Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti örülnétek egy ilyen hirtele...

Ti örülnétek egy ilyen hirtelen őszinteségnek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.

Lényegében egyetlen barátom van, akivel nem csak a suliban, unalmasabb perceimben lógtam, hanem iskolán kívül is tartjuk a kapcsolatot. Vagyis próbáltuk tartani... Sajnos az elmúlt években egyre jobban eluralkodott rajtam a hangulatingadozás, depresszív hangulat, öngyűlölet, szeszélyesség, túlérzékenység, izoláció, szorongás, stb. Már járok ezekkel pszichológushoz és hétfőn pszichiáterhez is megyek, tehát mondhatni mostmár megpróbálom a kezembe venni az irányítást.


Gondolkodom, hogy elmondjam-e a barátomnak a helyzetet, vagy titkoljam el ezt az egészet? Lényegében nagyon erős érv, hogy már kezd besokallni tőlem. Rengetegszer, mivel hazudni nem szeretek/tudok, szinte ok nélkül mondtam vissza az utolsó percben a közös programokat, sok témát kerültem, és hát lényegében elég sokszor bunkó voltam, pedig nem az volt célom, csak szimplán nem tudtam másképpen viselkedni. A legutóbbi lerázás óta nagyon hideg lett velem és félek, hogy elveszítem őt, mielőtt a "gyógyulás" végére érnék.


De ugyanakkor félek attól, hogy esetleg a kitárulkozás után megijedne tőlem, és még távolságtartóbb lenne, bár nem ilyennek ismertem meg, de ez is megtörténhet.


2018. máj. 31. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van kockázata, de nagyobb az esélye annak, hogy az őszinteség bejön. Az bizalmat épít. És vigyázz erre a barátodra, kontrolláld magadat, mert sokat veszítesz, ha elmarod magad mellől! Ne mondjál le közös programokat, semmi bajod nem lesz, ha elmész, erőltesd meg magad. Ez az a feladat, amit neked magadnak kell elvégezned.

A pszichiátert a pszichológus javasolta? Nem elég a pszichoterápia?

2018. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Igen, a pszichológus javaslata volt. Azt mondta, nyugodtabb lenne, ha rosszabb pillanataimban szednék valamit. És a pszichoterápia is hatásosabb lenne, ha biológiailag/kémiailag úgy állnának a dolgaim, ahogy kell.

2018. máj. 31. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Mentalis problemakrol nem szokas itthon beszelni, ha tudod hogy nem jartas ilyesmiben akkor ne reszletezd neki, mert tenyleg nem fogja tudni kezelni a helyzetet. De nagyvonalakban elmondva pozitiv lehet a baratsagotokat tekintve :)
2018. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyesnek igaza van.
2018. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!