Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek barátnak nevezhető...

Szerintetek barátnak nevezhető-e az illető személy?

Figyelt kérdés
Kb.6-7 éve tart a kapcsolat.Az illető személy általában megfeledkezik(vagy nem is érdekli) a születésnapomról.Múltkor feljött egy beszédtéma kapcsán valami és azt se tudta pontosan hány éves vagyok,mivel megkérdezte.Az első pár évben egyáltalán nem köszöntött.Az utóbbi években igen.De mindig jóval később és nem 1-2 napról vagy hétről van szó.Erőltetettnek érzem az egészet.Lehet csak azért teszi,mert felszoktam köszönteni.Úgy gondolom legjobb lesz ennek a születésnapi megemlékezésnek véget vetni,mert már fárasztó.Nem az ajándékról van szó,elég lenne egy sms,ha más alkalmakkor tud írni,meg ha már az egyik legközelebbi barátnőjének tart akkor ne egy hónappal később írjon,meg plusz még egy hónapot rászámitva köszöntsön fel személyesen.Ha másokról megtud emlékezni akkor rólam is megemlékezhetne.Mindezt leszámítva sokszor érzem mostanában,hogy nem kellene találkoznunk.Bennem van egy belső érzés,magam sem tudom miért.De múltkor is amikor nála voltam és eljöttem tőle,megmagyarázhatatlan rossz érzés volt bennem.Abból is elegem van,hogy általában nála találkozunk.Mert neki úgy kényelmes,hogy este fél8 körül fogadjon,ne kelljen kimozdulni otthonról.Nekem meg nincs kedvem bent kockulni szivesebben sétálnék vagy mennék el egy forró csokira.Az ilyen programok általában zsinórban vannak lemondva.

2018. márc. 13. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírásból nekem úgy tűnik, hogy különösebben nem vágytok egymás társaságára, nincsenek közös programok, csak néha megszokásból, vagy csak a kapcsolat fenntartásra érdekében elmész hozzá.

Ha jól érzed magad ilyenkor és szeretsz vele beszélgetni, akkor maradhat így, ahogy vagy. De nyilván nem ő a legközelebbi barátod, ha máskor nem szoktatok beszélgetni, nem érdeklődik irántad, stb.

Ha ezek a találkozások kellemetlenek, erőltetettek, akkor jobb lesz nélküle.

Nekem is volt ilyen. Nem hiányzik.

2018. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Olyan mintha a mi barátságunkat írtad volna le, csak engem nem érdekel, hogy ki köszönt fel és ki nem. Nekem is vacak egy memóriám van...ha akarod, hogy megemélkezzenek rólad, akkor elmondod nekik, hogy "ja, amúgy ma van a szülinapom." Kész. Nem kell ott is problémát csinálni, ahol nincs is. Munka után én is inkább otthon ülnék, ha ki akarsz menni este, akkor vegyél egy kutyát de ne engem rángass.
2018. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es hozzászóló: vannak más programok is pl.nyáron úszás,üzenetben halljuk egymást ha nem sikerül találkozni.De talán nem ugyanazok az igényeink vagy másként értelmezzük a kapcsolatokat.Az is meglehet változtam az utóbbi időben vagy kellett idő,hogy ezek a különbségek felszínre kerüljenek a kapcsolatunkban.Átgondolva ő valójában nem a legközelebbi barátom.Nekem fontos egy baráti kapcsolatban a kölcsönös tisztelet.Ezt tőle nem kapom meg,másoknak úgy érzem ezt megadja.De vannak olyan barátaim akikkel megvan ez a kölcsönösség.Lehet vele jobb lesz még jobban ritkítani a kapcsolattartást.
2018. márc. 13. 12:36
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es hozzászóló:nem pont csak a kimenésről van szó,hanem inkább arról nem lehet mindog azt csinálni ami az egyik félnek jó és kényelmes.A másiknak is lehetnek igényei.Nekem is félre kell tennem dolgokat,hogy tudjak rá időt szakítani.Kávézni meg beszélgetni lehet a közeli csendes kávézóban is ahol nem a megszokott környezet van.Tőle ez kb. 5percre van,tőlem 15percre.
2018. márc. 13. 12:39
 5/8 anonim ***** válasza:

"De múltkor is amikor nála voltam és eljöttem tőle,megmagyarázhatatlan rossz érzés volt bennem."


Taszít ő téged? Amúgy én felszámolnám ezt a barátságot; fölösleges bosszantanod magad miatta. Hogyha többet vesz el belőled, mint ad. Amúgy nekem van olyan valaki, aki zsinórban nem köszöntött föl szülinapokra, rá kellett szólni, még egyszer a célzásomat sem értette; én nem felejtettem el semmit; de így írtam neki egyszer, hogy "Ha elmondod, mit felejtettem el, én is elmondom, te mit felejtettél el.:D" Nem vette a lapot, visszaírt, hogy "Na, mit felejtettél el?:D" Na hát facepalm. Most már én se köszöntöm őt fel szülinapkor:D Amúgy nekem mindig eszemben van. Én számon tartom, mindig tudom az övét, hogy van. Ráadásul amúgy 2 héttel idősebb nálam. Ővele szal amúgy szeretjük egymást, csak nem vagyunk napi szintű kapcsolatban, de mindig nagyon örülünk egymásnak , ha találkozunk. Meg neki 5 perc után ingyenes a telefondíja, és akkor amikor fölhívom, akkor kinyomja, és egy percen belül visszahív; hogy ne az én számlámról menjen. De a te eseted, kérdező, teljesen más, szóval szerintem az ott már nem is igazi barátság, nem kölcsönösen vagytok fontosak egymásnak. Ő kvázi használ talán téged némileg, hogy szórakoztasd, aztán amikor nincs kedve veled elmenni, akkor meg le vagy carva, szóval hát nem tudom még azt sem, hogy megérné -e vele átbeszélni a dolgokat. Talán 1-2 hétig jó lenne megint, de utána ugyanúgy tojna a fejedre, mert te úgy őt nem nagyon érdekled. Remélem, vannak más barátaid is, mert ez a kapcsolat már kb halott. Csak te teszel bele, csak te teszel érte, csak te ugrálsz neki, ő meg sose emeli meg a farát. Szóval szerintem hagyjad őt. Ha meg feltűnik neki a hiányod , lehet , hogy akkor is használni akar majd, hogyha keres, de az is lehet, hogy észre se fogja venni, hogy elszivárogtál, elpárologtál az életéből.

2018. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom igaz barát-e mikor mennyire számíthatnék rá.A szülinapos dologban ilyen.De másik barátnőivel nem ilyen két közelebbi van neki.Szerintem velük nem ilyen.Volt hogy felajánlotta kifizet egy utazást ha nincs rávalóm az ne legyen akadály hogy nem megyek.Számomra az bántó,hogy szeret mindenféléről beszélni de annyiba nem vesz,hogy ezt megjegyezze meg a tetejébe mindig nekem kell menni hozzá.Ha én javaslok programot,hívom valahova az mindig le van mondva.Utoljára azt mondta azért menjek hozzá mert neki épp megvan.Múltkor állítólag a tehenük ellett vagy beteg volt.Vagy váratlanul beállítottak a vidéki vendégek.

Az utolsó mondatban is van valami, ha valaki változtat is lehet azért teszi,mert használni akar.Ez jól összefoglalja egy másik személy viselkedését az irányomba,akit leépítettem.Lehet ebben az esetben is ez lenne jó.

2018. márc. 13. 19:33
 7/8 anonim válasza:
Szerintem inkább barátkozz mással, nem érdemli meg a figyerlmed, aki nem figyel rád. Nem a születésnap elfelejtés miatt, csak úgy általában mondom.
2022. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akiről irtál nem a barátod, mert nem törődik veled és neked sem fontos, ezért nincs értelme a kapcsolattartásnak.
2022. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!