Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy baratnom, aki mindenen...

Van egy baratnom, aki mindenen lelkizik, mindent kielemez, es kimond, amit gondol. Nagyon faraszto. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyerekkorunk ota joban vagyunk, mar felnottunk, kulon elunk, csaladunk van, tartjuk a kapcsolatot, de o meg mindig ott tart, hogy kimond mindent kenyszeresen, amit gondol, elemezgeti amiket mondok neki. Elmondja, hogy abbol, amit mondok neki, mi tolti el jo erzessel, es mi bantja meg. Minden beszelgetes utan. Folyamatos visszajelzest var tolem mindekozben arrol, hogy en hogyerzem magam. Nagyon jo emlekek kotnek ossze minket, ezert tartom vele a kapcsolatot, de mindig, amikor hiv, hogy bedzeljunk azt erzem, hogy ahhh, most akkor megint elemezgetni fog.


ajartam regebben pazichologushoz, ami miatt mentem azt sikerult megoldani, az elemezgetest reszemrol en ott abba is hagytam, mar ugy erzem faraszt, es nem visz elorebb. Sokszor csalodok pozitivan abban, ha talalkozunk ezzel a lannyal, elojonnek a jo dolgok is, amik regen osszekotottek. Inspiralo, kedves, szeretteljes szemelyiseg egyebkent, csak ezzel az elemezgetessel nagyon lefaraszt.


Ti mit tennetrk a helyemben? O nagyon ragaszkodik hozzam. Jar szakemberhez depresszio miatt mar evek ota. Nem tudom, mit mondhatnek neki, vagy nekem hogyan kellene kezelnem ezt a helyzetet.



2018. márc. 7. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet finoman meg kellene mondani neki, hogy úgy érzed: kapcsolatotokat megterheli ez a (túlzott) elemezgetés, és ezt ne tegye, vagy ritkábban tegye, mert tőled energiákat von el.

Biztosítsd róla, hogy nagyon szereted őt, csak ez a probléma.

Esetleg a szakembernél akihez jár kérdezzen rá: mit javasolna neki hogy ilyen elemezgetéssel baráti kapcsolatait kevésbé terhelje.

2018. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha kommunikálnál vele? Mond meg neki, hogy ne fárasszon a hülyeségeivel, mert idegesít téged.
2018. márc. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg mi lenne, ha elmondanád neki? Szereted, tök jó barátod, de halál fölös minden szavadat kielemeznie, szükségtelen és fárasztó, van elég beszédtéma anélkül is.
2018. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mint irtam, depresszios, emiatt kezeles alatt all, es tudom, es nem tudom, hogyan fogalmazzak, hogy utana ne ezt elemzgesse megint, mert tudom, hogy ez meg fogja bantani.
2018. márc. 7. 08:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós és nem hülye, attól, mert nem idegesít fölöslegesen téged, miért ne lehetne minden ugyanolyan? Erősítsd meg neki, hogy ugyanúgy szereted, semmit nem változtat ez, csak ne csinálja és kész.
2018. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Depressziós, és? Nem fog belehalni egy “Ne csináld légy szíves”be. Csak nyisd ki a szád és mond meg neki. Ha finoman mondod, nem fog leesni és amilyen szerencsecsomag tényleg elkezdi elemzgetni ezt is. Egyenesen állj elé, ha felfogja hurrá, ha nem, hagyd ott. Energiavámpírok ezek az emberek, és hiába kedves aranyos, ha halálra idegel.
2018. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Javasold neki a kognitív viselkedés terápiát. Esetleg vesse fel a pszichologusanak. Ez tipikus rossz viselkedesminta, "rágódás". Erre van egy olyan gyakorlat, hogy kituz magának a héten egy órát, pl.szerdán este 7-8ig, ez lesz az ő "aggodo ideje". Egy füzetbe külön címekkel leir mindent, ami bántja. Ha a hét közben eszébe jutnak ezek a gondolatok, el kell terelje a figyelmét, de nem felejti el és foglalkozik az üggyel, de csak az aggodo időben. Feluti a füzetet es ir hozzá, ha tud.
2018. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, ez nagyon hasznos info, es nagyon tetszik, javasolni fogom neki, koszonet erte!
2018. márc. 7. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:
A rokonait nem választhatja meg az ember, de a barátait igen.
2018. márc. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!