Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem merek élő szóban angolul...

Nem merek élő szóban angolul beszélni ti voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tul jo angolbol,de irasban mar eleg jol megy beszelgetes szinten. Ma talalkozom egy kulfoldi pasival az egyetemrol,de anholul egyszeruen nem merek beszelni,mindig leblokkolok es elfelejtem azt a keveset is amit tudok. Szoval ettol most nagyon izgulok,jobban mint az erettsegin. Mi van ha nem merek megszolalni? Az nagyon ciki...volt mar igy valaki?

2018. okt. 28. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem baj ha elfelejtesz mindent stb.. magyarázhatsz kézzel lábbal is,szavakkal, nem kell ráizgulnod.
2018. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah. Izgulsz, de majd ahogy idősödsz felszívod magad és lesz önbizalmad. Hidd el, nem vár el tőled az angol pasas oxfordi magasiskolás beszédet.
2018. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvet tanultál eddig?
2018. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Nos, én pont így vagyok, annak ellenére, hogy kétszer nyelvvizsgáztam már (sikerrel) életemben belőle, és abból élek, hogy fordítok. De mivel sosem kell beszélnem, plusz sajnos a nyelvoktatásom sem volt beszédcentrikus anno, totál leblokkolok, ha meg kell szólalnom. Volt már rá példa, hogy több időt (órákat) kellett angolul beszélők közt lennem, akkor éreztem, hogy pár óra múltán felbátorodom. Szóval nem reménytelen a szitu, csak bele kell kényszerítenie magát az embernek.


Én azt szoktam csinálni, hogy a találkozáskor közlöm, hogy értem, amit mond, de sajnos sosem beszélek angolul, ezért szégyellős vagyok, nézze el nekem, remélem, belejövök hamar.

2018. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tanultam angolt de sose ment,nyelverzekem sincs,de valahogy el kell kezdeni,mert nekem is kell a nyelvvizsga...max beégek vegulis veszteni valom nincs...ezzel nyugtatom magam,de nem hat😀
2018. okt. 28. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon sokan vannak így sajnos, ami a legtöbb esetben a rossz nyelvoktatás hibája. Nem tanítják meg az embereket rendesen beszélni, helyette rengeteg időt fecsérelnek fölösleges nyelvtani fogalmak és szerkezetek megtanítására. Próbáld ki, hogy először csak magadnak beszélsz angolul, mikor egyedül vagy, csak úgy gyakorlásképp. Aztán, ha már úgy érzed, készen állsz, akkor kérd meg egy közelebbi ismerősödet (szülőt, barátot, akár tanárt), hogy néha beszélgessen veled angolul. Egy idő után meglátod, rengeteget fogsz fejlődni. :)
2018. okt. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokaig en is igy voltam, iras-olvasas-szovegertes remekul ment, de nem tudtam beszelni aztan olyan munjahelyem lett, ahol sok kulfolfivel talalkoztam. Hallottam, ahogy a tapasztaltabb kollega beszel veluk, es egyszeruen ragadt ram, es egyszercsak azon kaptam magamat, hogy tudok csevegni, es mar nem csak a szakmai dolgokat tudom elmondani.

Ne felj megszolalni, te is megerted, ha valaki probalkozik magyarul, de nem tokeletes a tudasa.

2018. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@kérdező: Tanultam angolt de sose ment,nyelverzekem sincs,de valahogy el kell kezdeni,mert nekem is kell a nyelvvizsga...


1. A nyelvvizsga nem elég jó motiváció.

2. A nyelvet nem elég tanulni. A zeneelméletet is meg lehet érteni úgy, hogy valaki bemutatja neked zongorán, de te nem játszottál sose zongorán, akkor nem is fogsz, csak ha gyakoroltad is a zongorázást. A nyelvtant nyugodtan lehet hasonlítani a zeneelmélethez, az írást pedig a kottázáshoz. Mindkettőt megtanulhatod attól függetlenül, hogy egyetlen hangszeren se tudsz játszani. És a hangszeren való játéknak sem alapfeltétele az elmélet elsajátítása, sem pedig a kottázás, vagy kottaolvasásé. Egy nyelvtanulás során 6 skillt kell fejleszteni EGYIDEJŰLEG.


1. beszéd

2. hallott szövegértés

3. olvasás

4. írás

5. szókincs

6. kiejtés

7. nyelvtan


Egyik sem fontosabb a többinél, és egyik sem hanyagolható el. Ha király vagy nyelvtanból és olvasásból, akkor nem arra kell gyúrni, hanem mondjuk a beszédre, a kiejtésre és a hallott szövegértésre. A kiejtést nagyon szorgalmazom, mert tapasztalatok szerint amit nem jól ejt ki az ember, azt a szót fel sem ismeri, amikor más helyesen ejti ki.


Olvass fennhangon regényt, az sok készségedet fejleszti egyszerre. A kiejtés csiszolására a shadowingot ajánlom, a hallott szövegértésre pedig a tollbamondást. Vannak tollbamondó online oldalak, ahol nyelvi szinttől függően könnyebb vagy nehezebb szöveget kell fülened és leírnod. Rendkívül sokat fejleszt, ha megpróbálod leírni, amit hallasz!


A beszédhez pedig beszélni kell. Ha nincs kivel, vagy gyáva vagy, akkor beszélj magadban. Csinálj vlogot, vedd fel a telefonnal, meséld el benne a képzeletbeli nézőidnek, hogy milyen volt a napod, mit csináltál, mit szeretsz, mit utálsz, milyen ember is vagy te stb. Szóval csak mesélj bele a kamerába. Aztán töltsd fel a YouTube-ra privátban, hogy csak te láthasd. Csinálj videót mindennap! Tölts fel mindennap. 10 perc doszt elég (még bele is fogsz izzadni). De egy fél év elteltével hatalmas különbséget fogsz tapasztalni az 1 és a 180. epizód között. Használd ki a technika nyújtotta lehetőségeket. Keress beszélgetőpartnereket, használd a Messengert, Skype-ot, Glide-ot. Csak ne írásban! Szerintem itt is van az oldalon olyan ember, aki szívesen csevegne veled angolul (például én is). Írjál privátot, el fogom olvasni.


Az érettségiig még sok idő van. Ha jól számolom, még több mint fél év. Ha mindennap (de tényleg mindennap) gyakorolod A BESZÉDET, akkor ennyi idő alatt levetkőzöd a gátlásaidat; nem mondom, hogy folyékonyan fogsz beszéni érettségin, de legalább nem szakad benned a hang. Úgyis lesz stresszfaktor elég, amit lehet, azt csökkenteni kell.


Hajrá!


english dictation google: [link]

2018. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,megfogadom a hasznos tanácsokat 😊
2018. okt. 29. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem kb 6 év folytonos csinálása, és nem a frusztrációra meg a bénázásra figyelésre való fókuszálás volt a célban, hanem az, hogy véghezviszem amit elterveztem..


Azóta már szinte úgy beszélek mint magyarul, kis túlzással

2023. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!