Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A nők is képesek valódi...

A nők is képesek valódi többévtizedes barátságokra, vagy csak "tematikusan" barátkoznak?

Figyelt kérdés
Férfiként nekem 20+ éves jóbarátaim vannak, sokszor teljesen más végzettségű,más hobbival rendelkező élethelyzetű, felfogású emberek. Több nőismerősnél viszont azt vettem észre, hogy csak bizonyos feltételek mentén, egy-egy témához haverkodnak. Pl Kiválaszt egy barátnőt akivel a szexuális dolgait beszéli meg, jóbarátként... aztán szakít a párjával vagy más okból nem fontos a szex, elfelejti a "jóbarátot" is. Vagy mondjuk érdekli a francia költészet, 1-2 évig jóbarát egy olyannal aki járatos a francia költészetben, amint beleun a költészetbe, meg sem ismeri többé ezt az illetőt. Vagy beíratkozik egyetemre, szigorúan egyetem végével többé köszönni sem hajlandó az egyetemi mindennapos haveroknak. Minden nő ilyen? Nincsenek igazi mély kötődéseik? Férfiként ez olyan fura nekem....

2019. ápr. 1. 20:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Nőként 20+ éves barátságaim vannak
2019. ápr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem "tematizálok". A témákat a barátság mélysége, atalálkozások gyakorisága, a másik témában való jártassága hozza.

Van barátnőm, akinek külföldi tapasztalatai vannak, élt is több helyen, és én is. Vele így kerültem kapcsolatba, meg hogy szeret társasozni. Azóta kiderült, hogy beszélni és közösségi programokat csinálni is szeret, és én is. Egy másik barátnőm pedig még csak úgy volt külföldön, hogy a határ mellett lakunk, és átsétált a szomszédos városba, vagy elment tankolni. Vele például pénzügyekről beszélünk, kirándulni megyünk, mély lelki beszélgetéseink vannak az aktuális pasiügyekről. Még van egy pár barátnőm, de pl. pasiügyekről minddel lehet beszélni, utazásról is, mélyebb dolgokról, mind kedves és beszédes. Nem aszerint határozom meg, hogy kivel mit beszélek meg, hogy ma pl. milyen tematikus nap van, hanem ez "jön" magától.

2019. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
14 évesen barátkoztunk össze, a gimnáziumban. Most 42 évesek vagyunk. Közben felváltva éveket éltünk külföldön és képzeld, olyankor még postai úton leveleztünk eleinte, később lett a gépezés ilyen elterjedt. A barátságunk túlélt mindent. Jelenleg is egyikünk külföldön él a családjával, a másik kettőnk pedig itthon, de két külön városban. És mégis minden nap beszélünk és folyton ott vagyunk egymásnak. Én még férfi barátságban ilyet nem láttam az ismeretségi körömben.
2019. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a férfiak képesek a mély kötődésre, csak nem a párjukkal.
2019. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
69%
A legjobb barátomat 16 éve ismerem, nagyon nen egy irányba haladt az életünk, de nem felejtettem el. A többi barátommal sem azonos az érdeklődési körünk, az élethelyzetünk stb, de jöban vagyok velük- többnyire iskolak barátok... Az, hogy kivel mit beszélek meg, nem attól függ,kivel mennyi közös van bennünk, hanem hogy az adott barát mire nyitott és mire nem. Ol. Van egy prűd barátnőm, vele nem fogom kitárgyalnj a szexuális életem (mondjuk másokkal sem feltétlen), hiszen számára ez kínos. Emellett ez bizalom kérdése is. Van, akivel meg itatom a magánügyeimet, van, akivel csak trêcselni járok el.
2019. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Megint egy értelmes kérdés. Alapozva egy-két kiragadott példára.
2019. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
13%
Teljesen jók az észrevételeid kérdező.
2019. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ez millió dologtól függ. Vannak, akikkel egyszerűen képtelenség fenntartani a barátságot, ha más élethelyzetbe kerültök, mert tulajdonképpen csak és kizárólag gaz az élethelyzet volt a közös pont. Nekem is kollégiumi barátnőim, bár még mindig jóban vagyunk, már közel sem olyan mély a barátságunk, mint anno amikor szobatársak voltunk, nem csak azért, mert már nem lakunk egy szobában, fél méterre egymástól, hanem mert ők tovább tanultak mesterképzésen, doktori képzésen, én meg az alapképzés után elkezdtem dolgozni, férjhez mentem, lakást vettem, most mégis, a hitelről meg az autóvásárlásról beszélgessek velük? Mégis, mit tudnának hozzászólni? Nekem meg már a vizsgaidőszak traumája meg a jövőkeresés igen valós veszélyei annyira messzinek tűnnek, már nem hiteles a véleményem. Teljesen más problémáink vannak, emiatt más a gondolkodásunk, más az életünk. Nem beszélve arról, hogy ők még nagyban buliznak, pasiznak, én meg már babát tervezek a férjemmel. Itt nincs közös pont, ezt el kell ismerni. A barátságunk kedves, jó viszonnyá szelídült, amikor a városban járnak, találkozunk, iszogatunk kicsit, megbeszéljük kivel aktuálisan mi a helyzet, de ennyi. Persze, akivel igazán olyan az ember kapcsolata, azt ez a dolog nem zavarja, de minthogy nekünk semmi átfedés az életútjaink között, így akárhogy is nézzük, csak átmeneti volt a barátságunk, hiába, hogy nekem nagyon fontos volt, és még most is az. Ez nem amiatt van, mert nők vagyunk, szerintem férfiaknál is ritka az, hogy egy igazán mély, komoly barátsága kitartson élethelyzettől függetlenül bármeddig.


Egy barátnőm van, akivel ovi óta elválaszthatatlanok vagyunk. Vele bármi volt, bárhol voltunk, nem tud az élethelyzeteink különbözősége akadályozni. Még ha időszakosan voltak is mosolyszünetek, valahogy mindig visszataláltunk egymáshoz. Mindig tudunk egymásra számítani és bármilyen témáról, tematikától függetlenül, simán át tudunk beszélni éjszakákat is. Én úgy gondolom, hogy ez azért elég mély kötődés, és tekintve, hogy 3 éves korunk óta tart, már bőven 20+-os kapcsolat. Ez nem amiatt van, hogy a nők/férfiak képesek-nem képesek ilyen barátságokra, ez szerintem pusztán szerencse kérdése, hogy találsz-e valakit, akivel tényleg tudtok olyan barátai lenni egymásnak, ami egy életen át kitart. Kicsit hasonlít a párkeresésre, csak jelentősen más szempontok szerint, és ezúttal a keresésben nincs előnye egyik nemnek sem.

2019. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek gyerekkori barátaim, mert az általános iskolában, ahova jártam, a pedagógusgyerekeket nem kedvelték, nekem meg anyám ott tanított, bár engem nem tanított soha. Felnőttként lettek barátaim, azok még nem több évtizedes barátságok, mert egyiküket sem ismerem olyan régóta, de attól még stabilak, és lehet belőlük több évtizedes barátság, ha megéljük.
2019. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Miért is vannak lepontozva azok a nők, akiknek szintén hosszú távú, mély baráti kapcsolataik vannak?
2019. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!