Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » El merjem mondani ezt a...

El merjem mondani ezt a legjobb barátomnak?

Figyelt kérdés

Nincsenek titkaink egymás előtt, 6 éve ismerjük egymást, azóta vagyunk barátok is. Kivéve ezt.


Szóval, anno, egy éve ő kiment Erasmusra... Addig minden rendben volt velem, bár nem tudtam beilleszkedni az egyetemen, nem voltak barátaim, a többi barátom gimi után kiment külföldre, vagy vidéken tanult, ő volt az egyetlen, aki maradt így. És akkor én teljesen egyedül lettem hirtelen. Itthon sem volt minden rendben, emiatt a szüleimhez sem nagyon tudtam fordulni érzelmileg az utóbbi időben...


Aztán valamikor 2-3hónap teljes egyedüllét után besokalltam és elkezdtem folyamatosan egyéjszakásokba bonyolódni. Nem napi szinten, de rengeteg emberrel voltam az utóbbi fél - 1 évben és erre nagyon nem vagyok büszke, főleg, hogy volt már nem egy nagyon ijesztő /nyomasztó helyzetem is ebből. De egyszerűen nem bírtam itthon lenni és senkihez sem szólni, az egyetemen már alig voltak órák, dolgozni egyedül szoktam, valahogy az tűnt kézenfekvő megoldásnak, ha a másik nemmel ismerkedem, megyek erre - arra, beszélgetünk, utána meg történik, ami történik...


Most visszajött, de mivel ő most végez és vidéken gyakorlatozott, nem sokat beszéltünk azóta sem, meg mindig csak ígértük, hogy majd rendszeresen találkozunk, mint eddig... Aztán tegnap beszéltünk, mert betelt a pohár, hogy egy közös nyaralást sem tudunk leszervezni, mert ennyire unalmas vagyok vagy mi van, és akkor szóbajött ez... Csak annyi, hogy fogalma sincs, mennyire egyedül vagyok és milyen volt ez az egy évem (a magányomban bőgés meg a random férfiak mellett társaságkeresés között–de ezt nem mertem mondani).


Azt mondta, ezt személyesen tisztázzuk, mert többször is szóbahoztam, valószínűleg elég komoly akkor.


Én meg nem vagyok benne biztos. Hogy elmondjam-e neki. Ő elég konzervatív és engem is annak gondolt, mert ezelőtt csak egy párkapcsolatom volt, semmi más ilyesmi. És félek, hogy valami r. hadt nagy k.vának tartana... :( Nem tudom, hogy elmondjam-e ezt, mert úgy érzem, benne van a lehetősége annak is, hogy elromlik a barátságunk emiatt. Főleg, amik még ezen belül is vannak... De ha nem mondom el, mit mondjak? Senki sem tudja, csak én és még én sem tudom elfogadni magamtól, hogy ilyen voltam/lettem.:(


2018. máj. 26. 03:35
 1/10 Mael válasza:
47%

Mindenki követhet el hibákat, tehet olyan dolgokat érzelmi felindultságból, amiket később megbán.

Két igazi barát közt az egyik legfontosabb kapocs az őszinteség, a másik a megértés.

Fogd fel ezt a helyzetet úgy, mint a barátságotok próbáját. Ha valóban a barátod, akkor nincs mitől félned.

2018. máj. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
13%

Szóval az bejött, hogz szétnyitottad a lábad fűnek, fának, de a következmények már nem tetszenek...

Gratulálok, igazi 21. Századi szánalom vagy

2018. máj. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

:D :D a 2-es az, akinek soha senki nem nyitotta szét a lábát.


Mondd el neki! Ha jó barátok vagytok akkor nem fog elítélni hanem megérti. Én pl megértem, én is voltam hasonló helyzetben de nem tudtam megtenni mert undorodtam attól, hogy egy vadidegen nyúljon hozzám. Ettől aztán még szrabbul éreztem magam, arra gondoltam: basszus nekem még az sem megy, hogy jól érezzem magam kötetlenül. Így utólag viszont nem bánom, nem tudom hogy tudnám most feldolgozni, hogy összevissza lefeküdtem volna mindenkivel.

Ahol nagy a légüres tér, ott azért durva dolgok tudnak történni, tudom milyen érzés. Ijesztő, az ember úgy érzi kifordul magából és bármire képes csak, hogy történjen valami, hogy legyen vele valaki.

37N

2018. máj. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemaRendőrség ***** válasza:

[link]

Első mondat után tudtam, hogy nő vagy.


És habár nem sok lány nyitotta szét a lábait nekem, konkrétan egy, neki is én voltam az első azóta is boldog kapcsolatban élünk.

Sosem vonzottak az ilyen kis degeneráltak

2018. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés y ki tart vonzónak és ki ért egyet az életvitelemmel. :)
2018. máj. 26. 10:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben a következmények nem ezt jelentik. A következményekkel tisztában voltam és felelősséget vállaltam mindenért. Csak szinglikkel kezdtem, csak úgy, hogy mindkettőnknek jó legyen, rendszeresen jártam nőgyógyászhoz, rendesen védekeztem, nem forgattam fel sem a saját családom, sem másét még azzal az egy estével sem. Szerintem csak magamnak ártottam, de kevesebbet, mintha nem tettem volna. És nem vagyok degenerált, látott szakember. Semmi bajom azon kívül, hogy egyedül lettem hagyva és ezt későn vettem észre, mikor már bárkihez fordulni bizalmasabban egyszerűen sikertelen és furcsa lett volna az ismeretségi körömben.
2018. máj. 26. 11:00
 7/10 nemaRendőrség ***** válasza:

Hónapokig fütyiről fütyire ugráltál, mert poén volt, most meg fáj, hogy elhagytak a barátaid...


Szerintem tudja, hogy miket csináltál. Kétlem, hogy te voltál az egyetlen barátnője

2018. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudja. És nem ezért hagytak el, pont fordítva. Ha segíteni és olvasni nem tudsz, minek jössz okoskodni meg piszkálódni?
2018. máj. 26. 15:51
 9/10 nemaRendőrség ***** válasza:
Persze persze
2018. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem el kéne mondanod neki az egészet. Biztosan jól esne neki, hogy mennyire hiányzik neked. Mondjuk ez az össze-vissza fiúzgatás engem is eléggé szíven ütne, de ez az igazság, mond el neki. Tudni fogja, hogy segítenie kell neked.
2018. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!