Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meleg vagyok. Elhatároztam,...

Meleg vagyok. Elhatároztam, hogy nem csinálok belőle többé titkot, nem járok lehajtott fejjel és felvállalom. Ugyanakkor kissé még bizonytalan vagyok. Szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés

A hozzám legközelebb álló emberek már nagyobbrészt tudják. Ők eddig totál jól fogadták ezt, igazából nem nagyon lepett meg senkit a dolog azt hiszem. :D


Ugyanakkor így néha felmerül bennem, hogy a fiú barátaimnak vagy úgy alapvetően az engem körülvevő fiúknak (pl osztálytársak) nem lenne-e fura úgy a társaságomban lenni, hogy tudják, hogy meleg vagyok.

Tehát nem lennének-e távolságtartóbbak velem, meg nem lenne-e kínos mondjuk velem beülni valahová "kettesben" (enni, kávézni, inni stb) és hasonlók.


Kicsit aggaszt ez a dolog. Nem akarok senkit kellemetlen helyzetbe hozni ezzel vagy bármi hasonló, de így folyamatosan saját magamat hozom kellemetlen helyzetbe, hogy ezeken agyalok.


És most nem is attól félek, hogy most akkor minden kötél és barátság szakadni fog, mert nyilván nem lesz ez, csak, hogy eltávolodnak tőlem az emberek.


Lányokkal ugye érthetően nincs ez, velük sokkal könnyedebben kezelem az egészet.


Ti hogyan kezelnétek egy olyan ismerőst, barátot, akitől tudjátok, hogy meleg?

Nem lenne fura vele kettesben időt töltenetek, vagy egyszerűen vele lógnotok?


2018. márc. 16. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el a melegeket, ugyanolyan emberek, mint a többiek, csak éppen a saját nemükhöz vonzódnak. Semmiben nem változna a kapcsolatom egy ilyen személlyel miután megtudnám róla ezt a tényt, akár fiú, akár lány.
2018. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak homofóbok, meg olyanok akik szimplán nehezebben fogadják ezt el, de megszokják.

Nekem abszolút semmi problémám azzal, ha valaki meleg(talán azért, mert bennem is bujkál egy kis biszexség), tök ugyanúgy viselkednék vele, mint előtte.

2018. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Azon azért gondolkozz el, hogy miért érzel kényszert arra, hogy csak rád tartozó magánügyet miért akarsz kényszeredettem mások, kívülállók orrára kötni. Ha meg még fiatalkorú vagy, akkor személyiségfejlődésed sem fejeződött be és talán erősen elhamarkodott lenne bármi határozottnak tűnő kijelentést tenni.
2018. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha valaki kellemetlenül érzi magát a társaságodban csak azért, mert meleg vagy, annak a gondolkodásával van valami nagyon súlyos probléma, és jobban is teszed, ha az ilyen embereket leépíted a baráti körödből, és csak azokkal barátkozol, akik normálisan viselkednek veled.
2018. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Osztálytársaknak, nem túl közeli haveroknak minek elmondani? Ugyan olyan ember vagy mint bárki, csak az ágyban mást kedvelsz, ez meg nem tartozik rájuk, inkáb ne eröltesd. Elég, ha a legjob barátaid tudják.
2018. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nyilván meg van az a kör,akik ugyan nem melegek,de valami másban ők is hikomatok,vagy alapból bejön nekik a melegek stílusa,ezekkel el lehet lenni,ilyen társasággal,emberekkel tartsd a kapcsolatot.

Én biztos nem tudnék barátkozni,meg lógni egy meleggel,mivel más a nemi kapcsolati igényünk,ezért pszichésen egészségtelennek tartanám az ilyen haverkodásokat.Maximum segítenék neki,ha mondjuk ismerem és teljesen más jellegű gondja van,bunkó nem lennék vele(meg senkivel),te nem spanolnék vele.

2018. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#3


1. Számos esetben rákérdeztek már és ezek közül nem egyszer fordult elő, hogy letagadtam, mert még nem voltam olyan szinten az ön elfogadással, hogy ki tudjam mondani.

Emiatt ez olyan, mintha folyamatosan hazudnék.


2. Mert jólesik, azt érezni, hogy az emberek tudják és elfogadják.

Ha olyan emberekkel beszélgetek, akik még nem tudják, akkor egyszerűen folyamatosan azon kattogok, hogy vajon mit gondolnának erről, vajon mi változna, vajon változna-e valami... (Szóval gyakorlatilag azon, ami miatt a kérdést is kiírtam.)


3. Mert nem gondolnám, hogy jobban magánügy lenne, mint a heteroszexualitás.

És azért elég sokszor jön a lányokkal kapcsolatos kérdés hozzám, ami egyszerűen azért kínos, mert tudom, hogy nem jönnek be a lányok és soha nem lesz barátnőm.

Nem tudom, hogy fiú vagy lány vagy, de most gondolj bele, te mit válaszolnál, ha fiúként azt kérdeznék tőled, hogy "mikor lesz barátod? melyik srác jön be?" vagy ha lányként azt kérdeznék, hogy "mikor lesz barátnőd? melyik lány jön be?"

Nyilván finoman vagy kevésbé finoman a kérdező tudtára adnád, hogy hetero vagy.

Én melegként miért nem tehetem meg ezt? :)


Tengernyi egyéb dolgot tudnék még sorolni...


Amúgy 3 hónap múlva leszek 18.

2018. márc. 16. 17:37
 8/16 anonim ***** válasza:

Csak a közelebbi barátaimnak mondanám el, szimpla osztálytársnak nem. Még akkor sem ha úgyis kiderülne, kérdezzen rá aki annyira kíváncsi.

Nekem voltak olyan ismerőseim akik elmondták, nem változott a viszonyunk, de nem is tettünk úgy mintha nem tudnám, sokat beszélgettünk erről. Nem lehet azt mondani, hogy mindenki egyformán reagál majd erre. Én valahogy az ellenkező neműekre sem úgy gondolok, mint akik mind rámvetnék magukat, a meleg barátaimról sem feltételeztem ilyet. Igaz, az egyikükkel voltam olyan viszonyban, hogy rákérdeztem eszébe jutottam-e, de kiakadt, hogy olyan mintha tesók lennénk, képtelenség. Ha már valakinek elmondod, akkor lehet érdemes részletesebben átbeszélni mit is jelent ez neked meg hogyan, mert talán mások olyasmit is belelátnak ebbe, ami nem igaz rád. Úgyhogy ne csak úgy odamond valakinek, legyen érthető, hogy miért érzed fontosnak, hogy a hozzád közelállók tudják rólad.

2018. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#6


Ezek szerint egy ellenkező nemű heteroszexuális emberrel sem tudnál barátkozni, "spannolni"?


Illetve egy ellenkező nemű homoszexuálissal igen?


Mert ahogy leírtad a nemi igényeket, egy hetero ellenkező neművel is más ez és egy meleg ellenkező neművel is megegyezik.

2018. márc. 16. 17:43
 10/16 anonim ***** válasza:

6.vagyok

Máshogy forognak és kapcsolódnak a fogaskerekek mindkettőnk fejében,ezért nem haverkodnék/barátkoznék veled.

Különben millió más dolog is meghatározza azt hogy kinek szimpatikus,pl.azonos hobbi,azonos érdeklődés,azonos intelligencia,stb...

Egy melegnek meg egy heteronak nagyon nem azonos az érdeklődési köre "olyan téren",tehát szerintem ilyen egyszerű.

Én F vagyok,egy leszbi nővel sem spanolnék.

2018. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!