Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátokra kihívni a rendőrséget?

Barátokra kihívni a rendőrséget?

Figyelt kérdés
Van két barátom akik egy ideje elkezdtek ismerkedni a könnyűdrogokkal. Régóta ismerem őket, így az elején még teljesen toleráltam amikor bulikban pl füveztek. Mostmár viszont ez a dolog eljutott arra a szintre ,hogy egyre erősebb dolgokhoz nyúlnak, és már nem nagyon van tiszta pillanatuk. Volt már rendőrségi ügyük is emiatt. Hiába próbálom őket meggyőzni ,hogy ez rossz, mindig le vagyok oltva. Lassan már féltem az életüket és látom ,hogy a családjaikat is megviseli amit csinálnak. Két hét múlva lesz egy szülinapi buli ahol minden lesz... Arra gondoltam ,hogy névtelen bejelentést teszek a rendőrségen mert tudom a pontos helyszínt és időpontot. Nem tudom, hogy mi a helyes dolog, hallgatni vagy rendőrt hívni? Féltem őket.

2018. jún. 1. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Magánügyük , te beleavatkozol súlyosan , te sem vagy tiszta . Ennyi volt és felejtsétek el egymást .
2018. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem segítesz rajtuk azzal, hogy kihívod a rendőrséget, rossz esetben tönkre is teheted az életüket, mert priuszuk lesz, és nem fognak tudni elhelyezkedni. A függőségre nem válasz a hatósági fellépés.A saját hülyeségüktől nem tudod őket megvédeni.
2018. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
én nem avatkoznék bele mások életébe. ha nem tetszenek a barátaid, keress másokat. attól hogy rendőrt hivsz rájuk még nem fogják letenni a drogot, csak priuszuk lesz, amitől mégnehezebb lesz majd visszatérni pl a munka világába, mert nem kaphatnak erkölcsi bizonyítávnyt, stb. szerintem ezzel a lépéssel jóval többet ártanál mint amennyit használna a dolog.
2018. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Okosabb, ha megszakítod velük a kapcsolatot, ha a kábszi fontosabb nekik, akkor legyenek vele boldogok. Az ilyeneket nem nevezném barátnak.
2018. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem tenném. Ha az sem érdekli őket, hogy te, egy régi barátjuk, már ennyiszer próbáltad lebeszélni őket akkor hiába hívod ki a rendőrséget, utána ugyanúgy folytatni fogják.
2018. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se sokat segítene, max. egy jó lecke lenne számukra. Én csak téged féltelek. Nagyon erősnek kell lenned, hogy ilyen normálisnak maradj, mint most. Abban is bízom, hogy sikerül majd hozzád hasonló barátokat találnod.

Vannak dolgok, amiben még barátként sem tehetünk semmit! Csak reménykedni lehet, hogy majd észhez térnek.

2018. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
A barátaimtól ments meg uram engem! Az ellenségeimmel elbánok magam is.
2018. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
54%
Semmi közöd hozzá, hogy ők mit csinálnak
2018. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!