Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jelezzem az egyik barátomnak,...

Jelezzem az egyik barátomnak, hogy senki sem dolgozik ingyen. (? )

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy sok nyelven jól beszélek és egy külföldi ismerősömnek magyart tanítok. Úgy beszéltük meg, hogy az első alkalom után megállapítja, hogy mennyit ér ez neki, mert olyan célja van, amiben bizonytalan vagyok egy kicsit és magyart még nem régóta tanítok. Már a sokadik alkalom volt és szerintem elfelejtette, vagy úgy értette, hogy akkor ez végig ingyenes lesz, pedig nem. Nem akarok bunkó lenni, de nekem ez így nem igazán éri meg sajnos. Hogy érdemes az ilyet felhozni?
2018. márc. 8. 19:14
 1/4 anonim válasza:
100%
Kedves xy, sajnos nagyon elfoglalt vagyok mostanában. Ha szeretnéd folytatni a nyelvtanulást, hétfőn 4-5ig vagy szerdán 2-3ig van szabad időpontom, a régi ismerettsegre való tekintettel x eurós oradijjal. Majd szólj,hogy hogy döntöttél. Anyuék jól vannak amúgy?
2018. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Normálisan közlöd vele, hogy pénzbe kerül az oktatás. Majd mond meg neki, hogy óránként X forintba fog kerülni, ha érdekli akkor megbeszéljük, hogy heti hány órát veszünk.

Ha kiakad, vagy nem érdekli, akkor azt mondod, hogy "persze, nincs harag, te tudod, hogy mit szeretnél. De én nem foglak tanítani ingyen, ezt meg ugye te érted meg?"

2018. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem csak úgy általánosságban jegyezd meg neki az árat, hogy te ennyiért szoktál tartani... hátha veszi a lapot...

Vagy ha ad neked valamit (mondjuk ez ritka) vagy ugyanúgy tanít neked valamit kérdezd meg mennyivel tartozol és hátha ő is ezt teszi majd a következő óránál

Vagy csak szimplán kérdezd meg, hogy megfelel-e ez neki amit te tudsz szolgáltatni és ha rámondja, hogy igen akkor mond, hogy ennyiért vállalnád a továbbiakban...

2018. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, vagy azt mondod neki, hogy most, hogy tartottatok néhány próbaórát, szeretnéd jelezni neki, hogy legközelebb 45 perc ennyibe és ennyibe fog kerülni. Vagy azt is mondhatod, hogy nagyon szívesen tanítottad őt eddig ingyen, de most jelentkezett valaki, aki X forintot fizetne egy óráért és inkább vele foglalkozol, mert szükséged van a pénzre, de ha ő fizetne ugyanannyit, szívesebben tanítanád tovább inkább őt. Vagy ha nem annyira fontos neked ez a baráti/haveri kapcsolat az ismerősöddel, akkor próbáld meg leépíteni, pl. nem érsz rá, nincs sok időd, stb.
2018. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!