Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátom kevésbé...

Legjobb barátom kevésbé érdekli az én problémám?

Figyelt kérdés

12 éve vagyunk haverok, legjobb barátok elvileg. Azt vettem észre, mintha az én dolgaim kevésbé érdekelné őt, mint fordítva. Ő a nap folyamán random beír hülyeségeket. Meme poén, mit hallgat, mit néz, mit csinál, Xy ember akit fikáz, sz..r a világ, sz..r az élet stb. Ezekkel nincs baj, én is szeretek néha random hülyeségeket, egy szimpla egyszerű beszélgetés, gondolom dumálni akar valakivel és nem tud kommunikálni, vagy hasonló. Nem érdekel mit néz, mit hallgat (meg kell néznem a linkeket stb), de azért próbálok kérdezni, beszélgetni róla. MAGAMTÓL, még ha felületes kérdésekkel, vagy nincs kedvem hozzá. Fordítva ezt nem érzem.


Ő sokszor nyávog a problémáin, viszont ha ritkán én írok problémát, simán terel vagy lerendez egy sablonnal. Ha megemlítem neki, hogy kicsit többet várok, akkor törleszt, hirtelen érdekli a problémám. Vagy ha nem szólok hozzá, észbe kap.


Viszont mindig róla van szó, azt csinálunk, amit ő akar. "Holnap ráérek, csináljuk ezt-azt". Online kell lennem, mert ha nem, akkor 7-10 üzenettel is bombáz mit eszik, mit csinál, hova megy stb és bólogatnom kell, simiznem a kis hasikáját. ha én nem akarom azt csinálni, vagy csak 1 órára mozdulnék ki, akkor inkább lemondja. Legjobb barátként szerintem ez gáz. Én fordítva összefutnék 1 órára is akár, társaság a lényeg.


Kezdem unni, de nincs más barátom. Voltak, de külföldön dolgoznak már, nem beszélünk. 26 vagyok (srác), de néha úgy érzem, hogy vele nem vagyunk már legjobb barát viszonyban. Én ott vagyok, ha unatkozik. Ezzel nincs baj, nekem is jó úgy dumálni. De elég 1 oldalú a dolog úgy érzem. Vissza kéne lépnem egy lépést?


2018. ápr. 14. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kellene neki ezt így mondanom, ahogy ide leírtad. Elmondani, hogy egyoldalúnak érzed és miért.Aztán vagy változik vagy nem. Bár szerintem így ez már nem igazán barátság.

Lehet új barátokat kellene szerezned, de tudom, nem könnyű.


Szerintem olyan mintha kihasználna. Szórakozásnak, időtöltésnek, meg panaszkodik neked ha baja van.

Bár én is ismerek olyat, hogy sokszor lemondja a találkozót, mert valahogy úgy alakul, de aztán meg lehet vele beszélni mást.


Én két dolgot mondanék: vagy elmondani neki ezeket, vagy ha nem is mondod el nyíltan, de ne keresd annyira aztán kiderül akkor mennyire változik.

2018. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló problémán mentem én is keresztül fiú fiú barátságban. Azt hittem, mert a viselkedése, ráutaló magatartása a legjobb barátom státuszt adta, aztán a kérdésben kiírt, de még furább tünetek miatt kezdtem kissé analitikusan szemlélni, szakembereket is bevonva, akik a chatjeinket elolvasták, képeit megnézték.


Kiderült, hogy durván nárcisztikus, és menthetetlen. Ma már nem a barátom, két éve nem is tudok róla semmit, pedig előtte olyan szorosan voltunk napi kapcsolatban, hogy azt hitte mindenki hogybųżik vagyunk.


Úgyhogy elemezd a kapcsolatotokat és ha nem klapp, akkor tipli.

2018. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!