Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyha nem lesz gyermekem,...

Hogyha nem lesz gyermekem, akkor egy idő után unalmassá, sivárrá válik az életem és elkopnak a barátok?

Figyelt kérdés

Közel 27 vagyok, szingli. Per pillanat nem is akarok párkapcsolatot.


Abszolút nem gyerekkel képzelem el az életemet, nem szeretem a gyerekeket (se az embereket), nem vagyok mentálisan totál egészséges, türelmes meg pláne nem. Egyébként amilyen jövő vár ránk, nem is akarnék embert hozni a világra.


Nyilván változhat még a véleményem.



A baráti körömben konkrétan sorban jönnek az esküvők és a babák is.


2019. júl. 27. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Keress másik társaságot.


Üres, unalmas, sivár életed meg akkor lesz, ha nem töltöd meg élménnyel. Az csak rajtad áll. Gyerek nélkül szabad vagy, oda mész és akkor, amikor akarsz. Használd ki!


Amúgy én se akarok gyereket, hasonló okokból, csak én már 30 felett járok. Ellentétben a sok baromsággal, amit állítottak (biológiai óra, meg majd úgyis változik a véleményem, ha majd jön a nagy ő, és az összes ilyen elcsépelt marhaság) semmi nem változott. Pont ugyanígy gondolkodtam 10-15 éve is.

2019. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, semmi értelme az életnek ha nem szaporítod magad, csak élsz aztán meghalsz, nem vagy többé.
2019. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

A legtöbb ember ostoba és nem tudja magát mással elfoglalni, mint a gyerekekkel meg a róluk szóló beszélgetésekkel. ÖK AZOK, akiknek késöbb sivár élete lesz, mert a gyerekek felnönek, elköltöznek, ök meg maradnak egyedül, és halvány elképzelésük sincs, mit kezdjenek magukkal. Hobbijuk nincs, hasonszörünek sírnak, hogy egyedül maradtak.


Természetesen van néhány kivétel is, aki nem a gyerekben meg a szaporodásban látja az egyedüli értelmét az életének, és a gyerekektöl függetlenül vagy mellettük kialakít saját életet is. Ök nem esnek kétségbe, ha a gyerekek önállóak lesznek, hanem utána is ki tudják töltei az életüket értelmes és számukra érdekes elfoglaltságokkal.

(Ez utóbbi csoportba tartozom én is, és mivel nem csak a ygerekek az egyetlen témám, ezért a gyerektelen ismerösökkel sincs semmi gondom, meg nekik sem velem.)

2019. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Igaz barátok nem kopnak el szerintem,ahogy alakítod az életed, ha mindig csinálsz valamit akkor nem lesz olyan, én sem szeretnék gyereket, kapcsolatot az igen.
2019. júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Miert? Az életed a barátoktól király? Ok adnak ertelmet?
2019. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Miért, ha egyedül vagyok, jobb esetben egy férfi oldalán, akkor mi az értelmet az életnek?


Az ember társas lény.

2019. júl. 27. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lesznek olyan pillanatok az életedben, amikor azt fogod gondolni, hogy de jó lenne neked is egy gyerek. Ez normális, ösztönök hajtanak minket. Én is 27 vagyok, számomra egy gyerek csak gondot jelentene, mégis sokszor összeszorul értük a szívem, fõleg amikor meglátok egy aranyos tipegõt boldog családdal, boldog szülõkkel. Sokan ilyen gyenge pillanatokban bevállalják a gyereket, amit késõbb legbelül megbánnak, majd jobb esetben végigszenvedik az életüket egy családban amit nem is akarnak, rosszabb esetben lelépnek és hadakoznak a lelkiismeretfurdalâssal. Én ezt nem fogom megengedni magamnak, erõs maradok, legalábbis leküzdöm a szaporodási ösztöneimet.
2019. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelme van úgy is ha egy férfivel vagy de nincs gyermeked, élvezheted az életet, azt csinálhatsz amit szeretnél, nagyon sok szép helyre el tudsz jutni, képezni tudod magadat, tudsz pihenni, relaxálni,boldoggá tudjátok tenni egymást a bizonyos férfivel, nagyon sok mindent ki lehet és ki is kell próbálni, meg kell tapasztalni új dolgokat, akár lehetsz óvónő, dajka, bébiszitter ha szeretnél gyerekekkel foglalkozik ha meg unod akkor be fejezed és csinálsz mást amihez kedved van, ha megint szeretnél gyerekekkel foglalkozni akkor újra el mész bébiszitternek.
2019. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!