Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek alapvetően rosszak?

Az emberek alapvetően rosszak?

Figyelt kérdés
Miért gondolom azt az emberekről, hogy rosszindulatúak, gonoszak?
2018. szept. 1. 15:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Csak helyi viszonylatban tudok véleményt alkotni:

Mo.-n a '90-es évektől ha nem is maga a Kánaán, de egyfajta változás történt, ami az emberek életére pozitívan hatott /új autók, házak, új lehetőségek/. Emellett voltak, akik sajnos lecsúsztak /hajléktalanság megjelenése.

Az új lehetőségek, változások, a modern kor megjelenő eszközei /drogok, műszaki kütyük, gyors autók, stb./ az embereket egymástól eléggé eltávolította egymástól, mondhatni "Ember embernek farkasa" hozzáállás lett Mo.-n, így azt lehet mondani, hogy

a címben lévő kérdés igaz.

2018. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

nem. alapvetően mindenki jó, csak idő kérdése, mikor milyen ingerek érik, hol és hogyan szocializálódik, nő fel.


valaki, aki már eleve rossz példát lát otthon, az már kiskorától ilyen lesz, de én például csak most, 25-26 éves koromra ismertem be magamnak, hogy felesleges az emberekkel törődnöm, foglalkoznom másokkal, mert nem fogom visszakapni senkitől, sőt még hátba is támadnak.

minden ember önző kivétel nélkül, csak a mértéke tér el.

2018. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nincs olyan, hogy jó és rossz ember, egyrészt mert az emberek ennél komplexebbek, másrészt mert minden nézőpont kérdése.
2018. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem.

És ismertem olyat aki előtt szinte csak rossz példa volt, a semmiből indult és mégis mindenkinek segített akinek csak tudott. Nem tudom min múlik ez, de vannak alapvetően jó emberek. Azt nem tudom lehet-e valaki alapból rossz vagy lehet-e egyikre vagy másikra hajlamosabb. Azért gondolhatod az embereket rossznak mert sokat csalódtál, rossz emberekkel vetted körül magad. Szerintem amikortól csak teheti az ember keresnie kell egy olyan közösséget, akik között szeretve érzi magát. Mindenféle érdek meg elvarások nélkül. Barátokat, családot, egyházi közösséget, akármit ahol ezt megtalálja.

2018. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 October15 ***** válasza:
Nyilván mert ez a tapasztalatod az ellenpéldáról meg azt feltételezed, hogy színlel.
2018. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Van benne igazság, Kérdező. Annak ellenére, hogy törvények vannak, még így is rengeteg a bűnöző. Most képzeld el, mi lenne itt, ha nem lennének...


"Mint faj, nem vagyunk épelméjűek. Ha kettőnél többen vagyunk, már pártot alapítunk, és indokot keresünk a gyilkolásra. Pont erre való a vallás, meg a politika..."


(A Köd)

2018. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően olyan hogy jó és rosz nincs, inkább olyan cselekedetek amik működnek és amik nem. Illetve mindenki olyan eszköztárból építkezik, amit kap. Ha a szülők nem becsületesek, kibeszélnek mindenkit az emberek háta mögött, esetleg még lopnak is, akkor az gyerekük ugyan ezt adja tovább és ő is olyan lesz majd felnőtként. Sajnos ez ellen nem lehet mit tenni, de a kollektív tudat a myugati országokban sokkal magasabb, ez ott látszik meg, hogy egy külföldi főnök teljesen máshogy cselekszik és tesz bizonyos dolgokat, mint egy magyar. Mert magyarországon minden főnök bunkó, és erőszak alapján próbálja a rendet fentartani, illetve zsarolással, ezt adják tovább már 50 éve. Szóval sajnos alapvetően igen bunkók az emberek. A munkahelyemen is egy két kolléga akikkel csak köszönő viszonyban voltam, bele turkáltak a facebookomba, elhordtak mindennek, kinevettek stb... Sajnos ők is ilyenek, alapvetően nem gonoszak, de nagy eséllyel ezt látták. Amúgy a rosz emberekeknek mindig vannak takargatnivalójuk az életben. Ennek a két illetőnek is, drogok, rendőrségi ügyek sokasága amire nem büszkék, titkolják is, de én tudom.


Ha abban hiszel, hogy az ember gonosz, akkor egyszerűen nem fogod érzékelni az

emberekben meglévő jóságot. Tökéletesen érzéketlen vagy rá. Az emberek következetesen a legrosszabb oldalukról mutatkoznak meg előtted.


Ha megszállottként foglalkozol a gonoszság gondolatával, akkor környezetedben a gonoszságot fogod megtapasztalni. Arra álítod a fókuszt. Szóval alapvetően ne érdekeljen ez, foglalkozz azokkal az emberekkel akik szeretnek, megbíznak benned stb... Munkahelyen is vannak olyan emberek, akikkel nem foglalkozunk mert ők olyanok. Érezd jól magad azokkal, akik olyanok mint te. Sokkal jobban fogod érezni magad, mint ha a rosz emberekkel foglalkoznál. Utálni őket meg fárasztó, és akkor figyeled is őket. Ignoráld azokat akik nem jók hozzád, és ennyi.

2018. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Rossznak nem rosszak, az szubjektív fogalom. Az emberek emlős állatok, s mint olyannak, minden cselekedetük mozgatórugója a beléjük "programozott" túlélési és szaporodási ösztön.


Bármit teszel, az az evésről vagy a dugásról szól, csak rendkívül elbonyolított formában, hiszen az emberi psziché is egy rendkívül bonyolult dolog.

2018. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Most ha en szedek almát egy olyan kertből amit nem gondoznak és ott rohadna meg ugy is akkor én rossz vagyok mert lopok, vagy jó vagyok mert nem hagyom elrohadni?

Vagy ott van pl egy szomszédvita, mindkét fél azt hiszi neki van igaza, minkét fél rossznak gondolja a másikat akkor igazából ki a rossz?


Minden csak nézőpont kérdése

De az emberke sokszor önzők.

2018. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Van egy könyv: A legyek ura. Pont ezt taglalja, hogy az emberek eleve elrendeltetetten rossznak születnek.


Ennek vannak cáfolatai is, de ez egy jó könyv, ajánlom figyelmedbe.

2018. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!