Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van szüksége az embernek...

Miért van szüksége az embernek barátokra/baráti társaságra?

Figyelt kérdés

Miért vannak barátaid?

Mit érzel, amikor a barátaiddal vagy?

Minden barátodba maximálisan meg tudsz bízni?

Szereted őket?

Soha nem érezted úgy, hogy neked jobb egyedül?

Szerinted normális az, akinek nincsenek barátai, és ezt az állapotot élvezi?



2018. ápr. 3. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

1 barátom van. Szeretem és meg tudok bízni benne. Alapvetően az ember egy társas lény.

Semmi gond nincs azzal ha élvezed az egyedüllétet. Ha esetleg introvertált vagy akkor érthető hogy így érzel.

2018. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Alap szükséglet. Minden barátomban maximálisan megbízok, ezért is a barátaim. Ha nem bíznék meg bennük, akkor csak haverok lennének. Milyen kérdések ezek egyáltalán? Természetesen mindenki szereti a barátait, mert ha nem szeretné őket, akkor nem lennének barátok... Ha igazi barátokat találsz, akkor nem érzed úgy, hogy jobb nélkülük. Én is szeretek egyedül lenni, nem szeretek túl sok ember körül lenni, de ennek ehhez semmi köze. Aki nem keresi az emberi kapcsolatokat annak pszichológia problémái vannak. Ha teljes mértékben elzárja magát valaki, az már betegség. Mondjuk régebben valaki nagyon megbántott, vagy csak általánosan rossz tapasztalatokat szereztél, de ez nem normális. Én is éreztem így, amikor valaki nagyon megbántott. Azt mondtam, hogy nekem soha az életemben nem lesznek barátaim. Pár évig ezt be is tartottam, de aztán találkoztam kedves, megértő emberekkel és azóta megváltozott a véleményem. Még mindig kicsit távolságtartó vagyok, de tudom, hogy mindenkinek szüksége van legalább egy barátra. Barát alatt meg barátra gondolok, nem haverra, akivel havi egyszer elbeszélgetsz az időjárásról.
2018. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Én értem, hogy az ember társas lény, csak nem értem, hogy miért jó, ha egy ember a barátaival van (nem értem, hogy a "társas lény" mit foglal magába). Nekem is voltak régen barátaim, de jóformán csak hülyültünk. A komoly dolgokat magam megoldottam, tehát semmi komolyról nem beszéltünk. Hülyéskedni, szórakozni egyedül is tudok, mert jól elvagyok magam.
2018. ápr. 3. 09:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ember társas lény, ezért a társaság iránti vágy ugyanolyan szükségletként jelentkezik, mint a víz, levegő, élelem iránti szükséglet.


Hogy szükségleteink mikéntjét megértsük, az ember természetes környezetét kell alapul venni. Ez pedig a törzsi vadászó-gyűjtögető életmód.


Tehát az evolúció így formált minket, azon emberek utódai élték túl, akikben a társaság iránti szükséglet erősebb volt, akik pedig magányosan próbáltak túlélni, azok utódai meghaltak. Így működik ez, minden élőlénynél.... 🙂

2018. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"azon emberek utódai élték túl, akikben a társaság iránti szükséglet erősebb volt, akik pedig magányosan próbáltak túlélni, azok utódai meghaltak."

Ez bizony nagyon-nagyon érdekes! Hogy néz ki ez a 21. században? Párom már van, tehát a túlélés biztosítva (átvitt értelemben,és kicsit nyersen), de barátaim nincsenek. Normálisnak érzem magam, és tök boldognak, mégis egyesek szerint nem vagyok normális, illetve a viselkedésem nem az. Valóban erőltetnie kell annak az embernek a barátkozást, aki nem érzi ezt szükségesnek?

2018. ápr. 3. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:

1 barátom van, őt felnőttként ismertem meg

A többiek osztálytársak voltak, akikkel már nem élünk egy városban. Tartjuk a kapcsolatot, de évente max. egyszer tudunk találkozni.

Én egyedül is teljesen jól érzem magam.

Illetve, jó családom van. Velük is nagyon jól elvagyok.

Senkiben sem bízok meg maximálisan, csak a páromban.

Szerintem teljesen normális, ha valaki egyedül is jól elvan.

2018. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nekem is voltak régen barátaim, de jóformán csak hülyültünk"


Akkor az nem barátok, hanem haverok.

A barát az a jóban-rosszban Veled van, támogat, ha nem jól mennek a dolgaid és fordítva. Tudod, hogy ha éjjel 2-kor felhívod (persze komoly dologgal), akkor sem küld el melegebb éghajlatra, stb :-)


Ha megbetegszel és pl. nem tudsz felkelni az ágyból, akkor számíthatsz rá, hogy bevásárol Neked, lelkileg is támogat, stb. - és fordítva is kell, hogy működjön.

Ha nincs pénzed, nem hagy szó nélkül éhen halni, hanem kérés nélkül segít, stb.

2018. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, közben látom, írtad, hogy párod már van - akkor azért az más felállás - "túlélés biztosítva" :-)
2018. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Senkiben sem bízok meg maximálisan, csak a páromban."-írta ezt a 6-os. Akkor az az egy szem barátod miért van, ha benne sem bízol meg maximálisan? Vagy a párod az a bizonyos egyetlen barát? :D



7-es: De akkor tulajdonképpen a barátok csak azért vannak, hogy segítsék egymást. De akkor miért van a család? Miért van a párom? Sajnálom, hogy akadékoskodom, de nem tudom megérteni, hogy minek a barát az embernek. Tudom, nem mindenkinek van családja, nem mindenkinek van párja, de akinek van, annak miért kell pluszban még egy barát is? És amikor éppen nem egymás segítségére van szükségük, akkor mit csinálnak együtt? Miért járnak együtt szórakozni? Miért jó együtt beülni egy bárba és sörözni? Otthon is lehet. Zenét is lehet indítani otthon is. Egyedül is. Én azt veszem észre, hogy a fiatalok, korombeliek csak inni járnak együtt, mondjuk felénk másra nem is nagyon van lehetőség. Színházba magam szoktam járni, máshova nem megyek már el.

2018. ápr. 3. 10:42
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Nem a párom az egy szem barát. De végül is a párom is nagyon jó barátom, csak rá nyilván nem barátként gondolok, mert ő a szerelmem. De ha úgy vesszük, akkor a barátom is.

Az egy szem barátomban csak azért nem bízom, mert szinte minden ember szeret pletykálni, ezért nem vagyok benne teljesen biztos, hogy minden köztünk marad. De ez végül is így van, ha valamit csak egy embernek elmondasz, az többé nem titok :D Szóval nem vele van a baj, mindenkiről ezt gondolom. De ettől még jóban vagyunk, szeretjük egymást, számíthatunk egymásra.

Nekem eddig csak a párom az az egyetlen ember (és mindegy, hogy korábbi párokat, barátokat, vagy ismerősöket, rokonokat, munkatársakat nézek) aki ugyanaz a típus, mint én, hogy nem pletykál, még véletlenül sem. Talán nem véletlenül lett a párom :D

2018. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!