Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyik nap késes verekedést...

Az egyik nap késes verekedést láttam és az egyik szomszédom azt mondta h ne hívjam ki a rendőröket mert nem a mi dolgunk?

Figyelt kérdés

Egyik kis utcában este a szomszédban voltam éppen névnapoztunk, mire nagy hangzavarra lettünk figyelmesek.

Kinéztünk az ablakon, 2 férfi 25 év körüliek lökdösték egymást majd ütötték és egy kést is előrántott az egyik.

Erre mondta h azonnal hívjuk a rendőrséget!! Mire a szomszéd azt mondta: Nehogy kihívd a rendőröket!! Nem a mi dolgunk, majd ők elintézik egymás között!

Kihívtam a rendőröket, de a 2 férfi eltűnt mire kiértek.

Nem is kell mondanom h többet találkozni sem akarok ezzel a szomszédommal.

aki így cserben hagyja az embertársait számomra egy zsák sz.rt se ér.

Az h annyit nem kepes megtenni h kihívja a rendőröket, sőt, le akarja beszélni a másikat is. Köpni nyelni nem tudtam, de még az este otthagytam jókívánságaimat: "Remélem a karma létezik"


túl komolyan vettem? túlreagáltam?



2016. okt. 7. 01:58
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Jol tetted!!

Lehet megijedt,hogy bantjak,nem?

2016. okt. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Most azért vagy felháborodva, mert a szomszédnak lett igaza végül is, hogy a rendőrök kihívása felesleges ? Zavaros ez a leírás, mert miért hagyott volna cserben a szomszéd ? Ott kellett volna tartania a veszekedőket, vagy mi ? Valóban te voltál a "kissé" elhamarkodott. De mivel csak az eset után most írod le a kérdést, feltehetőleg azóta sem voltál képes magadban tisztázni, hogy mi csináltál te és mit csinált a szomszédod.
2016. okt. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Jól döntöttél, emberi élet is mulhatott volna rajta
2016. okt. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Mint azt az eredmény is mutatja, valóban semmi értelme nem volt kihívni a rendőröket.

Sérülés esetén a mentőket kellett volna. Ez inkább a nesze semmi, fogd meg jól. Megvan az "erkölcsi főlényed" és felháborodhatsz a pórnépen (ez vagyok én és a szomszédod, meg ahogy olvasom kettes is)

2016. okt. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

# 2


mi miért hagyott volna cserben? ne viccelj már, ezer oka lehet, leginkább, mert nagyon de nagyon sokan vannak, akik nem akarnak tanúk lenni egy esetleges balhé esetén !!


Mondok neked egy durva dolgot: én azért vittem el egyszer egy balhét (szerencsére megúszva pénzbüntetéssel az egészet, utána meg az ügyvéd azt mondta, nehogy fellebbezzek, mert örüljek h ennyivel megúsztam, bár ő is tudta, hogy nem én voltam az), mert rám fogtak egy olyan bűncselekményt, amit tehát nem én követtem el, de ugye a fantasztikusan működő rendőrségünk remekelt, a józan észtől is független igazságszolgáltatásunk pedig rendkívül "megalapozott" ítéletet hozott.

Nos volt két házkutatás, lefoglaltak egy vagon dolgot, amit amúgy én vettem, de okos rendőreink csak kihozták, hogy azokat bizony loptam, tök hiába ellenkeztem, hát nem volt róluk számlám, igazából apró kis 6-8 ezres vackokról volt szó, amik tömegcikkek voltak, semmi egyedi azonosítójuk, szóval egy újabb vicc volt ez, hogy na vajon az enyém vagy nem az enyém (de olyan szinten, hogy most képzeljetek el 8 db egyforma 40 W-os izzót, és akkor lássunk csodát, a "tulajdonos" felismerte azt, hát persze, ahogyan felismert volna 5000 másikat is ugyanígy, szóval egy kutyakomédia volt, de hát megtapasztaltam legalább a magyar eljárások színvonalát).


És akkor jön a csavar: az ítélet után kb 1-1,5 évvel megyek haza, és a lépcsőház örök "mindig mindent lát és mindent tud" kotnyeles nőszemélye, ez a tipikus volt házmester-fajta, aki a nap 24 órájában lóg az ablakban és talán még naplót is vezet arról, hogy ki mikor jön és megy (sztem nyitott szemmel is alszik), ezt mondja nekem: "na Józsikám, többet nem fogják magát már zaklatni többet, mert az XY meghalt".


Mondom mi van? Erre elkezdi (a legnagyobb természetességgel) h ja ő látott mindent az ablakból, és tudta jól, h nem én voltam, ugyanis látta és ismerte is azt aki ellopta a cuccokat a garázssorból (tehát ezt a nemrég meghalt ürgét), de még ki is kérte magának, hogy ő már ezerszer megmondta, h soha senkinek nem tanúskodik, mert csak egyetlen egyszer volt ilyen esete, és akkor évekig kellett járkálnia a rendőrségre majd a bíróágra tanúskodni, és elhatározta, hogy felőle aztán fel is fordulhat a világ, akkor se tanúskodik, és ha kérdezik, "ő aztán nem látott semmit, nem tud semmiről".


Nekem elszállt az agyam, mondom neki, hogy ide figyelj te retkes ....xxx..xxx az, nem zavar, hogy engem meg ezért zaklattak vagy 2 éven át, házkutatást is bele értve és még el is ítéltek? Aztán most meg kiderül, hogy ő meg végig röhögött a markába, mert tudta, hogy ki volt az igazi tettes, de úgy volt vele, hogy ő aztán nem tanúskodik (engem meg nem is igazán szívlelt akkoriban).


Mikor számon kértem felháborodva, hogy ezt mégis hogy gondolta, akkor még jóformán le lettem cseszve, hogy én mit gondolok, hiszen ő megmondta, hogy nem akar magának több kellemetlenséget, meg ide-oda járkálni, úgyhogy őt nem érdekli, hogy elítéltek-e vagy sem, de ő soha az életben nem fog többet tanúskodni semmilyen ügyben.


Erre mit mondasz kettes?


És tudod, mennyi ilyen ember van? Rengeteg!!! Sőt, én azt mondanám, a többség ilyen. Nagyon soktól hallottam én magam ezt a hozzáállást, hogy tesz rá, kivel mi történik, de ő nem akar bele keveredni, mert aztán a végén még kötelezik a tanúskodásra, és nincs neki arra se idege se ideje se energiája (kedve főleg).

Gondolhatod, azóta se szólok hozzá, de a "vicc" az egészben, hogy még ő kérte ki magának, hogy mégis én hogy gondolom, hogy ő szegényke majd járni fog tanúskodni a rendőrségre meg a bíróságra, hát fájnak a lábai is, különben se szeret kimozdulni otthonról, na összesen ennyi az indoka kb, az meg miért érdekelje, ha engem elítélnek...


Itt tartunk, ennyire érdeklik egymást az emberek, és a durva az, hogy ha történetesen lecsuktak volna, akkor se tudtam volna mit tenni, ennek a nőszemélynek semmi lelkiismerete.


Nos ennyi, hát esetleg ezért menekült el onnan ez az illető is.

2016. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Az emberek ostobák.
2016. okt. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Akik szerint a szomszédnak lett igaza, azok tényleg csak egy bitben tudnak gondolkozni, ami az ok-okozati viszonyokat illeti? Most lehet, hogy nem számított, hogy kihívta a rendőröket, de más esetben meg lehet, hogy emberéletek múlhatnak rajta, előre meg nyilván nem tudhatta sem ő, sem a szomszéd. Annyira tipikus ez a közönyös, csőlátású gondolkodásmód. A kérdező megtette a tőle telhetőt, az hogy utólag nézve nem volt értelme, nem az ő hibája.
2016. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha egy rendes emberbe kötöttek bele akkor persze hogy hívni kell, de ha 2 bűnöző késelgeti egymást akkor hagyd a fenébe.
2016. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem jól tette hogy kihívta.

1. Ha mégis ott maradnak akkor akár emberélet is múlhat rajta.

2. Ha az egyik megöli a másikat ott a ház előtt és esetleg valahogy rájönnek hogy nem hívták ki a rendőrséget akkor bűnrészes.

3. Normális emberi gondolkodás ha azt látod hogy ketten gyilkolják egymást akkor teszel valamit hogy ne haljanak bele

2016. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben azért hívnám minden esetben a rendőröket, mert az egymást késelő primitív állatok megérdemlik, hogy börtönbe kerüljenek.
2022. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!