Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mikor kezdtétek felnőttnek...

Ti mikor kezdtétek felnőttnek érezni magatokat? Ha gyermekem lesz, felnőttnek fogom már magam érezni?

Figyelt kérdés

30 elmúltam, sok éve dolgozom, férjnél vagyok, háztartást vezetek, intézem a hétköznapi ügyeket.

Sokszor, ha valamit nem tudok, szüleimhez fordulok tanácsért, többnyire úgy érzem, belül még gyerek vagyok, aki úgy tesz, mintha felnőtt lenne.

Az utóbbi időben nagyon vágyunk a férjemmel egy kisbabára, hogy saját családunk legyen. Arról beszélgettünk, hogy ha belül gyereknek érezzük magunkat, akkor az kb. olyan lenne, mintha 2 gyerek nevelgetne egy kicsit kisebb gyereket :) Vagy ha ő megszületne, felnőtté válnék?

Más is érez hasonlóan?


2017. dec. 8. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sose, és szerintem már nem is fogom. 42/F
2017. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Is-is. Nem viselkedem úgy, ahogy egy "felnőttnek" kellene, de azért gyereknek sem érzem magam. Én kb az esküvőnk óta érzem magam felnőttnek. 38 vagyok.
2017. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyéni, pontosabban fogalmazva személyiség-függő. Sokan akkor is felnőttnek érzik magukat, határozottabbak amikor még messze nincs gyerekük. másoknak több gyerekük is lehet és még mindig nem érzik felnőttnek magukat. Ráadásul az élet különböző területeihez való viszonyulásban is eltérő lehet ez a felnőttek-érzés bekövetkeztének időszaka.
2017. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Azóta érzem magam felnőttnek, mióta felismertem, hogy a szüleim is halandók hibákkal és mióta a nehéz helyzetekben egyedül is tudok döntést hozni. Lehet ez egyébként másnak még nem elég. Én azóta tényleg úgy érzem, "nahát..felnőttem.."
2017. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem attól leszel felnőtt, hogy többé nem kérsz segítséget a szüleidtől. A nagy cégek vezérigazgatói is gyerekek mert vannak tanácsadóik?

Akkor lesz valaki felnőtt,ha el tudja látni magát, tud döntéseket hozni, és ha rosszul döntött akkor azt megoldja. És miért ne érezhetné gyereknek magát egy felnőtt? Úgy látom, hogy sokan azért érzik magukat mert bennük még van élet, és nem befásultak, de ha ezt jelenti felnőttnek lenni, én sem akarok felnőni.

2017. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Apám 60 évesen nem nőtt még fel, szóval :D


Attól, mert gyereked lesz, felelősségteljesebbé válsz, hisz egy élet van rád bízva, de közben simán maradhatsz ugyanolyan vidám, bohóckodó, stb.


A kedvesem 34 éves, az életben komoly, határozott férfi, de velem teljesen máshogy viselkedik. Nevet, megtréfál, trollkodik, megnevettet, usw.

2017. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!