Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt már olyan, hogy rájöttete...

Volt már olyan, hogy rájöttetek arra, hogy a barátaitok akik körülvesznek titeket mérgező emberek?

Figyelt kérdés

Nem szeretem már egyik ismerősömet/munkatársamat/barátomat sem. Mindegyiknek ugyan az számít: nagy lakás, nagy autó, jó fizetés.


Amikor olyan gondolatokat vetek fel, hogy például nem kéne minden reggel kocsival EGYEDÜL járni munkába, hanem lehetne metróval is, csak pislognak hogy hülye vagyok vagy mi van? Talán nem fulladnánk bele a mocskunkba.....


Amikor azt mondom, hogy talán oda kéne figyelni, hogy ne mindennap gyorsétteremben együnk egyrészt az egészségünk miatt, másrészt, hogy ne támogassuk a kizsákmányoló és környezetszennyező cégeket csak néznek értetlenül.


Hányok egyszerűen attól, hogy három gyerekes apukák az ebédnél forgolódnak lányok után, és undorító kritikával látják el azt aki nem tetszik nekik, aki meg igen azt még undorítóbban méltatják (amúgy én is férfi vagyok, mégsem teszek ilyet).


Még számtalan dolgot felsorolhatnék, de úgy érzem egyedül vagyok, és nem is merek már véleményt alkotni mert mindig leszólnak. A legszomorúbb, hogy olyan munkám van és barátaim, aki több diplomások és állítólag értelmiségiek...



2018. ápr. 12. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Számomra inkább te tűnsz mérgező embernek.

Ne haragudj, de én úgy érzem hogy kollegáid felnőtt emberek akik el tudják dönteni hogy mit szeretnének. Nem kell velük egyetértened, de tartsd tiszteletben.

Ha képes volt megvenni az autót, fizeti rá a biztosítást, az adót és még benzint is vesz a megkeresett pénzéből akkor hagy használja már. Ő kereste azt a pénzt, legyen már joga eldönteni hogy mire akarja elkölteni.

A másik szintén ugyan ez a gyorsétterembe járás. Szerintem is túlárazott, egészségtelen és silány minőségű. De felnőtt emberekről beszélünk. El tudja ő dönteni hogy mit szeretne. Amíg nem a te pénzedből veszi addig nem mindegy neked hogy mit eszik? Lehet hogy nincs ideje főzni otthon, de ha csak pusztán jobban szereti az már elég indok erre.

A "gonosz multi cégek" meg lejárt duma. Hol zsákmányol ki téged pl a Mcdonalds? Én úgy tudom hogy se vásárolni, sem pedig dolgozni nem kötelező ott. Mindig el lehet menni máshova. Persze a jobb helyekhez végzettség kell, de ha elvárásaink vannak akkor ne lepődjünk már meg ha velünk szemben is elvárások vannak. Dolgoztam én is McDonaldsban. És tényleg rossz. De akkoriban érettségi nélkül örültem hogy volt valami állásom. És bármikor ott hagyhattam ha találtam jobbat. Ez meg is történt.


Én úgy érzem hogy te vagy mérgező ember. Úgy gondolod morálisan feljebbvalónak magad hogy semmi alapja sincs. És ami rosszabb hogy meg akarod szabni mások életét.

Ha megbékélnél és a saját életed javításával foglalkoznál hosszú távon sokkal jobban járnál.

2018. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mivel a rengeteg gépjármű által okozott légszennyezés miatt az én egészségem is romlik, igenis valid az az állításom, hogy aki csak kényelemből jár kocsival reggelente - pedig sem időben, sem pénzben nem lenne megterhelőbb kerékpárral/tömegközlekedéssel/gyalog járni - az egy önző ember.


Onnantól kezdve, hogy a nagyipari állattartás szétzilálja a bolygónk természetét és erre csak azért van szükség, mert rengeteg dagadék nem képes önuralmat gyakorolni, igenis van beleszólásom és nem csak az ő gondja.


Az utolsó pontról nem is alkottál véleményt, gondolom te is a feleséged szemébe azt mondod, hogy mennyire gyönyörűnek tartod és szereted, háta mögött meg másokra recskázol.


Nem tartom magam morálisan felsőbbrendűnek, sőt, az urizáló férgeket lelkiismeret nélkül küldeném a szenvedés legmélyebb bugyraiba. Viszont képes vagyok érzékelni az apró cselekedeteim súlyát és helyesen dönteni.

2018. ápr. 12. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Ott a pont! Mire ez a nagy kioktatàs? Ha megtanulnàl elfogadni embereket olyannak amilyenek, szokàsaikkal együtt, akkor talàn nem èreznèd magad egyedül.
2018. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Te jó isten ezt a sok okoskodàst màr most sok olvasni, nem hogy mèg kollègàk esetleg baràtok legyünk... Ìgy nem is lesz sok baràtod az èletben.
2018. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartod magad felsőbbrendűnek morálisan, de mindenki mást a pokolra juttatnál...

Nem is ismersz, de már kitaláltad magadnak hogy az én szerelmi életem milyen. Nem is tudod mi a helyzet, de már a képzeletedben beleeröltettél egy keretbe ami ellen tudsz védekezni a betanult dolgok alapján. Az meg hogy pont beleférek-e vagy sem látom hidegen hagy.

Elképesztően előitéletes vagy. Én speciel nem lennék szivesen a barátod.

Tipikusan olyan embernek tűnk akiről ha egy sorozat lenne imádnám nézni ahogy a szenvedésével mindenkinek az agyára megy, de ha nekem kéne elviselni nem sokáig menne.


Te minek fogyasztasz jelenleg is áramot? Annak az előállítása is szennyezi a környezetet. A boltban megvásárolt termékek szintén ugyan azoktól az ellátóktól jönnek. Ugyan az a nagyipari állattartás megy ha a tescoban vásárolsz, a helyi közértben vagy étteremben. Megkockáztatom hogy még ugyan azoktól a cégektől is van a hús.

Vagy te tekered a biciklit otthon hogy internetezhess és magad műveled a kerben a földet és tartod el az állatokat? Szerintem csak bort iszol és vizet prédikálsz.

Amúgy meg nekem tömegközlekedéssel a munkahelyem másfél óra, kocsival 25 perc. Szóval ezentúl is kényelmi okok miatt kocsival fogok bejárni. Nem érdekel mennyire viseli meg a lelki világodat, vagy milyen gonosz embernek könyvelsz el magadban. Keményen megdolgozok azért hogy megtehessem.

Amíg nem élsz teljes önfenntartó életmódot addig nem hiszem hogy jogod lenne kioktatni. Álszent hipokrita barom.

2018. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted nincs olyan, hogy mértékletesség, csak a végletek.


Mi hülyeség van abban, ha azt mondom, hogy együnk csirkehúst, és ne a mekis marhát? Igen, a csirkehús előállítása is szennyező, és szenvednek az állatok, de korántsem annyira, mint a marhahús előállításánál.


Igen használok áramot, de itt is a mértékletességen van a hangsúly.


És ne próbáld nekem bemagyarázni, hogy a gépjármű a mai formájában egy jó dolog. Ironikus, de mérnökként dolgozom, és pontosan tudom, hogy az emberi gyarlóság miatt kell ilyenekre csinálni az autókat amilyenek. Ne add be nekem, hogy te egy alacsony fogyasztásúkis autóval jársz munkába amivel esetleg ugyan olyan gyorsan beérnél, mint a mostani nagy dög energiazabáló sz*roddal.

2018. ápr. 12. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el hogy mérnök vagy. De végül is teljesen mindegy, amit mondasz az vagy igaz vagy nem igaz attól függetlenül hogy ki vagy, vagy kinek mondod.


Akkor magyarázd el nekem hogy a csirkehús fogyasztásakor miért szenvednek kevésbé az állatok mint a marhahúsnál. Ki tudja, még igazad is lehet, nem vagyok jártas a témában. Viszont ahoz hogy meggyőzzél valamivel alá is kell támasztanod a mondandódat, nem csak kijelenteni dolgokat. Ha ez megy akkor nyitott vagyok.


Milyenre kell csinálni azokat az autókat az emberi gyarlóság miatt? Hogy sokat egyenek? Nem tudom merre mérnökösödsz, de már hosszú évtizedek óta drága a benzin, és azóta egyáltalán nem mindegy senkinek hogy mennyi pénzt hagy ott a benzinkútnál. Az autó gyártó cégek állandóan próbálják lejjebb és lejjebb vinni a fogyasztást, míg megtartják a teljesítményt. Senki se arra játszik hogy "Építsünk egy nagy dög monstrumot ami feleslegesen megeszi a fél kutat, erre van igény."

Amúgy ha személyeskedni akarsz akkor vehetjük az én példámat is. 1.6-os személyautóval járok. Igen, igazad van hogy vehettem volna 1 literes kis suzukit is, de nem tettem. Pont ahogy nem 3 literes dízellel járok. Ez nem egyfajta mértékletesség? Szerintem az, egyik végleten se vagyok. Mivel másabb ez mint a te mértékletességed? Hidd el, én örülnék a legjobban ha kevesebbet enne az autóm, szerintem senki se bánná. De sajnos nem tudok magamnak megengedni még egy új elektromos járművet. És sokan mások sem.

Illetve nem vagyok biztos benne hogy egy kisebb 1 literes vagy 1.2-es autóval sokkal jobban kijön az ember. Bárhogy veszem akkor nagyobb sebességnél nagyobb fordulatszámon kell pörgetni, és fogyasztásnál ugyan ott van. Nincs sajnos ingyen energia, csak bölcsebben felhasznált. Amit meg lehetne igazából spórolni az max az adó és a biztosítás.

Emellett nekem ez kell ahoz hogy ne töltsek napi 3-4 órát közlekedéssel, és esetleg másra is fussa a napomból. Már ne haragudj hogy miattad nem mondok le arról az időről amit tudok inkább a hobbimmal, pihenéssel vagy családommal tölteni. Nem fogok elnézést kérni mert ezt a luxust meg merem engedni magamnak ha már megkeresem rá a pénzt.

2018. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne vitatkozz vele, làtod, hogy màs vilàgban èl :D
2018. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem bizony szimpatikus vagy, én is elítélem napjaink képmutató,felszínes tàrsadalmàt. Nem vagyok ennyire elmélyedve a környezetvédelemben, és szoktam gyorsétteremben étkezni, de semmi közöm az emberekhez, s mindent megteszek, hogy minèl többet lehessek tölük távol.

Ne foglalkozz az itteniekkel.


Jó lenne veled beszélgetni. Ha van kedved, írj üzenetet!

25f bp

2018. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt egyedül TE vagy mérgező és más életée feleslegesen beleugató.


A HOZZÁD HASONLÜKAT szoktam elkerülni jó nagy ívben.

2018. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!