Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy vessek véget ennek a...

Hogy vessek véget ennek a mérgező barátságnak?

Figyelt kérdés

Van egy lány, aki 4 éve az egyik legjobb barátnőm, Ő engem a legjobb barátnőjének tart, Kezdetben minden rendben volt, de már egy ideje elnyomva érzem magam.

Tudom, hogy az én hibám, hogy könnyen befolyásolható vagyok és az is, hogy nem állok bele veszekedésbe, inkább ráhagyom a dolgokat, viszont ezt vele ellentétben a többi barátom nem használja ki.

Pár hónapja olyan dolgot tett, amivel borzasztóan megbántott, de láttam, hogy mennyire igyekszik jóvá tenni a dolgokat, szóval kibékültünk.

Nincs erre jobb kifejezés, mellékszereplő vagyok a saját életemben. Mindenhova jön velem és mindenhol neki kell a középpontban lenni. Nem az, hogy én szeretnék lenni a középpont, mert nem, viszont nem hiszem el, hogy kell lennie valakinek a társaságban, aki a "menő" és mindenki rá figyel, Ilyen csak az amerikai filmekben van, nem?

Én jóban vagyok mindenkivel, vagy sehogy, rosszban sosem vagyok senkivel, Ö azonban folyamatosan konfliktusokba kerül és elvárja tőlem, hogy én is haragudjak olyan emberekre ( akik egyébként az én barátaim is), akik semmit sem tettek ellenem, és általában ellene sem, csak túl hisztis.

Tetszik nekem egy srác, és ezzel a barátnőm tisztában van. Neki más jön be, mégis rámászik erre a srácra amikor ottvagyok. Tudom, hogy ő ilyen, tudatosan generálja azt, hogy minden srác azt higgye, hogy esélye van nála, hogy ezután bepróbálkozzanak nála és ö lekoppinthassa őket. Amig a saját bőrömön nem tapasztaltam, addig annyira ez nem zavart, de ez igy nagyon fáj.

Nem csak ennél a srácnál, minden barátomra rámászik, mindig neki kell a középpontban lennie önsajnáltatással, hisztikkel.

Nyilvánvalóan van jó oldala is, tudom, hogy nagyon szeret, nem engem vagy másokat akar elnyomni, simán csak figyelmet szeretne. Sok jó közös pillanatunk volt, amelyekért örökké hálás leszek, de már nem érzem jól magam a társaságában.

Megtapasztaltam több más embertől is, hogy milyen az igaz barátság és azok nem keltettek bennem semmi olyan rossz érzést, amit ez a lány keltett, ugyhogy úgy érzem sokkal jobb lenne nekem ha kilépnék ebből a barátságból.

Nem tudom hogyan tegyem anélkül, hogy megbántanám. Szerintetek?

18L



2019. júl. 17. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnéd nem megbántani? Ha te végigsértenéd őt... nem hinném hogy a bocsánatkérésed nélkül visszajönne (bár lehet ismer annyira, hogy tudja, hogy úgysem tennél ilyet). A lényeg az, hogyha tényleg leszeretnéd rázni... akkor csak végig kell sérteni, és magára hagyni, és utánna semmibe venni. Nehéz végig csinálni, de ha kitartasz a végsőkig, már biztos lehetsz benne, hogy megfelelő döntést hoztál.

Ha mégis szépen (tehát barátságosan) szeretnéd otthagyni, akkor nehéz lesz. Mivel nem fog megutálni, így a végletekig is képes elmenni. Csak beszéld meg vele, hogy itt az ideje, hogy kilépjen az életedből... (pl.: zavarsz, és tudom hogy úgysem fogsz megváltozni (jön a kérdés, hogy mi zavar? Erre elmondod őszintén. Rövidtávú igéreteket ajánl majd fel, vagy elkezdi felsorolni a te hibáidat. És ha vitatkozni szeretnél vele, akkor maradsz, ha megszeretnéd beszélni vele, a lényegre térsz ki mindig.

Remélem tudtam segíteni, és persze sok sikert kívánok!

2019. júl. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!