Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy reagálnátok, ha egy...

Ti hogy reagálnátok, ha egy magyar nő ismerősötök felvenné az iszlám vallást?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha egy közeli kollégátokról, családtagotokról, barátotokról lenne szó, akivel kölcsönösen kikéritek és meghalhatjátok egymás véleményét (szóval nem a "pont lexarom, hogy mit csinálnak mások" kategóriájú válaszok érdekelnek).

Elítélnétek?

Elfogadnátok?

Megpróbálnátok a szerintetek helyes útra terelni?


2018. ápr. 19. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanúgy megvetném, mint egy keresztényt.
2018. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Kolléga nem érdekelne, baráttal megszakítanám a kapcsolatot, családtagot megkérném, hogy ne fárasszon a képzeletbeli barátjával, aki az életét irányítja.
2018. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy másokat is át akarna téríteni, egy barát vagy családtag, aki tekintettel van a szeretteire nyilván nem tenne ilyet. Simán élné ugyanúgy az életét, ahogy előtte, ugyanúgy viszonyulna mindenkihez, csak mondjuk kendőt hordana.
2018. ápr. 19. 20:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Normális esetben ilyen infót meg se kéne tudnom egyik ismerősömről sem. Szóval ha mégis megtudnám, akkor az én reakcióm az lenne, hogy amíg tiszteletben tartja, hogy engem nem érdekel a vallása, addig én is tiszteletben tartom az övét.
2018. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nyilván tiszteletben tartja, egy vallástól még nem lesz más ember, ugyanúgy tekintettel lesz a szeretteire, mint előtte. Azért az iszlámról kérdeztem, mert az nem feltétlenül látszik, ha valaki mondjuk buddhista vagy zsidó lesz, hacsak nem beszél a dologról, de az elég szembetűnő, ha valaki elkezd másképp öltözködni, mint azelőtt, még akkor is, ha nem hozza szóba a változás okát.
2018. ápr. 19. 21:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Van ilyen ismerősöm. Nem túl közeli ugyan, de jó ismerős. Elutazott pár hónapra, és csadorban jött haza. Férjhez ment, azóta gyakorolja is a vallást.

Hát én pont lexarom, hogy ki miben hisz, amíg engem nem akar megtéríteni. legyen akár anyám, akár a szomszéd vejének a szembeszomszédjának az unokahuga.

2018. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha látnám, hogy be van bugyolálva a feje, holott eddig nem volt, én akkor sem kérdeznék semmit, ha csupán ismerősről, kollégáról lenne szó. Próbálnék normális maradni, ha ő elmondja, meghallgatom, aztán napirendre próbálok térni a dolog fölött. Ez annyira magánügy szerintem.
2018. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Lux morulus ***** válasza:
12%

"Nyilván tiszteletben tartja, egy vallástól még nem lesz más ember, ugyanúgy tekintettel lesz a szeretteire, mint előtte."


Ebben nagyon tévedsz. Igen is más lesz, az ember egy vallástól.


Főleg ettől a mocsoktól. Előbb utóbb - ha te nem - ő fog tőled távolságot tartani.


A reagákásom annyi lenne, hogy elmondanám neki, hogy milyen az iszlám és megkérdezném, hogy ő mit tud róla.


Aztán valószínűleg azt mondanám neki, hogy "h©lye vagy" !

2018. ápr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

8-as valószínűleg sok tudsz az iszlámról...


Én áttért muszlima vagyok. Nekem jól fogadták a barátok is. Sokat érdeklődnek az iszlámról. Több baratnőm mecsetbe is eljött velem mert szerették volna látni.

2018. ápr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem érdekel senki vallási hovatartozása. nem ez alapján ítélek meg egy embert
2018. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!