Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy közöljem a barátaimmal,...

Hogy közöljem a barátaimmal, távoli rokonokkal, ismerőseimmel, hogy többé nem csinálom meg ingyen az autójukat?

Figyelt kérdés
Autószerelőként dolgozom, és van egy kis mühelyem. (számlaképes, kisvállalkozó vagyok) Van néhány ismerősöm akiknek rendszeresen ingyen dolgozom, nem kérek tőlük pénzt, de már elegem van abból, hogy lassan napi átlag 1-1,5 órát azzal töltök, hogy az autójukkal vacakolok ingyen, miközben pénzt is kereshetnék. Általában apróságokról van szó, amit fél óra alatt megoldok, de már az is előfordult, hogy teljes kuplung szettet cseréltem, ami kb 10 munkaóra.

2018. jún. 29. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok munkám van, bocs de nem érek rá. Ennyi. Ha megsértődnek akkor legalább talán nem fognak újra bepróbálkozni.
2018. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Megmondod a frankót hogy sok a melód és csak pénzért tudod elvállalni mert ez számodra kiesést jelent pénzügyileg. :)
2018. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ingyen csinálod, hanem veszteséges vagy emiatt, sok rezsid és adód megy el az ingyen munka alatt is.

Nekem is egy rokonom csinálja az autómat de sosem merült fel hogy ingyen csinálja.

Engem is betalálnak az ilyen ismerősök, nekem egy furgonom van, de mindenkit azonnal visszautasítok.

2018. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

"Ne haragudj, de most iszonyatosan sok munkám van. Leghamarabb két hét múlva tudom megnézni, már ha addig csökken a forgalom. És ezek pénzes méltók, előre kell vegyem, hisz ebből élek, gondolom, megérted..."


Valahogy így...

2018. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ez akkor x forintba fog kerülni. Előleget kérek az alkatrészek árára, így fair azt hiszem."


Ha meg nem tetszik nekik, viszik máshová. Sose dolgozz ingyen, mert kihasználnak.

2018. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Írd ki valami ilyesmit és csak olvasás után állj szóba akárkivel:

[link]

2018. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
4éve használt autót vettem németországból, és a bátyám trailerével hoztam haza. Ugyanúgy 50eurót fizettem tesómnak az utánfutóért, mintha bárki másnak adta volna oda. Ha ingyen adja, akkor ugyanennyit bukott volna, mert adhatta volna egy idegennek is, aki fizet érte. Ez esetben az ingyen munka nem azt jelenti, hogy nulla pénzért dolgozol, hanem valójában még fizetsz is érte. Az idő = pénz. Bevételkiesés egyenlő a veszteséggel.
2018. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Ránézel akocsira, és mondasz egy árat.
2018. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ingyen csinálni, csak akkor hétvégén ők meg jönnek hozzád betonozni / festeni / gyereket korrepetálni, vagy amihez értenek... Gondold át, kiből mit lehetne kisajtolni.
2018. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A sógorom taxis. Ő pénzt keres azzal az aútóval, amit én ingyen szervizelek neki. Kérej cserébe ingyen fuvart? Felesleges, hisz van saját autóm.
2018. jún. 29. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!