Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is ellaposodott a...

Másnak is ellaposodott a barátsága miután a legjobb barátnője terhes lett?

Figyelt kérdés

Mikor még 1-2 hónapos volt jöttünk mentünk programoztunk. Nem igazán volt a gyerek,terhesség főtéma,de utóbbi időkben még össze futunk 2 órára is csak a gyerek a téma,meg a terhesség. Ami oké egy darabig,de hogy csak ebből áll a beszélgetés. Nem megyünk sehová,mert rosszul van állandóan,meg ő tömegközlekedésre nem megy, de nincs kocsijuk.


Kb alig találkozunk alig beszélünk, és még akkor is ez a téma.

Én őszintén nő létemre nem vagyok oda a gyerekekért. Cukik meg minden,meg unokahúgom aki 5 éves szeretem nagyon. De ennyi. Ő tisztában van azzal,hogy én a gyerek és terhesség témához hogy állok hiszen barátnők vagyunk 5 éve lassan.

Örülök neki nyilván.Meg neki ez a fontos.

De nekem más a fontos. Régebben sok közös érdeklődésünk volt. De most már őt semmi más nem érdekli,ezt mondta is. Engem meg a gyerek téma nem érdekel. Oké érdekel ő hogy van. De azért hogy csak erről szólnak a beszélgetések.


Mondja nekem majd ha megszül után 2-3 év után ugyan úgy megyünk bulizni,nyaralni majd a férjére hagyja a gyereket. 2-3 év..


Sokat bírt a barátságunk,de úgy érzem most egy nagyon nagy szakadékhoz értünk.


Nem tudom mit tehetnék,mert szeretem őt nagyon,tényleg legjobb barátnők vagyunk. De én ehhez a témához sehogy sem tudok hozzá szólni kb. Szinte ülök és csak hallgatom ebből állnak a talik,beszélgetések. Ha megpróbálom másra terelni a szót, vissza kanyarodunk a gyerek témához :/


2018. jún. 24. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


A gyerekekhez én is így viszonyodom, ahogyan te.

Ismerős, amit írtál. Nem csak, hogy el fog laposodni, de meg is fog szűnni. Ilyenkor a terhes nők teljesen beképzeltek lesznek, ha meg megszületik a gyerek, akkor meg mindenkinek a gyerek képét fogják mutogatni (úgyhogy kicsit örülj is, ha távolabb kerültök egymástól). Tapasztalatból tudom. Ilyenkor másról nem is lehet velük beszélni. A beképzeltségük meg túl tesz mindenen, ha valaki nem fogja majd dicsérni a gyereket, akkor meg be fog törni a fejük lágya. :D Azt hiszik tudod, hogy minden ,,happy". Majd jönnek a problémák, ha jönnek, mert nem trt minden örökké és akkor majd vissza vesz magából, vagy majd szül többet!

2018. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez sajnálatos :(


Én csak azt nem értem,hogy miért nem lehet tekintettel másokra. Vannak terhes barátnői is,meg olyanok akik most szültek a kórházban ismerte meg őket. Tehát velük kibeszélhetné a gyerek témát,meg a terhességgel járó minden problémát és észrevételt. Nekem hiába mondjak nem értek hozzá és nem is igazán érdekel.


Én kutyás vagyok. De kutyás barátaimmal,kollégáimmal kiélem magamat ebben és aki nem kutyás arra nem tukmálom rá a témát. Max ha kérdeznek róla,de akkor is röviden,nehogy én legyek a bolond aki csak kutyákról beszél. Meg szerintem levágós ha vkit érdekel vmi vagy nem. Rajtam nem hiszem hogy azt látta,hogy érdekel,mert ismer. De csak mondta a magáét.


Hiába akarnám őt így elfogadni.Egyszerűen nem lehet vele semmit sem szervezni meg csinálni. Leszúrt a múltkor is mikor mondtam,hogy húgommal és párjával moziba megyek.

Nekem más az érdeklődésem,még szeretnék bulizni,el járkálni ide oda. Élni. De vele már nem lehet sajnos.

De még egy üditőre se tudok vele be ülni sehová,mert csak otthon akar lenni a négy fal között. Egész nyaramat nem szándékozom lakásban tölteni.

2018. jún. 24. 17:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már így is marad. Nem akar ő téged bántani, de nem lát mást, mint a terhességet, gyereket.

Nem lesz közös programotok ha a baba 2-3 éves lesz sem, mert nem megy sehová, félti a gyereket, ami természetes.

Nem kell ezért haragudnod rá,így hozta a sors, és ennyi.

Ő otthon punnyadna a gyerekkel, te még élni, szórakozni akarsz, és itt elválnak az útjaitok, mert nem közös a cél, az érdeklődés.

Azért most legyél megértőbb, ne haraggal váljatok el, nála dolgoznak az anyai ösztönök, és az olyan, mint a hurikán, mindent visz, mindent söpör.

2018. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, voltam ilyen helyzetben. A gyerekes nők mind, kivétel nélkül mind örökre kiesik a baráti körből. Sajnos ez ilyen.
2018. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kár :(
2018. jún. 24. 20:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy időben nagyon jóba voltam unokatesómmal, mondhatni akkoriban ő volt a legjobb barátnőm. Amikor teherbe esett, ez megváltozott. Folyton a születendő gyerekről tudott beszélni, vásárolt neki ész nélkül (a szülei pénzéből), egyszerűen csak a baba így, a baba úgy. Mindenkit szidott nekem szóban, akik emiatt elfordultak tőle, és mindenki egy szemét patkány volt, aki nem volt elájulva a gyereke érkezésekor. Csak két példa:

- 2 éves OKJ-t csinált éppen, amikor felcsinálták. A tanárai nagyon jófejek voltak, szinte könyörögtek neki, hogy fejezze be az utolsó 1 évet, úgy segítettek volna neki, ahogy tudtak volna. Erre ő minden lelketlen nyomo rultaknak lehordta őket, hogy mégis hogy képzelik róla, hogy ő majd a gyerek mellett iskolába fog még járni...

- A pasija anyja is volt válogatás nélkül minden vén kva, mert CSAK 100.000 Ft-ot adott neki a gyerekre >.<" Ahelyett, hogy szépen megköszönte volna.

Én ezt nem sokáig bírtam. Tudta rólam, hogy nem szeretem a gyerekeket, mégis próbálta rámerőltetni, hogy majd menjek át, fogjam meg. Finoman mondtam neki, hogy nem szeretném megfogni, mert félek, hogy elejteném, mert nem értek a kisbabákhoz. De csak erőltette... hogy akkor majd leteszi az ágyra, és majd úgy átölelem az ágyon fekve :D

Azt hiszem, ennél a pontnál lett elegem, és nem kerestem soha többé. Szép lassan lekopott. Azóta eltelt kb. 7 év. Azóta már két gyereke van, és bár keveset hallottam róla, azt mondják, hogy igazi véranya lett belőle, van vagy 2 mázsa, és egy kibírhatatlan házisárkány, mert a pasija még mindig nem volt hajlandó feleségül venni őt. Az iskolát nem fejezte be, nincs szakmája, életében még egy napot nem dolgozott.


Nem mondom, hogy te is így fogsz járni, de jobb, ha felkészülsz rá, hogy innentől kezdve soha nem lesz olyan, hogy csak te meg a barátnőd. A közös bulikákat, nyaralásokat felejtsd is el örökre. Én a helyedben nem erőltetném az összejárásokat sem. Szomorú, ha véget ér egy barátság, de ez már csak vergődés...

2018. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a szituban vagyok én is,annyi különbséggel h a baba itt már 2 éves.

A többieknek abban igazuk van h a barátnőd élete új irányt vett, 2-3 év múlva sem lesznek a dolgok újra olyanok mint régen voltak. Ő már elsősorban anya és ez így is marad most már.

Viszont nem értem az előttem lévőket,hogy miért kéne ettől még megszakítani a kapcsolatot? Ez olyan mintha büntetnéd a másikat h mert új fejezetet nyitni az életében. Az igazi barátság nem arról szól h eldobod a másikat,ha már nem olyan ami neked megfelel.

Amit megtehetsz h nyitsz új barátságokra,más emberek felé akik ugyanabban az életszakaszban vannak mint te. Ő attól még maradhat a barátnőd.

2018. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Húú 6-os ez durva :O Főleg,hogy unokatesód tehát rokon.

Hormonok is közre játszanak ilyenkor.



Utolsó, én nem szakítanám meg vele a barátságot,de amikor már a barátság csak másról sem szól csak a gyerekről akkor szerinted mi lenne a teendő? Mikor felőlem nem érdeklődik csak fújja fújja a gyerek és terhesség témát amit már unok,mert 3 hónapja csak ez a téma semmi más.Programozni nem lehet. Nem lehet semmit sem csinálni,mert ő terhes.


Tehát ha át is megyek hozzá akkor a gyerek,terhesség a téma és ennyi. Türelmes vagyok,de kész 3 hónap elég volt sok volt. Főleg úgy,hogy én nem vagyok oda a gyerekekért és a terhesség meg nem érdekel. Ezzel ő tisztában van.


Nem zavarna ha néhány mondatban lezárná a témát. De sajnos nem. Minden egyes találkozón kb ülök és hallgatom. Próbálok elkanyarodni más témák felé,de lehetetlen... Ez így meg egy oldalú és unalmas.

Nem dobnám el a barátságát. De van mikor két embernek ha nagyon eltérnek az érdeklődési körei,élete akkor már nem lesznek barátok. Nálunk meg ez van. Más a fontos neki is meg nekem is,amivel nincs baj. De ilyenkor egyik jobbra másik balra. Ha kicsit viszább venne a gyerek témából akkor nem lenne gond. De hiába szóltam neki. Nem érdekli.

Akkor mondta hogy attól mert terhes mehetünk ide oda,felejtsem el sehova nem megyünk, egy rohadt kávéra nem tudom meghívni.


Ha megszületik a baba tuti még rosszabb lesz sajnos :/

2018. jún. 29. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az utolsó írja. Mikor 6 hónapra kijövök egy másik kontinensre, végre tudunk beszélni Skypeon, én hallgatom két órán át a gyerektémát, majd sietve elbúcsúzik, és annyit nem kérdezett tőlem, hogy hogy érzem itt magam, vagy milyen errefelé... kicsit minden beszélgetés olyan lett vele, mint a rossz szex, te beleadsz mindent, mégis csak a másiknak lett jó. Már elnézést a hasonlatért, de egy jó párbeszéd egy baráttal feltölt, míg egy ilyen egyoldalú monológ csak kimerít. És akkor még én vagyok a rossz, amiért kizártam? Hát ő nem kíváncsi rám, ő az, aki csak mondja-mondja, aztán leráz.
2018. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó igen jó hasonlít akárhogy is van.

Ő tök jól elvan,hogy áradozik meg kiadja magából a dolgokat,mi meg csak tűrjük csendben.


Mivel kutyás szakmám van,megharapott egy kutya,bedagadt az ujjam,alig bírtam melózni. De annyit nem kérdezett meg,hogy hogy vagyok? vagy tudtál dolgozni? semmit.. Pedig jól esett volna ha érdeklődik,de mikor mondtam neki mi történt lezárta egy jobbulással kb..


Mindegy szépen lassan meg fog szűnni, hiába nem akarom. De ahogy utolsó jól írtad egy baráttal való beszélgetésnek feltöltődésnek kéne lennie, ha nem is mindig de jó részt. De mikor csak egy a téma akkor az kimerítő.

2018. jún. 30. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!