Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Illik a vendéget elküldeni a...

Illik a vendéget elküldeni a lakásból, ha már hosszú ideje van Nálatok?

Figyelt kérdés

Ha már kezditek terhesnek érezni a házigazda szerepét és már érzitek, hogy a vendéglátásnak ideje véget érnie, de a vendég nem veszi magát észre, mi a jobb? Összeszorítania fogakat elvégre lehet hogy magányos és csak társaságra vágyik az illető vagy finom utalásokkal, esetleg közvetlenül rávilágítani, hogy ideje véget vetni a mókának.


Ti tapasztaltatok már ilyet? A vendég vagy a házigazda szerepében voltatok? Mi lett a végkifejlet?



2018. okt. 2. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha én megyek valakihez, előtte megkérdezem:

Melyik nap jó neked? Hányra menjek? Meddig érsz rá?

2. Ha én hívok valakit, eleve úgy hívom, hogy: Van kedved átjönni kedden, 5-től már tudsz jönni, és egészen 8-ig ráérek.

Ha valaki váratlanul állít be, annak határt szabok. Nem küldöm el, de már az érkezésekor megmondom: nagyon örülök, hogy látlak, de most sajnos csak (pl.) 15 percem van. Pont ma mondtam ezt a váratlanul beugró barátnőmnek.

Én nagyon sokat dolgozom, ráadásul itthon. Ha nem szabok valamiféle kereteket, akkor az időm elúszik.

Cserébe én sem megyek váratlanul senkihez, és nem pazarlom mások idejét.

2018. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elküldés csak jelzed, hogy mára zárjátok. Ezt minkét fél mondhatja.


És ez fontos is, hogy élvezetes maradjon mindkét félnek. Aki elfáradt és elég jelezze. Máskülönben legközelebb nem fogja akarni olyan örömmel.


De ezt kicsit gyakorolni kell, hogy természetes legyen.

2018. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én általában utalok rá. Pl elkezdek össze pakolni.Jönni menni. Akkor kapcsolnak.


Szilveszterkor anyum kitalálta,hogy a lakókat meginvitáljuk egy pezsgőre.Néhányukkal jóban vagyunk,vannak fiatalabb köztük. Én meg úgy is otthon szilvesztereztem,mert legjobb barátnőm dolgozott. Nem volt ezzel baj. Hajnal 3 fele baráti társaság jó része távozott,utána 4 körül anyu jó barátnője. De az egyik szomszéd csaj nem vette a lapot,már hajnal fél 5 volt és csak dumált. Anyummal elkezdtünk feltűnően pakolászni. Akkor pár percen belül mondta,na akkor nem is zavarok tovább,köszöni a lehetőséget :D :D



Szerintem ez is egy kellemetlen dolog. Mivel te hívod meg ergó milyen dolog kirakni a vendéget.


Vkihez átmegyek pl 6 kor akkor normál esetben 8 körül már haza jövök. Nyilván ha iszogatós buli akkor nem.


De sokszor vendégségbe megyek akkor kikötöm,hogy ez is attól függ hányra,de ha pl 15:00-re és akkor mondom 17:30as buszt el kell érnem.

Ha nem is akarják,hogy eddig maradjak,legalább tudják,hogy meddig leszek ott.

Mivel vidéki vagyok és ha pesti barátokhoz megyek én buszhoz,hévhez vagyok kötve.

De normálisan én is megszoktam kérdezni,meddig ér rá. Ilyenkor a másik félen van a döntés,hogy mennyit akar velem lenni esetleg.


De alapjáraton nálam nincs olyan,hogy vki hirtelen beállít.

2018. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kellemetlen tud lenni az ilyen dolog,talán azzal aki tolakodó,ottfelejti magát olyankor kellene találkozni ha van időnk vagy ritkítani vele a kapcsolattartást,ha nem annyira kedveljük.Vagy leszögezni mikor meddig érünk rá.

Nekem az kissé sértő ha valaki elkezd pakolászni,vagy a telefonját nyomkodni.Attól egyenesebb út ha közli velem: nézd,fáradt vagyok,holnap korán kelek,stb...folytathatnánk máskor a beszélgetést?Velem egy barátnőm esetében fordult elő,hogy elkezdte nyomogatni a telefonját egy óra elteltével vagy egyszer egy szomszédbeli ismerőse telefonált neki,hogy eladta az autóját és menjen át,hogy megigyanak valamit.Ő erre annyit mondott most vendége van,de egy átmegy fél4 körül-nivel hallottam a beszélgetést gondolom utalt rá addig vagyok kívánatos.Az illető a születésnapomról sem szokott megemlékezni.Ő inkább játssza a nagy barátot,közben meg csak szereti ha rossz passzaban van,hogy meghallgatom.Amikor elég neki akkor pattintana.

2018. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú, velem már megesett vendéglátóként kétszer, nagyon kellemetlen, de én finoman szóltam, hogy most már fejezzük be. Két külön emberről volt szó, egyik délelőtt jött, és kb. este 7-8 körül szóltam, a másik 2-kor jött, és kb. 8 felé szóltam.

Mindkettővel nagyon ritkán találkozom, egyik barátnőmmel csak évente kétszer, de már nem bírtam tovább, olyan fáradt voltam. Általában ő beszél, az ő gondjait vitatjuk meg, ami nem gond, de kb. 8-10 órán keresztül fárasztó. Szégyellem magam, mert meghívok valakit, nagyon kellemetlen szólni, főleg, ha tudom, hogy nagyon szeretné kibeszélni magát, de én eddig bírtam.

2018. okt. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"egyik délelőtt jött, és kb. este 7-8 körül szóltam"


Nehogy lelkiismeret-furdalásod legyen!!!!!!!! Azért a kérdésem kiírása ellenére, ha valaki az egész napot nálam töltené, lehet én miután elhajtottam, többet szóba se állnék vele :O

2018. okt. 9. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:

az ilyen energiavámpirokat ki kell baxni mint macskár xarni

higyétek el az se baj ha nem jön többet

2018. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!