Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan találok iyen barátokat?

Hogyan találok iyen barátokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Amerikaban vagyon cserediák, és az a bajom, higy nincsenek jó barátaim barátaim. Otthon nagyon szociális voltam, és rengeteg barátom volt, itt valahogy nem ismerek magamra. Van egy vendégtestvérem, és általában az ő barátaival barátkozom, nagyon, nagyon jól kijövünk, csak az a baj, hogy rajtuk kívül nincsen senki. A suliban nagyon sok ember van, akivel köszönő viszonyban bagyok, beszélgetünk szünetekben stb, és kívülről úgy tűnhet mintha sok barátom lenne, de valójában egy se olyan, akivel suli után, vagy hétvégen elmennénk valahova stb. Az itteni “tesómmal” nagyon sokat csinálunk, elvagyunk, és magyon jól érezzük magunkat, meg az ő barátaival is elvagyok. Igazából úgy van, hogy órán meg edzésen (teniszezek itt) sok mindenkivel beszélgetek, szóval nem az a baj, hogy antiszociális lennék. Csak senki sincs akivel elmehetnék hétvégen valahova stb. Ezekből a “beszelhetünk suliban-ból “ hogy lehetne rendes barátokat csinálni, olyanok akikkel lehet talalkozni stb?

2018. okt. 14. 01:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és a másik nagy baj, hogy itt akkora távok vannak, hogy gyalog szinte minden elérhetetlen, szóval az is egy nagy baj, ha menni akarok valahova, akkor vagy az itteni szüleimet/tesómat kell megkérnem, akik általában nem érnek rá, és házhoz meg nehezen jönnek, mert mindentől kb fél órára lakunk
2018. okt. 14. 01:32
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyírj ki valakit és már is örök barátokat szerzel-a börtönben.😄
2018. okt. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Keresem a poént 2-es.


Ezek szerint mégsem egyszerű Amerikában a társaságkeresés? Pedig voltak reményeim, hogy külföldön majd jobban megy nekem. :"D

Mi van azokkal akikkel teniszezel? Kérdezd meg őket, hogy nem ültök be kajálni egy jót. :) Vagy a suliban lévő más cserediákokkal társalogj, esetleg kérj meg valakit akivel sokat beszélsz, hogy mutassa meg neked milyen az amerikai élet, milyen helyek vannak a városban ahol laktok, hol tudtok kikapcsolódni, egyebek. :)

2018. okt. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol vagy helyileg, de itt minden iskolanak vannak hetvegi es szunidei programjai - ha mas nem, akkor valamilyen sport program. Ha cserediak vagy, valoszinuleg high school-ba jarsz. Es 16 evesen jelentkezhetsz DMV oktatasra, 17 evesen vizsgazhatsz es vezethetsz is (igaz, az insurance magas lesz). Es ha vezetsz, akkor maris adott egy csomo egyeb lehetoseg is.

Melyik varosban (allamban) vagy?

2018. okt. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, es itt nincs divatban az a fajta hetvegi ejszakaba nyulo bulizas, mint Magyarorszagon.
2018. okt. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A vendégtesóm barátai vannak a teniszcsapatba, 20an vagyunk, a vendégtesóm, meg az ő haverjaival együtt kb marad 10 másik ember, de ők olyan furák, meg nagyon fiatalok (én 17 vagyok) ők 14-15...

Meg a legtöbb órám itt kint mind 14-15 évesekkel van, mert ősszeraktakn9-10-esekkel, mert nyelvileg azok könnyebbek (pl angol, matek, kemia, ahol meg nem tanulunk nehez dolgokat, aztan azt konnyebb, mint pl angolul megtanulni az emelt kemiat). Aztán így kicsit nehezebb. Egy lány van, akivel jól kijövünk, meg beszélgetünk, de sok időt tölt munkával, meg a barátjával (és nem nem azért barátkozom vele, mert tetszik a csaj, szimplán jó fej, és nagyon jókat lehet vele beszélgetni.) ő vele tudnék barátságot elképzelni, ő is meg a barátja is nagyon jó fej, szóval talán náluk próbálkozom.

2018. okt. 14. 03:22
 7/12 ZoltanAnglia ***** válasza:
0%
Miert?.., Europaban nincsennek akkora tavok? csak itt orszagoknak nevezzuk a nagyobb kozigazgatasi egysegeket, mig ott allamoknak.
2018. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolso: itt egy allamon BELUL van akkora tavolsag, mint Europaban 2 orszagon keresztul.

Egy allamon belul lehet akkora tavolsag, mint pl. Budapest-Munchen tavolsag. (lasd pl San Diego-Red Bluff tavolsag)

Budapestrol ki tudsz menni egy tanknyi benzinnel Becsbe, itt nem jutsz el az egyik allam hataratol a masik allam hataraig. Itt, ami "kozel" van, az azt jelenti, hogy 50 km-re van toled es kocsival fel ora alatt odaersz.

Europai szemmel szinte felfoghatatlanok az itteni tavolsagok. En megertem a kerdezot, hogy kocsi nelkul szinte fogolynak erzi magat. Ezert lenne jo, ha jogsit szerezne es vezethetne.

Bar ugy tunik, a kerdezo eltunt :)

2018. okt. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csinalhatok itt jogsit, sajnos szabaly tiltja☹️
2018. okt. 19. 02:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Mint cserediak, nem csinalhatsz jogsit...? Ezt nem gondoltam volna.

A cserediak szervezet tiltja?

Akkor marad a bringa, skate board, meg a tomegkozlekedes, mar, ha van.

Meddig maradsz, tanev vegeig? Mik a terveid utana?

2018. okt. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!