészségügyben az ellenkezőjétől szenvedek, nem tudok a rengeteg feladatnak eleget tenni, már nincs erőm, pedig nem vagyok lusta. Csak elhasználódtam az évek alatt. Vannak olyan napok, amikor zsong a fejem, amikor hazamegyek, alig állok a lábamon. És a vége ugyanaz, mint nálad, már nincs kedvem a következő nap is bemenni. Úgyhogy be is adtam a felmondásom.
2018. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy orvos tobbet er mint ezer jatekfejleszto
2018. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!