Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez esetben megmerjem mondani...

Ez esetben megmerjem mondani a barátomnak, hogy amit csinál azt nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, azt hiszem elég jóban vagyunk, de nem vagyok ebben biztos.


Igazából én rengetegszer éreztem úgy, hogy érzelmileg bántalmaz, de sose mertem elmondani neki, mert állandóan arról beszél, hogy még akar halni, mindenkinek jobb lenne, és tudom, ha őszintén bevallanam neki, mennyire sokszor éreztem magam pocsékul miatta, akkor csak olaj lennék a tűzre, és kiakadna, hogy még én is támadom.

De egyszerűen most is nagyon megbantott, azt érezteti velem, hogy rossz barát vagyok, és sokszor olyan, mintha nem tisztelen, nem becsülne, nem venné figyelembe, hogy az én életemben is vannak szörnyű dolgok, amikkel én is nehezen küzdök.

Próbálok neki segíteni, de úgy érzem kevés vagyok, és pszichológushoz nem akar/tud menni.


Igyekeztem megbeszelni vele érett módon a dolgokat, de mindig csak az volt, hogy kiakadt, es nem reagált. Aztán pár nam múlva úgy tett, mintha mi sem történt volna, én meg úgy voltam vele, hogy akkor fátylat rá. De mindig újra meg újra nyomorultul érzem magam miatta, és sírok.


Szeretném kiadni magamból, elmondani őszintén, hogy nekem ez milyen, és hagyja abba, ha picit is fontos vagyok neki, különben ennek vége.

De félek attól nagyon, hogy emiatt valami rosszat tesz magával.


Borzalmasan érzem már magam ebben az egészben, de amikor elkezdtem távolságot tartani, annyira bűntudatom lett, mert valahogy úgy beszélt hozzám, hogy utána próbáltam újra ott lenni, és támogatni.


Nagyon rosszul érzem magam. Ki akarok hányni mindent, amivel megbantott, ami miatt éjszakákat sírtam, ami miatt órákig szorongtam, és nem mertem vele találkozni. Ami miatt egy senkinek éreztem magam mellette, de lenyeltem, mert fontosabb volt, hogy ő mit érez.


Félre értés ne essék, azért voltak szép pillanatink is, csak egyszerűen ezek mellett a dolgok mellett nem lehet elmenni.


Szerintetek ki merjem adni neki? Mit tegyek? Félek.


2019. febr. 19. 22:16
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Szinte szóról-szóra leírtad az egyik "barátságomat". Ugyan ezt éltem át amit te most. Én sem mertem kilépni ebből a helyzetből, pedig tudtam, hogy engem tesz tönkre és szinte csak azért beszélek vele, hogy ne bántson. Egy idő után rá kellett jönnöm, hogy nélküle sokkal boldogabb lennék, az öngyilkos gondolataival magára akarta vonni mások figyelmét, valószínűleg nem kap eleget és nem tudja kezelni. Lehet csúnya dolog ezt mondani, de tiszteld meg magad, és az ilyen embereket sürgősen tedd ki az életedből, nem a te felelősséged. Bűntudatod se legyen, nekem volt, de hülyeség. Azt csináld, ami neked jó és amivel boldog vagy. Hidd el, meg fogsz könnyebbülni, ne félj kiállni magadért, ne hagyd,hogy elnyomjanak, mert az már régen rossz, ha így érzed magad. Kicsit hosszú lett, de remélem segítettem:)

2019. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a barátodnak valamilyen személyiségzavara van, és sajnos a személyiségzavarok gyógyíthatatlanok.

ővele hiába beszélsz, valójában energiavámpír, és a szenvedésedre van szüksége, mert ő abból él.

Ez SOHA nem lesz jobb, és soha nem fog téged megérteni.

Szépen szállj ki az életéből.

2019. febr. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menekülj tőle, nem fog változni. Borderline személyiségzavar tünetei.Olvass róla.
2019. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én sajnos egy ilyen személlyel voltam kapcsolatban, az első évben nem volt semmi gond, de szép lassan fokozatosan egyre rosszabb lett, mérgező volt. Folyamatosan én voltam a rossz, a hibás, nekem kellett megtenni mindent,ha felhoztam, megsértődött stb... szakítással fenyegetett, h neki legyen igaza, behódoljak. További 2,5 éven át maradtam mellette, mert letiporta az önbizalmam, h nem kellek majd senkinek ugyse... stb.


Aztán szakítottam, és most boldogab vagyok mint valaha.

2020. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!