Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy a külföldön...

Miért van az, hogy a külföldön dolgozó magyarok nem tartják a kapcsolatot a otthoni jó barátokkal, kedvesebb rokonokkal?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is van, akiknél ugyanez van, nem csak nálam. Ez lehet, hogy szinte csak a magyaroknál van így, más nemzetiségűeket is kérdeztem és azt mondták, hogy ők min 1-2szer beszélnek telefonon vagy találkoznak az otthoniakkal.

Sajnos a határon túli magyarokra is érvényes ez a furcsa viselkedés.



2018. nov. 29. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyrészt máshol élik az életüket, másrészt nincs mndenkire idejük.
2018. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek 8 éve. Én skype-on tartom a kapcsolatot a rokonsággal. Német feleségem van a gyerekeim Németországban születtek és járnak iskolába. A szüleimen kívül nem köt más Magyarországhoz. Van saját családom és baráti köröm.


Szerintem ez emberfüggő. Távolabbi rokonaimmal nincsenek jó tapasztalataim ezért nem foglalkozom velűk.

2018. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az elején rendszeresen hívtam othoni ismerőseimet, a kezdeti izgalmas hosszú beszélgetések idővel átmentek "semmi különös, nincs semmi változás, minden rendben, és veled?" én meg ugyanezt a választ adom.

Szóval ezért teljesen felesleges felhívnom bárkit is, anyukámat havi 1x felhívom persze, van amikor sűrűbben, de akkor is csak sablonos minden rendben van dolog megy.

Haverokra otthon néha ráírok egy pár sor után ott is elhal a beszélgetés.

2018. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyámon kívül senki, de tényleg senki nem keresett, amíg kint voltam. Én néha próbálkoztam, de mindig tőlem sem lehet elvárni.

Ilyenek az igazi barátok. ^.^

2018. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem már eleve aki külföldre megy dolgozni, annak magának nem volt eléggé szüksége a családjára-barátaira ahhoz, hogy közel maradjon hozzájuk. Nem? Különben -mint régen a katonaság alatt- türelmetlenül várnák, hogy mikor telik le az idő, mikor is jön haza, aki el kellett hogy menjen.

Pláne, ha valaki még idegen párt is választ -vagy fordítva-. Mert az maga magát kiszelektálja.


A másik elképzelhető lehetőség, hogy azért ment külföldre, mert ő érezte úgy, hogy a családnak-barátoknak nincs őrá szüksége. és ezért nem is zavarja őket, mert okkal vagy ok nélkül úgy gondolja, hogy nem kell nekik.

2018. dec. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5#

Ezert nem kell külföldre menni. Én sem tartom a "családdal" a kapcsolatot. Pedig nincs 100km távolság.

2018. dec. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

lassan 3 éve élek külföldön (Németo.)

Gyakran hazajárok, és úgy elröppennek azok az 1-1 hetek, mert minden nap találkozom valakivel.


Ugyanakkor van 2 barátnőm, akiket jó barátnőnek tartok, de úgy veszem észre, hogy maguktól sose írnának rám. Persze amikor írom, hogy jövök, akkor mindig mondják, hogy találkozzunk és találkozunk, és tök jó. Nem tudom ezt hova tenni. Persze ők is dolgoznak, családjuk van.

2019. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
En tartom a kapcsolatot. De. Van egy olyan jelenseg, hogy bizonyos emberek elkezdenek hizelegni, aztan panaszkodni, aztan segitseget kerni. Olyan elkepzeleseik vannak, hogy beallitananak hozzam, nyelvtudas, szakkepzettseg es kapos diploma nelkul valami csoda fog tortenmi veluk, es nekem reszem lesz benne. Na veluk tenyleg megszakitom a kapcsolatot.
2020. máj. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!