Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy bocsátotok meg olyannak,...

Hogy bocsátotok meg olyannak, aki sosem kért bocsánatot?

Figyelt kérdés

Nagyon jó barátok voltatok, egyszer csak elárult és lelépett örökre.

Nem kért azóta sem bocsánatot.


Ezt hogy lehet így megbocsátani vagy feldolgozni?



2018. dec. 16. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha érzelmileg nem áll rá készen valaki, az idő talán majd megoldja.

Azt szokták javasolni, hogy levélben érdemes lenírni (mintha másiknak írnánk, de nem kell odaadni), hogy mi volt, ami nagyon fájt.


Sokan azért nem tudnak megbocsátani mert úgy gondolják, ha megbocsátanak, akkor a másikat feloldozzák bűne alól mintha meg se történt volna az adott dolog, a sérelem. Valójában aki nem tud megbocsátani, őt tartja fogva a harag szóval saját érdek is a megbocsátás. E leírt jelenséget én is tapasztalom saját életemben.


Ha rákeresel youtube-n szakemberek által előadott előadásokra melynek témája a megbocsátás, elengedés, ez is sokat segíthet lelkileg.

2018. dec. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A megbocsátás nem attól függ, hogy a másik beismeri-e hibáját, hibás tettét.

A megbocsátás önmagaddal történő elszámolás.

Megbocsátás után is tartható a távolság, ám megszűnik önmarcangolásod: 'miért bíztam meg benne, miért hagytam átverni magam?'.

.

A megbocsátás nem egyenlő a feledéssel.

Nem haragot kell táplálni a vétő iránt, hanem megkeresni azokat a jeleket, amikből vétkére előre lehetett volna következtetni. Vannak!

.

A megbocsátás a te érdeked akkor is, ha ő nem kéri, hiszen csak akkor fogja kérni a bocsánatod, ha belátja, hibásan cselekedett.

Ha kérése nélkül is megbocsátasz, megszünteted önmarcangolásod.

2018. dec. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írtak előttem, érdemes elolvasni. A megbocsátás gyakorlatilag annyi, hogy nem foglalkozol a haragoddal. Túllépsz rajta. Ehhez nem kell feltétlenül újra megbíznod a másikban és közel engedned magadhoz. De már nyugodtan, semlegesen állsz hozzá. Tudomásul veszed, hogy átvert, megbántott, de már nem dühöngsz, nem rágódsz rajta.
2018. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A másik még: amikor nem tudsz megbocsatani, annak sokszor az az oka, hogy magaddal vagy szigorú. Magadra haragszol, hogy miért voltál olyan hülye, hogy megbíztál valakiben, akiben nem kellett volna. Ne haragudj magadra, felesleges.
2018. dec. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Miért is kéne neki megbocsátani?
2018. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell megbocsátani olyannak, aki még csak fel sem ismeri, hogy nem volt tisztességes. (Sok ilyen van, hogy becsapja a másikat és még neki áll feljebb: "most miért ne tehettem volna, nem tiltja a törvény"). Nem kell egyenes gerincet várni, nem is értené, mégis mit bocsátasz te meg, mikor ő nem csinált semmit.

Feldolgozni, az más kérdés, ezt tényleg csak az idő oldhatja meg, és az a hozzáállás, hogy az illetőnek akkor ilyen volt az élethelyzete, ennyit tudott magából adni.

2018. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

2-es gyakorlatilag elmondta, amit a kérdéshez hozzáfűztem volna. Így másik oldalról kell azt megközelítenem.

Ha vétenek ellenünk, az fájdalmas élmény. Pedig legtöbbször nem ellenünk vétettek, hanem az illetőnek akkor, abban a pillanatban az volt a helyes döntés. Csak mi álltunk az események útjában.

Ráadásul a legtöbb "bűn" is csak azért tűnik bűnnek, mert ellenünk irányul. Pl ha a barátod leqrvázza a második szomszédod nénikéjét, csak megrántod a vállad. Ha az anyukáddal teszi ugyanazt, az vért kíván. Érted? Maga a bűn nem változott, csak mivel ellened irányult, ezért érzed vétségnek, amin máskor csak röhögnél.

2018. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ez azért embertelen amiket írsz.

Mi az hogy 'abban a pillatban a helyes' döntés neki. Ha valakire haragszom agyonlőhetem mert nekem 'abban a pillanatban helyes döntés volt'?


Nonszensz. Gerinctelen.

2018. dec. 17. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!