Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nagyobb összeget nyernél...

Ha nagyobb összeget nyernél szerencsejátékon, te mennyire vernéd ezt nagydobra?

Figyelt kérdés
Pl. én diszkréten kezelném mert nem szándékoznék senkinek sem kölcsönadni a nyereményből. Azonban sajnos a szüleim ha megtudnák fűnek-fának elmondanák. Vagy ha ők nyernének akkor is.
2019. júl. 24. 14:44
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"ha nyersz, sok lesz a barátod"


Ez bizony teljesen igaz, meg akkor is, ha fontos embernek számítasz abból a szempontból, hogy egyengesd pályájukat. Pénz meg a pozíció bevonzza valahogy ezeket a dögkeselyűket.

2019. júl. 24. 15:23
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak a legszűkebb családban azoknak mondanám el, akik mindig mellettem voltak és tudom azt, hogy nem mondják el senkinek.
2019. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%

Egy kis off - még régebben, ha jól emlékszem volt olyan, hogy "Beszélő sör". Annyiból állt, hogy, ha vettél dobozos sört és kibontottad és nyertél, akkor elkezdte "mondani", hogy mit nyertél. Mittudomén, pl ismételgette, hogy "Hifi torony" vagy "hat doboz sör" vagy hasonlók. A hátránya, hogy ezekben nincs sör csak a beleszerelt szerkentyű, amitől a "sör beszél". :-D


Én nem találkoztam vele csak hallottam róla a reklámokból meg ismerősöktől.


Na, mi a családdal azon nevettünk, hogy mész a vonaton, megbontod a sört és a "doboz elkezdi kántálni", hogy nyertél egymillió forintot. Ha mázlid van, nem üt le valaki ott rögtön és kapja ki a kezednől a dobozt.


off vége.

2019. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit értesz nagyobb összeg alatt. Pénzt nem nagyon, de értékes tárgyakat, háztartási berendezést, vásárlási utalványt meg ilyesmit szoktunk nyerni nyereményjátékokkal. Nyertünk már hűtőszekrényt, főzőlapot, biciklit, okostévét meg még egy csomó mindent. Közeli barátoknak és rokonoknak meg szoktuk mondani, néha nekik is adjuk, ami nekünk nem kell, de nyilván nincs kiírva a házunk falára, hogy épp mikor mit nyerünk. De amúgy kölcsönadni nem kötelező, ha valaki kér, mondhatsz nemet. Mondjuk szerintem én ha tudnám, hogy tényleg nehéz helyzetben van egy közeli rokon vagy barát önhibáján kívül, és lenne egy nagyobb összegem, akkor adnék neki belőle, nem kölcsön, hanem ajándékba. Egyszeri alkalommal, nem rendszeresen.
2019. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak a közeli barátaimnak és családtagjaimnak mondanám el.

Ilyenkor szoktak az olyan ismerősök barátkozni az emberrel akik valójában nem is biztos hogy kedvelnek, persze csak azért hogy költsön rá.

2019. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
14-esnek: nekem ebből a szempontból nagyobb összeg a milliós tétel, amit lottón sokszor négyessel is, de kaparós sorsjeggyel is nyertek már jelentősebb nyereményt. Egyébként szép dolog jótékonykodni barátok között, csak utána egyesek igencsak elszemtelenedhetnek, és ha egyszer adtál, adsz majd máskor is alapon megint megtalálnak a segítségkéréssel. De ha a te ismerőseid nem ilyenek, akkor szerencsés vagy és persze nem általánosítunk, de az emberek többsége nem jól kezeli azt ha más nyert.
2019. júl. 24. 15:38
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám el senkinek. Egyrészt azért, amit már feljebb is írtak, hogy ne akarjon senki kölcsön kérni vagy meglopni.

Másrészt azért, hogy a hozzám közel álló emberek ne érezzék rosszul magukat azért, mert nekem ekkora szerencsém lett.

Nekem sem esne jól, ha pl. valamelyik testvérem vagy épp jóbarátom nyerne egy nagyobb összeget és azt kéne hallgatnom, hogy neki most mennyire jó és mennyi pénze lett, miközben mondjuk én nem nyerek soha 500 ft-ot se a lottón. :D

2019. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam, hogy egyszer, nem rendszeresen. A cuccokat se úgy adjuk ajándékba, hogy nesze, itt egy mosógép csak úgy, hanem pl. rokonnak karácsonyra vagy születésnapra.
2019. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha valaki jelentősebb összeget nyer, az nem fogja otthon tartani, meg magával hurcolászni, szóval ez a "betörnek érte", meg "leütnek az utcán" ez úgy hülyeség, ahogy van. Esetleg zsarolhatnak...

Mindenesetre ha tényleg jelentős összeget nyernék, én bizony akarnám élvezni is, szóval eltitkolni nem tudnám. Max. azt titkolnám, hogy honnan van a pénz. De mivel a világon azért léteznek jómódú emberek (a környékünkön különösen sok), ezért nem lenne kirívó a helyzetem... biztos, hogy fokozatosan alakítanék ki egy új életmódot, és amíg az nincs meg, addig nem nagyon hirdetném. Most itt tényleg jelentős összegre gondolok, tehát pl. egy lottóötösre, mert annál kisebb valószínűleg fel sem tűnne senkinek (mondjuk 1-2 millió, az teljesen reális, hogy annyit valaki összegyűjt és elkölti, de még tízet is el tudnék költeni különösebb feltűnés nélkül). Az nyilván feltűnő lenne, ha hirtelen egy luxus ingatlanba költöznék, de akkor értelemszerűen olyan biztonsági berendezések is lennének benne, amik megvédenek, plusz biztosítás. Szóval attól, hogy kirabolnak, nem tartanék.

A családomat, közeli barátaimat biztosan magamtól is támogatnám egy jelentős nyereményből, idegenek meg kuncsoroghatnának, ahogy akarnak. Az lenne a válasz, hogy a pénzt befektettem, nem rendelkezem felette és ez valószínűleg igaz is lenne. Nem tartanék magamnál milliókat akkor sem, ha extrém gazdag lennék, a befektetéseimet meg nem oldanám fel a szomszéd Jóska kedvéért, mert épp megszorult...

2019. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
# 16: Ja, hogy ilyen pár milliós tétel... hát azt úgy elkölteném, mint a sicc, esélye nem lenne senkinek kérni belőle. :D A házra simán rámenne pár milla, autót is kéne vennem, de valószínűleg utaznék is egyet.
2019. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!