Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nagyobb összeget nyernél...

Ha nagyobb összeget nyernél szerencsejátékon, te mennyire vernéd ezt nagydobra?

Figyelt kérdés
Pl. én diszkréten kezelném mert nem szándékoznék senkinek sem kölcsönadni a nyereményből. Azonban sajnos a szüleim ha megtudnák fűnek-fának elmondanák. Vagy ha ők nyernének akkor is.
2019. júl. 24. 14:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy az bennem is felmerült, hogy miért félnek egyesek a betöréstől. Nagyobb összeget nem is készpénzben kap meg az ember, hanem bankszámlára. Másrészt vannak ezek a kvízműsorok meg tehetségkutatók, amikben szintén nagyobb összegeket lehet nyerni (főleg külföldön), és az egész lemegy a tévében, szóval láthatja bárki, hogy megnyerted. Szóval a lottónál se kéne szerintem annyira parázni.
2019. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
A férjemnek és a legközelebbi barátaimnak elmondanám, bennük megbízom, de senki másnak nem említeném meg.
2019. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak a férjem és én tudnánk, még barátok SEM.
2019. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet, hogy teljesen más közegben mozgunk, de középosztályban szerintem annyira nem kirívó, hogy az embernek van pár milliója, még ha nem is nyereményből. Nem mondom, hogy mindenkinek van, de pl. a szüleimnek időként összejön, amit ráköltenek a házra. De olyan is volt már, hogy adódott egy váratlan lehetőség, pont nem volt megtakarításuk, mert elköltötték valamilyen nagyobb beruházásra, de családon belül tudtak kölcsönkérni milliós tételt (és nem, nem nyert a lottón, akitől kapták, amúgy is volt neki).

Nekem is volt már milliós megtakarításom, az esküvőmre kapott nászajándék pénz is milliós tétel volt... szóval ilyen alapon akkor nem kellett volna esküvőt rendezni, mert megtudják, hogy van pénzem és leütnek?

Aki ennyire tart attól, hogy mások megtudják, hogy pénze van, az nem vállalhat el egy jól fizető állást sem, nem örökölhet és még lehetne sorolni, mi mindenből lehet valakinek pénze.

A környékünkön elég sok a jómódú, akik luxus ingatlanban élnek (egész településrészek), luxus autókkal járnak. Több ismerősöm is van, akikről tudom, hogy milliós fizetést visznek haza havonta. De soha eszembe nem jutna tőlük kölcsönkérni. Volt már, hogy megszorultam, de akkor is családon belül kértem kölcsön, vagy közeli barátoktól, nem pedig távoli ismerősöktől, csak mert tudtam, hogy van nekik. És a jómódú ismerőseim sem szoktak panaszkodni, hogy boldog-boldogtalan kér tőlük. Szerintem ez nem annyira általános, egy-két egyedi eset persze lehet, de akkor meg nemet kell mondani és kész.

2019. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

21, nem is azért, mert, hogy a pénzért tör be az emberke, hanem gondolhatja, hogy bizots költöttem erre és arra és van jó sok cucc, amit el tud lopni.


Én amúgy lekötném nehezebb időkre. Pl, megnyugtató érzés, hogy néhány hónapra vagy akár egy évre (most nem tudom hány milkóról is van szó) is biztonságban lennék anyagilag, ha innen kirúgnak és egy nagyon rosszul fizető állást találnék vagy nem találnék egyáltalán állást hossző ideig.


Sosem voltam annak a híve, hogy azonnal el kell tapsolni minden pénzt valamire, ami nélkül is nagyon jól megvoltam.

2019. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Még a párom elől is titkolnám 😃
2019. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Senkinek se mondanám el.

Kölcsön kérne mindenki - amit persze nem fizetnének vissza. Ha nemet mondanék akkor menne a gyűlölködés, holott ők se adnának ha nyernének.

Kirabolnának/megzsarolnának/megvernének a pénzért.


A férjemnek se biztos hogy elmondanám..legalábbis a teljes összeget nem. Ő elosztogatná/elköltené hülyeségekre. Olyan mint egy nagy gyerek.

2019. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért az fura, hogy van olyan, aki a házastársának se mondaná el. Mármint értem, hogy ugyanazért nem, amiért más rokonoknak sem, de akivel együtt élek, az elől azért elég nehéz lenne eltitkolni. Kb. nem is tudnék kezdeni semmit a pénzzel, mert biztos, hogy feltűnne a házastársamnak, ha valamit vennék vagy valahová elutaznék vagy akármi.
2019. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!