Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szoktam filmekben látni,...

Szoktam filmekben látni, hallani a levelező társat. De pontossan mi ez?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki tudná,hogy mi ez,hogy kell csínálni és egyátalán hol keressek levelező társat és le is írná vagy küldene valami linket eről azt megköszöném.

2018. márc. 30. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nem nagyon divat a levelezőtárs.



A 60-70-es években volt nagyon divatos, apróhirdetésben kerestek az emberek "levelezőtársat", kb mint amikor egy ismeretlennel chatelsz, csak hagyományos levélben, több több hetes csúszásokkal.



Biztos van, aki ma is csinálja (akár elektronikus levélben), de szerintem a közösségi média, a fórumok teljesen átvették a helyét.

2018. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se divat már... kézzel levelet írni, pénzért feladni postára , aztán várni, talán jön válasz...

ma meg felmész chatre vagy fb-re, ráírsz valakire, egyből látja, hogy írtak neki, pár szó után eldöntitek, szimpatikusak vagytok-e egymásnak és vagy törlitek egymást, vagy tovább ismerkedtek... sőt képet is egyből lehet cserélni...

2018. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy papír levél már kiment a divatból én is e-mail-ra gondoltam,mert a chat olyan idegen azt csak barátokkal használom.Az e-mailomat kb. semmire.Csak gondoltam hátha van valami ilyen oldal ahol vannak ilyen "hirdetések" ,köszi :-)
2018. márc. 30. 12:04
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak még annyi ,hogy én olyanra gondoltam ,hogy angol,német emberekkel való levelezés
2018. márc. 30. 12:17
 5/8 anonim ***** válasza:
van a postcrrossing nevű oldal ahol véletlenszerűen kiválasztott emberek küldenek képeslapot a világ minden tájára, ott kiírhatod a profilodra ha benne vagy a hosszabb távú levelezésben is
2018. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
meg az interpals is ilyesmi
2018. márc. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönö.(-;
2018. márc. 30. 14:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Facebook csoportok is vannak erre a célra, angolul "penpal"-nak hívják a levelezőtársat. Meglepődnétek, hogy mennyi ember van, aki ma is sok pénzt képes elkölteni hagyományos levelezésre, kisebb ajándékok küldésére.
2018. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!