Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan akadályozzak meg egy...

Hogyan akadályozzak meg egy újabb verekedést köztük?

Figyelt kérdés
2 emberről van szó, egy "skinhead" barátomról és egy régi ismerősünkről, aki egy elég g*ci ember, és ezért kiutáltuk köreinkből. Alapjáraton nem zavarna 2 ember magánügye, de az a baj, hogy én is belekerültem, meg úgy minden barátom és ártatlan emberek. A lényeg, hogy ez a másik ember elkezdte nagyban provokálni a baráti körünket, nagy részt engem és a skinhead barátom. Alapjáraton senki sem egy agresszív ember tőlünk, nagy a tűréshatárunk de megugrott egy elég nagy határt a gyerek. Amiért barátom megkereste egy fesztiválon és beszélgetni akart vele, de nem hagyta magát, így nyakánál fogva elkezdte szorongatni (nem akarta megölni, csak szórabírni) és úgy sikerült leállítani, hogy a lábába beleszúrt egy bicskát (szerencsére acélbetétes bakancs volt, így nem fájt neki, de elérte a hatását és elhúzott onnan). És mivel én végignéztem az eseményeket, ezért azt hitték, én küldtem rá barátomat mint verőembert, pedig erről szó sincs. Azért hiszi ezt mert fóbiája van ellenem, mert olyan szinten megbántott. Pedig magasról letojom az embert. Na mindegy, a lényeg, hogy ezek után lecsillapodott a helyzet, majd újra elkezdte provokálni a barátom, de már annyira, hogy a cyberbully legfelső határát súrolja. Ezért barátom elkezdett egy verőakciót tervezni a baráti társasagunkkal ellene, hogy majd mindenki sérelmeiért amiket tőle kapott majd visszaadjuk neki kétszeresen. Én mondtam, hogy engem hagyjanak ki belőle, de a nagy igazságérzete végett úgy érzi, muszáj miattam is megvernie a gyereket, amiket tett velem régebben, az nem tolerálható. Többi barátaim nagy része is amúgy ki akar ebből maradni, de a mi nevünkben is el fogja végezni az akciót. Nem szeretném, hogy baj legyen ebből, mint múltkor, vagy nagyobb esetleg. Mit tanácsoltok, hogy beszéljem le a dolgot? Vagy mit tegyek? Nem akarok belekeveredni és a bajt is meg kéne előzni. Ha kell tudok még információt adni. 18-19 évesek vagyunk.

2018. jún. 13. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Ha ha ha, magasrol letojod, mikozben regen leszoptad neki XD
2018. jún. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem :D kinek szoptam le? Meg miért szopnék le fiú létemre? :D hetero vagyok
2018. jún. 13. 00:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja lehet a barátom szóból azt hitted mi t pasim :D neem, fiú vagyok és régi jó barátom a skinhead :D de ha megtévesztő akkor haveromnak hívom.
2018. jún. 13. 00:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is próbálj hatni rá, hogy ha a verekedésből súlyos testi sértés lesz, akkor letöltendő börtönt is kaphat, az meg a másik, hogy bárkit úgy meg lehet csapni, hogy komolyabb baja is lehet egy óvatlan ütéstől vagy rúgástól.
2018. jún. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal próbálkozz, amit a 4- es írt. Nagyon csúnya vége lehet a dolognak. Csak nem akar évekre börtönbe kerülni egy fsz miatt.
2018. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Elsősorban azt kellene belátni, hogy a provokációra adott bármilyen válasz a reagáló felet hozza rossz helyzetbe, pontosan ez szokott lenni a célja. Eleve a provokáció az agresszió egyik fajtája, ezt az agresszív válaszlépés nem mindig csökkenti, sőt, egyes esetekben még növelheti is (pl. túl erőszakos válaszlépés). A leghatékonyabb módszer a teljes figyelmen kívül hatás, ez az esetek ~70%-ában hatásos, és ez növekszik a kitartással.
2018. jún. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!