Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális ami most történik velem?

Normális ami most történik velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9.-es lány vagyok, most kezdtem a gimit. A helyzet az, hogy szeptember óta mintha teljesen kicseréltek volna. Általánosban egy elég életvidám, beszédes, egy olyan mindenkivel jóba van lány voltam.(de nem is tartoztam a legmenőbbek közé)Viszonylag könnyen barátkoztam, az elején mindig egy kicsit nehezebben nyíltam meg az embereknek de úgy alapvetően nem volt ezzel probléma.

Gimi kezdete óta pedig teljesen más lettem, sokkal csendesebb vagyok órákon nem merek megszólalni(pedig általánosban azért szerettek a tanárok mert nagyon sokat jelentkeztem még ha nem is voltam biztos a válaszomban mindig akkor is próbálkozatam) valahogy nehezebb új emberekkel ismerkednem, egyszerűen leblokkolok.

Volt egy időszak pár hónapja amikor sikerült egy kicsit feloldódnom és barátokat találni, viszont mostanra megint más lett a helyzet. Nem nagyon tartozom egy társasághoz se, egy lány van akivel nagyon jóba vagyok viszont mostanában vele is elhidegült az egész. Látom rajta hogy másokkal szívesebben van, amikor velem van kettesben akkor sokkal másabb a kedve. Ez egy elég nagy törést okozott nekem mivel ha egyszer valakinek megnyílok és úgy történik egy ilyen törés akkor csak magamat tudom hibáztatni higy mit követhettem el hogy ez lett.

Nagyon erős hamgulatingadozásaim vannak és ez az egész már iszonyatosan lefáraszt(majdnem minden nap sírok mert nem tudom máshogy ezt a feszültséget kiadni). Nem tudom hogy bírom ki ezt még 3 évig.

Pedig jobban belegondolva ez az egész nem annyira nagyon rossz, mivel nem bánt senki, de valahogy mégis iszonyatosan túlreagálok minden kis apróságot, egy egyszerű sóhajból már azt hiszem hogy csak kényszerből van velem az a bizonyos ember. A kérdésem lényege az lenne, hogy ez sokáig marad így? Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!!



2019. máj. 27. 23:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Ehhez még hozzátartozik az is hogy idén februárban hagytam abba a sportolást amit vagy 6 évig csináltam. Ez mennyire járulhat hozzá a hangulat változásokhoz/síráshoz?
2019. máj. 27. 23:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, velem is ez volt

most vagyok 10-es

9. osztaly elejen eleg joban voltam az osztallyal de aztan mindenkit hirtelen megutaltam, depresszios lettem es levert hangulatu

minden/mindenki felidegesitett, minden apro dolog

szerintem probalnod kene nyitni felejuk. nehez az uj kozosseg, de hidd el meg van idod beilleszkedni

2019. máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az van, hogy egyszerűen túl vagy terhelve és mindenki, aki ma a közoktatásban "tanul".


Több szabadidő, saját hobbik, sport és nem lenne annyi túlfeszültség.


A hangulatjavítás alapja a kipihent állapot és örömet okozó tevékenységek.


Valahogy muszáj időt szakítani arra, hogy boldogok legyetek és nem majd, hanem most. Szerintem ez a kulcsa annak, hogy kibírjátok....

2019. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, tégy magadnak egy szívességet és köszönj be az iskolapszichológushoz, pont az ilyesmi miatt találták ki. Ha nincs semmi bajod (remélhetőleg), csak túl vagy terhelve, akkor kapsz tőle pár jó tanácsot, ha mégis van valami gáz, akkor pedig időben elkapja.

Én is ilyeténtájt "őrültem meg", hasonló gondjaim voltak, de évről-évre egyre rosszabb lett, végül karrierépítés helyett már a pszichiátria jutott ki nekem. Sikerült elcsznem minden lehetőségem, holott ha előbb ismerik fel a problémát, nem jelentett volna akadályt a továbbtanulásban. Bipoláris zavarom van. Hajlamos ebben az életkorban jelentkezni, én nem kockáztatnék a helyedben.

2019. máj. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Nincs neked semmi bajod, csak tini vagy. 15 évesen a hormonjaid javában tombolnak és az idegrendszered emiatt a szokásosnál is szenzitívebb. Minden részletre ki van hegyezve. Idővel jobb lesz. Nem feltétlen szükséges az iskolában barátokra lelni. Légy diplomata, úgy értem, jó, ha illedelmes vagy és megtalálod a hangot másokkal, de nem kell mindenáron barátságot remélni az iskolában és boldog-boldogtalannak megnyílni.

A sportolást kár volt abbahagyni, mert endorfint szabadít fel, ami lazaságot, boldogságot, oldottságot eredményez. Aki sportol, annak oxigéndúsabb a vére, ami csökkenti vagy nullára is redukálja a depressziót. Ugyanis a depresszió egyik legjellemzobb oka az oxigénhiányos vér. Mozgás= életkedv, kiegyensúlyozottság, önkontroll stb. Hajrá! 31F

2019. máj. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hormonok. Ez idővel majd másképp lesz, normalizálódik.
2019. máj. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2019. máj. 28. 08:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez csak egy múló probléma, és magától megoldódik, de annyit szerintem is megér, hogy elmenj az iskolapszichológushoz. Sok esetben nagyon hasznos tanácsokat tud adni, és ha valami kis kamaszkori depresszió áll a háttérben, azt is felismeri. Nem szabad elbagatellizálni a dolgot.
2019. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!