Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok barátkozni,...

Miért nem tudok barátkozni, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves lány vagyok. Olyan problémám van, hogy nem tudok baráti kapcsolatokat kialakítani. Gimiben volt egy barátnőm, aki 6 év után ellenem fordult. Azóta volt 1-1 lány, akit talán lehet barátnőnek nevezni, de végül mindegyik vita miatt véget ért. Kb 8-9 hónapja nincs egyáltalán barátom/barátnőm, nem is járok sehova, mert egyedül cikinek érzem és nincs bátorságom. Egyedül élek a fővárosban, dolgozok, edzek. Szüleim nem messze laknak, jelenleg már minden hétvégén hazamegyek hozzájuk, mert tőlük megkapom azt a szeretetet ami hiányzik, és mostanság nagyon elkezdtem ragaszkodni hozzájuk, ami érzem hogy ennyi idősen már nem jo, de kb ők tartanak életben.

A lányok általában ellenségesek velem, pedig kedvesen próbálok nyitni mindig. De a reakcio az vagy a semleges viselkedés, vagy a flegma méregetés. Fiúkkal nem sikerult hosszu távon barátságot kialakítani, egy idő után általában az ő részükről át fordult vonzalomba.

Nem tudom már mit csináljak, érzem hogy nagyon szeretnék ezen változtatni, de sokszor annyira reménytelennek érzem, és szomoru vagyok, hogy inkább meg sem próbálom.. emiatt irtam ide, hátha valaki volt már hasonló helyzetben, és tud egy kis segítséget adni. És köszi ha elolvastad. :)



2019. máj. 13. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

:)


Pedig muszáj lesz eljárnod valahova, ha ismerkedni akarsz.

Egyesületek, klubok, bármi, ami érdekelhet. Gondold végig, milyen szabadidős tevékenység vagy sport tudna lekötni, és keress hozzá társaságot. Én egy vidéki városban élek, de még itt is van a dáma klubtól kezdve a tekeklubon és a repülőmodellezős egyesületen keresztül, a biciklis egyesületig minden.

Facebook-on nem szoktak rá írni a pasik?

2019. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pasikkal, párkapcsolat szempontjából, nincs semmi gondom. Csak a barátság nem szokott nagyon hosszútávú lenni. Egy barátnő hiányzik az életemből, akivel mindent megoszthatok stb.

Van hobbim, motorozok, amit mindennél jobban imádok. Csak itt is inkább fiúkkal vagyok körülvéve, akikkel elvagyok haveri szinten, de annyi..

Talán csak bátorságot kellene gyűjtenem, és a negativ gondolataimat/félelemeimet leküzdeni :/

2019. máj. 13. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Felnőttként nehéz barátokat szerezni.

De ha valakivel már odáig eljutsz, hogy jól el tudsz beszélgetni vele és látod, hogy ő is érdeklődik irántad, szerintem akkor már elhívhatod valamilyen közös programra. Én legalább is így tenném.

Ha a motorozás mellett belefér valamilyen egyéb program, akkor azért nem árt eljárni máshova is.

És persze igen, bátorság, pozitiv hozzáállás!

2019. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel én is úgy vagyok, mint te.
2019. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj ezt a baromságot, hogy csak barátNŐ jó szerintem engedd el :D én 14 évesen tettem meg, és baromi felszabadító volt. Most 25 vagoyk, több fiúval férfival is volt mély kapcsolatom, volt már rá példa hogy átfordult, de ez neme gy törvényszerű dolog, testvéries kapcsolatok is simán kialakulnak ebből.

De ha meg párkapcsolatod van az is szuper dolog magány ellen...


Egyébként meg iratkozz be egy tanfolyamra ami érdekel, ott biztos lesz kviel ismerkedni. csak ne 2-3 hetesre, hosszabbra

2019. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!