Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen indokkal (alibivel)...

Milyen indokkal (alibivel) mondhatnék le egy ilyen találkozót?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve nem látott régi barátom jön haza Magyarországra pár hét múlva, de csak 2 napra. (Egy szombat és vasárnap.)

Találkozni akar, és emailben már megígértem neki, hogy találkozok vele, ráérek akkor...


Csakhogy mégsincs semmi kedvem találkozni és beszélgetni vele. Milyen indokkal mondhatnám le előre? MIlyen halaszthatatlan programra hivatkozhatnék?

Pont hétvége, így munkára sajnos nem tudok...


Volna ötletetek?

És előre, legalább pár nappal vagy még korábban szeretném lemondani, azért nem az utolsó pillanatban, szóval nem fejfájásra hivatkozva...



2018. ápr. 5. 05:37
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért nincs kedved?

Basszus 10 éve nem látott "állítólagos barát" 2 napbol pár órás talit kibírsz

2018. ápr. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Fordított esetben te örülnél ha 10 éve után végre össze tudsz futni a havaroddal erre lemondja sztem szarul esne ahogy neki is
2018. ápr. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
"Régi barát" nem tűnsz barátnak ezek alapján
2018. ápr. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Sok ember élete játszmázással telik, kitalálnak valami hihető, vagy hihetőnek látszó kifogást, amit sajátmaguk is próbálnak elhinni. Utána meg lehet csodálkozni, hogy a virtuálissá alakult kapcsolatok is leépülnek, nem válnak élővé, mert ha lehetőség lenne rá se építik őket. Ilyen helyzetekre volt aki évekig csinálta velem ezt és nem merte megmondani soha az okot, pedig nagyon-nagyon érdekelt, biztosítottam róla, hogy nem fogok megsértődni, de csak azt hajtogatta: "nincs semmi ok" csak "valami mindig közbejön" míg ha mással kellett találkozni, soha nem volt semmi ok.

Elmondom hogy nekem miket szoktak hazudni.

- Lázas, beteg, 40 fokos láza van és nincs ereje semmihez.

- Meghalt valaki és most nincs kedve-ereje-hangulata semmihez (ugyanakkor, mással tudott találkozni csak velem nem)

- Valami szerelési munkálatok fognak zajlani a lakásban és neki kell várni a szerelőket, máshogy nem oldható meg.

- "Kiment a fejemből az egész, hogy megbeszéltünk valamit, olyan pörgős (vagy épp rossz hangulatú) napjaim voltak."

- "Vigyáznom kell valakire, nem hagyhatom egyedül."

2018. ápr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
par orat nem birsz ki ket napbol? Csak nem halsz bele. ember tiz ev a k*r*a sok ido!
2018. ápr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem felesleges ezt a kapcsolatot apolni. Akkora baratsag megse lehet, ha 10 evig nem lattatok egymast.
2018. ápr. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre nincs indok, főleg nem előre, szerintem bírd ki azt a találkozót.
2018. ápr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban a barátod ha nem szeretnél vele találkozni?Vagy csak jópofizásból tarttjátok a kapcsolatot vagy van valami oka ami miatt így érzel?Lehet már az e-mailjét is ignorálnod kellett volna amikor a találkozót javasolta.Akkor nem kellene kibúvókat keresni.Legegyszerűbb lenne ha megírnád,hogy most nem vagy ráhangolódva a találkozásra.

4-es válaszolóhoz kapcsolódóan nekem is van aki sok kifogást talál,ha indítványozok valamit.Pl.az egyik barátnőmnél vagy ellik a tehén,vagy beteg a tehén,vagy épp a vidéki vendégek jelentkeztek be váratlanul,vagy az idős néhány házzal tőlük arébb nénihez kellett átmenni neki,akiről utólag kiderült,hogy a 60-as éveiben jár és jól tartja magát,mivel ismerem biztosan tudom,én meg azt hittem egy nagyon beteg 80éves nénikéhez kell neki menni.Vagy megbeszéltünk valamit,hogy elmegyünk este meginni valamit ír az utolsó pillanatban ha nem gond legyünk inkább náluk,mert épp megjött neki,máskor meg az a gond,hogy nincs kedve kimozdulni azért legyünk náluk.Mindig ez a helyzet ha rólam van szó,rólam kell megemlékezni.

2018. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezőőőőőőő, ne mááár!

Régi barátod, tíz éve nem láttad, szerintem ha van kedved, ha nincs, találkozz vele.

Ne mondd le!

2018. ápr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!