Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire tűnnek el a barátok...

Mennyire tűnnek el a barátok az ember életéből, miután családot alapít?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tapasztaltátok? Mennyire fogytak el a barátok a mindennapi életetekből, miután megházasodtatok / gyerekeitek születtek? Mennyire változott a prioritás? Mennyire lehet kezelni a dolgot, hogy ne tűnjenek el emberek az életetekből?

2019. márc. 1. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az az általános tapasztalatom, hogy a kapcsolatok dinamikája életszakaszonként (iskola, utána egyetem, utána munkahely, utána család, stb stb) változik és ugyanígy életszakaszonként a nem túl szoros kötelékek elkopnak, ellazulnak (ami teljesen rendben van), az "igazi" szorosak viszont akkor is megmaradnak, ha az ember családot alapít vagy épp messzire költözik. Nekem a szorosabb barátságaim 15+ évesek, többünknek családja van, ráadásul más-más országokban élünk, szóval természetesen ritkábban beszélünk és ritkábban tudjuk megoldani a közös programokat, mint régen, de ugyanúgy barátok maradtunk, ugyanúgy számíthatunk egymásra bármiben. Igazából szerintem 30 felett már nincs is akkora igénye az embernek állandóan a barátaival lógni, mint például 20 évesen. Ha bármelyik barátomat felhívom hajnalban, hogy nagy a baj, az első másnap reggeli géppel jönnének segíteni és ez fordítva is így van. Ez nekem ezerszer inkább a barátság mércéje mint az, hogy hetente lenne közös programunk vagy hogy naponta beszélnénk. Átalakul a dinamika, igen, de ha az embernek tényleg fontosak a barátai, akkor nem fogja őket teljesen elhanyagolni, senki és semmi kedvéért. Ha valaki teljesen eltűnik az életedből egy kapcsolat miatt, akkor alapból nem barátnak tekintett, hanem inkább pótléknak, időtöltésnek.
2019. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek többsége "eltűnik" mikor családot alapít.

Az okát egyáltalán nem értem.

Van aki tudja ezt normálisan kezelni.

Egyszerűen továbbra is találkozni kell(ene) a barátokkal. Ha nem is ugyanolyan sűrűn, mondjuk fele alkalommal.

2019. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet :)
2019. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindkét válaszban van igazság. Nekem bár nincs saját családom, de én is azt tapasztalom, hogy sokan eltűnnek amikor családot alapítanak.Sok esetben nem a barátok hagyják el őket, hanem ők a barátokat.Persze biztosan vannak elfoglaltságaik,kötelezettségeik,de ha igazán fontos a kapcsolat lehet tenni érte.Másrészt viszont tényleg igaz, hogy a kor előrehaladtával már nincs akkora igény együtt lógni a barátokkal.Van olyan szintén egyedülálló barátnőm, aki igényelné, hogy többet találkozzunk, én nem igénylem,mert szeret azzal foglalkozni kivel mi történik a környezetünkben.Amikor beteg voltam, szerencsére nem volt súlyos, tudott róla,de egyszer se írt vagy hívott akkor fel,hogy érdeklődjön.Még akkor sem amikor találkozutunk nem kérdezte, hogy vagyok.Engem nem hívott meg az öccse esküvőjére, a másik barátnőt meghívta,azt se tudja pontosan hány éves vagyok, a születésnapomról sem emlékezik meg.Inkább időtöltésnek vagyok jó,meg,hogy legyen kivel beszélgetni a gondjairól.
2019. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!