Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 22 eves leszek amire szeptembe...

22 eves leszek amire szeptemberbe elkezdem az egyetemet van olyan aki meg igy volt? Be tudott illeszkedni a többiekhez akik 18 év körüliek? Nem nézték ki, kozositettek ki? Mindenféle tapasztalat érdekelne

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még 30+ sem ritka, sőt, a többség 20 körül van - az a plusz max. 4 év senkinek sem fog feltűnni.
2018. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tudnál veled egykorunk szinte és amúgy az egyetem tele van 22 25 30+
2018. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemen feltehetőleg, tekintve, hogy egyetem, és nálunk is úgy volt, hogy kb 35-ig minden korosztály képviseltette magát. Nem volt ciki. Igazából egyetemen az a ciki, ha valaki még tinisen gondolkodik. :)

Szóval ezen ne parázz. Végre felnőtt lehetsz, végre levetheted a gagyi gyerekes nézeteket, és végre olyan barátokat szerezhetsz akik tényleg értékesek.

Nekem az egyetemi évek voltak a legjobbak.

2018. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok, én is most adtam le a jelentkezésem alapképzésre, nyugi. A korábbi szakomon én is láttam idősebbeket is, nem lesz gond a beilleszkedéssel. Egyik marketinges csoporttársam harminc fölött lehetett, ugyanúgy beszélgettek vele is, mint a többiekkel.
2018. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Csak azért kérdeztem mert nekem a debreceni egyetemmel vannak ismereteim es ott nem nagyon volt így, inkabb a levelező szakokon voltak az idősebbek
2018. febr. 15. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Huszas évei elejére az embernek eltűnnek a "korosztályi különbségek", amikor főiskolás voltam, ugyanúgy elvoltunk a tőlünk 5 évvel idősebbekkel is, volt olyan, aki még idősebb volt ennél, vele is ugyanúgy elvolt mindenki....
2018. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 19-20 éves kor után már nagyjából fel sem tűnik, ha valaki pár évvel idősebb, mint a többiek. Nem olyan, mint amikor általános suliban a 14 évesek között ott ül a szakállas 16 éves bukott srác.
2018. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

26 leszek, mire végzek az egyetemen, 19 évesen kezdtem egy szakot egy év kihagyással érettségi után, azt 22 évesen fejeztem be, és most 23 évesen új szakot kezdtem.

Az igazság az, hogy nekem nem sikerült beilleszkednem, de ennek az az oka, hogy főállásban dolgoztam és dolgozok most is, így csak a gyakorlatokra járok be, utána rögtön megyek is el és nem bandázok a szaktársakkal, az életemnek csak egy kis részét teszi ki az egyetem, míg egy kollégistának, aki több egyetemistával lakik, és egész nap az egyetemen van, lelkiismeretesen bejár előadásra is, sokkal nagyobb részt tesz ki az egyetem a hétköznapjaiból, mert gyakorlatilag ott él. Szóval nem a korkülönbség volt az oka. Egyébként tényleg mindenféle korosztály van, van aki későn jön rá, mit szeretne, vannak folyton csúszó örök egyetemisták, van, aki azért csúszik, mert családot alapított közben, de volt olyan harmincas szaktársam is, aki már rég azon a szakmában dolgozott, és úgy döntött, ideje előrébb lépni, ahhoz viszont kellett a felsőfokú papír.

De hogy írjak valami megnyugtatót is, egyáltalán semmi hátrányt nem jelentett, hogy nem kötöttem szoros barátságokat az egyetemen, a szaktársak ugyanúgy rendesek voltak és segítettek, ha rájuk írtam valamivel (cserébe persze én is segítettem, ahol tudtam), sőt bulizni is hívtak párszor, csak én döntöttem úgy, hogy nem megyek.

2018. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!