Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én lettem beképzel...

Szerintetek én lettem beképzelt, elszállt, vagy ez egy természetes folyamat?

Figyelt kérdés

30 éves férfiak vagyunk, és igazából kevés barátom van. Ezt a barátomat, akiről szó van, az általános iskolában ismertem meg, azóta tartjuk a kapcsolatot, de ez nem egy olyan "egymásért mindent feláldozunk" vagy "egymással mindent 100%-osan őszintén megosztunk" barátság. Neki nincs más barátja, ezért őneki elég fontos ez a kapcsolat szerintem. De mégsem nyílik meg teljesen. Inkább azért lettünk barátunk, mert kicsit mindketten furcsák voltunk, nem a menők közé tartoztunk az osztályban, aztán így alakult. Viszont most így 10-15 év elteltével a következő az élethelyzetünk: őneki sosem volt barátnője, zárkózott, a szüleivel él, állást is nehezen talál, de azokat is otthagyja, ha nem tetszik neki, szóval gyakran van meló nélkül is. Nekem van egy feleségem, két gyermekem, van saját lakásunk, és vezető beosztásban dolgozom.

Szóval eléggé más a világ, amiben élünk, mások a gondjaink, örömeink. Ha örömöm van (de jó vmi a családdal, munkában előléptetés stb.), úgy érzem, hogy nem tudom boldogan elújságolni, mert neki rosszul esik. Ha gondom van, akkor meg nem érti meg ezeket, mert teljesen más élethelyzetben van, és nem tud rá soha semmit mondani, csak eltereli másra a témát. Pl. elmesélem, hogy nehéz nekem, mert mondjuk gyerek születése után gondok vannak a párkapcsolatunkban, vagy mondjuk nehéz a munkában, amikor új felelősségi kört kapok, erre ő csak olyat tud mondani, hogy neki meg milyen nehéz, mert mindig fáradt a nyári melegtől vagy hogy nem jött meg a könyve, amit rendelt vagy hasonlók.

És pl. ha úgy terelem a szót is, hogy őszintén mesélhessen arról, hogy mikkel küzd (beilleszkedési zavarok, csajozási gondok,magány), akkor azokról sosem akar beszélni. Pedig szívesen beszélgetnék vele, de túlságosan erőlteti nem akarom ezt, mert az olyan lehet, hogy én nagyokos megmondom a frankót, mert énnekem valamennyire rendben vannak ezek (ami persze így nem igaz, mert mindenkinek megvan a maga nehézsége).

Ha őszinte akarok lenni, úgy érzem, hogy inkább leszívja az energiámat ez a barátság, és elveszi az időmet a fontosabb dolgoktól (pl.család) úgy, hogy nem érzem azt, hogy túl sok értelme lenne. Inkább megszokás és talán sajnálat részemről. Egy felületesebb dolog.

Kb 3 naponta hív,találkozni is gyakrabban akar, mint én.

Szeretném hangsúlyozni, hogy sosem volt olyan dolog, hogy nagyon beáldoztuk volna magunkat a másikért, szóval nem gondolom ezt hálátlanságnak vagy ilyesminek.

És nem fellengzősködni akarok, hogy mennyivel jobb nekem vagy többet értem el, ilyen jellegű kommenteket nem kérek. Nem nézem őt le, nem gondolom értéktelenebb embernek, nem derogál találkoznom vele. Inkább csak egyre kevesebb a közös.


Szerintetek elszálltam, mert felvitte a sors a dolgaimat, vagy természetes,amit érzek? Mit tennétek ilyen helyzetben?


2018. nov. 25. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha őszinte akarok lenni, úgy érzem, hogy inkább leszívja az energiámat ez a barátság, és elveszi az időmet a fontosabb dolgoktól (pl.család) úgy, hogy nem érzem azt, hogy túl sok értelme lenne. Inkább megszokás és talán sajnálat részemről. Egy felületesebb dolog."

Valószínűleg úgy gondolja, hogy ezt fogja elérni azzal, ha valóban elmondja a bajait, arra nem gondolt, hogy már sikerült ez sajnos.

Nem kétséges, hogy lelkibeteg a barátod, valószínűleg rendszeresen jár pszichológushoz, minden tünet amit felsoroltál ezt igazolja.

Természetes, amit érzel, sokszor az ilyen betegek legalább annyira megterhelők a környezetüknek, mint ahogy magukhoz viszonyulnak. Remélem azért nem fogsz elszakadni tőle, ki tudja az mit eredményezne.

2018. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem meg pont jó lenne, ha őszintén elmondaná a bajait és gondolatait, mert akkor legalább érezném, hogy van értelme ennek az egésznek, nem pedig csak arról beszélünk, hogy mit vett a Tescóban, meg hogy van a testvére kutyája. Engem az ember maga érdekel, és nem ezek a semmiségek. De ha rá is kérdezek, akkor rögtön zavarba jön és mondja, hogy most fáradt ehhez, meg más témára terel.

Igen, jár pszichológushoz, de csak nagyon ritkán egy ingyenes tanácsadóhoz, ugye az nem olyan terápia, mint a fizetős. Én már ajánlottam neki, hogy járjon el egy pszichológushoz gyakrabban. Meg tudnád oldani anyagilag, nem veti fel a pénz, de havi 2-3 alkalmat ki tudna fizetni. (Én is jártam már, ezért tudok egyet személyesen ajánlani neki, de nem fogadja meg ezt a tanácsot.)

2018. nov. 25. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azért anyagilag megoldani, hogy 10-16 ezret kifizess csak egy órára, nem könnyű, főleg ha nem veti fel a pénz, ez már alsó hangon is csak 30 ezer... és ez csak az anyagi. Ha nem akar róla beszélni, ne erőltesd, ha bizalmatlan, és úgy érzi, hogy nem akar róla beszélni, biztos, hogy meg van az oka, nem konkrétan te, hanem bármi lehet. Így meg lehet faggatózásként fogja fel, ha kérdezel. Mondanám, hogy adj neki időt, de szerintem ez nem olyan dolog, amit idővel el akar mondani az ember a barátjának. Lehet, hogy lelkileg fárasztó, de próbáld meg nem a te oldaladról ezt megközelíteni, hanem hogy neki se könnyű, sőt. Nehezebb valamit elmondani, mint meghallgatni.
2018. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!