Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Zsarol egy barátom, ha nem...

Zsarol egy barátom, ha nem lépek kapcsolatba az exemmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nehéz lesz elhinni, de mind 20 évesek vagyunk. A volt barátommal már egy ideje szakítottunk, mert a távolság miatt nem működött rendesen a kapcsolat. Én még mindig szeretem, az első igazi szerelmem volt, néha üzeneteket is váltunk még mindig. Volt, hogy kérte, hogy találkozzunk, menjek el vele moziba, de valahogy sose lett ezekből semmi. Az egyik fiú haverom most kitalálta, hogy elege van, és az én boldogságom érdekében kérdezzek rá a kettőnk kapcsolatára, "akármilyen gáz, hogy a lány teszi meg az első lépést." Én ezt nem szeretném, mert nem érzem úgy, hogy az exem még érezne irántam bármit is. Ha szeretné, hogy legyen folytatás, akkor tényleg lettek volna valamik a megbeszélt találkozókból. Úgy érzem, hogy ha szóba hoznám a kapcsolatunkat, akkor csak elutasítana, amiről tudom, hogy nem tudnám jól viselni lelkileg. Szerintem csak érezhető lenne, ha ő is akarna valamit. Ezt mind elmondtam a haveromnak is. Ő azt mondta, hogy ha ma éjfélig nem írok az exemnek, akkor posztolni fog egy nagyon rossz képet rólam (ő csinálta), mondván ha csak ezzel tud rávenni, hogy beszéljek a sráccal, akkor nincs más választás. A képen semmi rosszat nem csinálok, egyszerűen egy elmondhatatlanul szörnyű kép, ami már túl megy a viccesen előnytelen határán és megalázó lenne, ha ezt nyíltan feltöltené valahova, ahol nem csak a közös ismerőseink, de az ő ismerősei, számomra idegen emberek is látják. Megmondtam, hogy én nem szeretnék beszélni az exemmel, de a haverom azt mondja, hogy akkor is írjak neki, és vagy nem beszélünk többet egymással vagy jöjjünk össze újra, ha pedig nem írok neki ma éjfélig, akkor a neten végzi a kép. Hiába mondtam neki, hogy ezzel semmire sem megy, nem akarok egy olyan beszélgetést kicsikarni, aminek több, mint valószínű hogy elutasítás lesz a vége... De ő akkor is erőlteti. A képet fel is töltötte és két perc múlva törölte, csak hogy bizonyítsa, hogy tényleg nem viccel. Annyira ideges voltam már, hogy kinyomtam a telefont és azóta hívogat, de egyszerűen nem akarok vele beszélni. Sajnos túl hiú vagyok ahhoz, hogy ne foglalkoztasson egy ennyire szörnyű kép. Ma már a Facebookra egyáltalán nem akarok belépni, nem akarok beszélni senkivel, az exemmel pláne nem, és csak remélni tudom, hogy lesz annyi esze a haveromnak, hogy nem aláz meg. Értem valahol az ő szemszögéből is, hogy rossz neki látni, hogy még nem léptem túl, de azért zsarolnia sem kellene, amikor elmondtam neki hányszor, hogy én ezt nem akarom. Mit tegyek? Jelenleg is csörög a telefonom, de nem akarom felvenni. Egyébként nem ez az első, hogy ezzel a képpel jön elő, de korábban nagyon apróságok miatt, amiket még én is elnevettem. Sajnos kinézem belőle, hogy ha nem is reggelig, de valameddig mégis feltölti a képet.

2018. aug. 29. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nehéz elhinni, hogy 20 évesek vagytok. Ez óvoda.
2018. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én sem teljesen akarom elhinni, de komolyan mondta ezt az egészet.
2018. aug. 29. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tisztára ovi.
2018. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát elég nehéz elhinni tényleg hogy ennyi idősek vagytok.

Az illető a saját életével foglalkozzon ahelyett, hogy netes, virtuális cyber-megalázással zsarol meg.

2018. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra fájdalmas olvasni mennyire tesze-tosza a generációm a mai 15 évesek szoktak ilyeneket csinálni. 20 éves vagy a "barátodnak" meg mond meg, hogy nem kell ilyen szinten belefolynia az életedbe és téged ne próbáljon meg zsarolással rákényszeríteni semmire. Az ilyen embereket takarítsd ki a belső köreidből ha nem értik meg, hogy veled nem kell úgy bánni mint egy gyerekkel mert elméletileg ilyen idősen már érzelmileg és szociálisan értebbnek kellene lenned.
2018. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy közeli barátomként az ő problémájának is érzi ezt az ügyet, azért csinálja. De ez már tényleg abszurd. Nem érti, hogy mi rosszat mondott. Nem ilyen gyerekesnek ismertem meg.
2018. aug. 29. 22:11
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
És nektek van szavazati jogotok? Megáll az eszem!
2018. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

20 évesen jogod van szellemileg autonómnak lenni, jogod van meghúzni a határaidat, jogod van elhatárolódni bárkitől, aki nem képes tiszteletben tartani a döntéseidet és a szabad akaratodat.


Ha ilyen infantilis eszközökkel zsarolnak, akkor tiltsd le az illetőt és ne is állj szóba vele. Mondd meg neki, hogy leszarod, mit csinál, töltse fel a képet ha erre telik neki. Max te meg feljelented visszaélésért, de ezennel a barátságotoknak vége, köszönöd szépen, de nem kérsz zsarolókat az életedbe.

2018. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ez a "haverod" akár minimálisan is tisztelne és tényleg a jóléted érdekelné, tényleg a barátod lenne, akkor soha nem aljasodna le odáig, hogy zsaroljon. Nem értem hogyan vagy képes ilyen undorító emberekkel haverkodni, de a helyedben megmondanám neki, hogy egy igaz barát nem zsarol és nem viselkedik így, szóval nyugodtan tegye ki a képet (szard már le, hogy előnytelen, senkit nem fog érdekelni, feleslegesen agonizálsz ezen), te már többet nem akarsz vele szóbaállni, aztán tartsd is magad hozzá. Ha lenne bármi önbecsülésed, akkor az ilyen hulladék alakoknak nem lenne helye az életedben.
2018. aug. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 0110_fighter válasza:

Ez az ember nem a haverod csak egy élősködő p*cs a helyedben a rendőrségre mentem volna azzal hogy zsarol ennyi eszed lehetne 20 évesen


16F

2018. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!