Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A szép emberek mindig mint...

A szép emberek mindig mint egyenrangú félre tekintenek a csúnyákra/ átlagosakra?

Figyelt kérdés

Vagy mélyeb legbelül azért van egyfajta rejtett felsőbbrendűségétzés bennük?

Ha szocializálódásra kerül a sor elvárják, hogy kicsit nyalizzanak náluk, esetleg vállaljanak fel bohóc szerepet, vagy netán a kihasználás is megfordul a fejükben?

Kérlek ne azzal gyertek, hogy nem lehet általánosítani. Szeretném ezt a kérdést kivesézni!


2018. júl. 20. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem van a szép emberekben egy rejtett undor. Nem vagyok egy világszépe, mondjuk egy B felső, de van olyan ember, akivel nem szívesen beszélek, mert lehet, hogy értelmes, de a külseje csapnivaló, főleg, ha még igénytelen is.
2018. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Én egyenrangúként kezelem a legtöbb embert, pedig minden túlzás nélkül kijelenthetem, hogy verem az átlagot és kimondottan jóképű, sportos férfi vagyok. Éppen ezért soha nem is éreztem azt hogy nekem a külsőmet kéne hasonlítgatnom másokhoz :D Örülök magamban hogy szebb vagyok, de ennyi. Szerintem inkább azok az emberek nézik le a másikat a külseje miatt akik elégedetlenek önmagukkal és azzal próbálják feltornázni az egójukat, hogy hát van aki nálam is csúnyább, akkor most jól lenézem.
2018. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
47%
Egyenesen kerülöm őket, csak akkor tárgyalok velük, ha az életembe csak úgy bepottyannak.
2018. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


Mármint a csúnyákat kerülöd? Mi bajod velük?

2018. júl. 20. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

nekem a kisugárzás mindent felülír.


legyen az bármilyen rassz, nyelv, nem, alkat, arc, hang..


ha a lelke szép akkor én mellette vagyok bárkinek..


25f

2018. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem

"A belső a lényeg, nem a külső" korát nagyon nem most éljük, és az ilyen emberek is inkább megelégednek az átlag alattival, mert tudják, hogy nincs esélyük egy szebb, vonzóbb egyednél.

2018. júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendben, vesézzük:

Először is, nincsenek tisztán szép, vagy tisztán csúnya emberek.. illetve vannak, de egy ember kinézetét számtalan dolog határozza meg. Nemrég volt egy kérdés itt, a fórumon, amiben a kérdező az emberek ideáljára volt kíváncsi. Megnyitottam néhány képet, és sok ember "álomnőjét" határozottan visszataszítónak találtam. Most az ÁLTALAM csúnyának, vagy szépnek vélt emberekről fogok beszélni, és leginkább végletekről. Közepes kinézetű embert nem minősíthetünk, mert lehet, másnak kifejezetten tetszik, vagy éppen nagyon-nagyon nem. Szóval érted.

A mások lenézésére való hajlam ugyebár külsőtől független, a kihasználására pedig még inkább. Arról is más véleményen van mindenki, hogy mik a leginkább tisztelendő emberi tulajdonságok. Ugyan kérted, hogy ne jöjjünk "a nem lehet általánosítani" sablonszöveggel, de sajnos kénytelen leszek :D

Én nem nézem le a másikat, ha csúnyább nálam, és nem is tisztelem, ha szebb. Sok "jóképű" hímtársamat tiportam sárba az élet csataterén, és sok kevésbé jóképű kerekedett fölül rajtam. Ebből leszűrhető, hogy az ember életképességének semmi köze szépségéhez, márpedig ostobaság lenézni egy életképesebb embert. Ha valaki mégis így tesz, akkor csak a saját lelkivilágát ápolgatja, és legfeljebb képzeletében lesz felsőbbrendű a csúnyánál, ami teljességgel méltatlan, hogy beszédtéma legyen.

2018. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5


És miért nem tud az emberek többsége így gondolkodni?

2018. júl. 21. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!