Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megkaptam a névváltoztatásr...

Ha megkaptam a névváltoztatásról az okiratot, onnantól kb mennyi idő mire kiállítják az új anyakönyvemet?

Figyelt kérdés
Megkaptam az okiratot és azt írták, hogy amint átvettem értesítik az illetékeseket hogy bevigyék a rendszerbe az új nevemet, illetve megcsinálják az új anyakönyvemet, de erről nem küldenek értesítést (mármint, hogy mikor lesz kész). Nem írták, hogy ez mennyi idő.. Pár munkanap múlva vagy inkább 1-2 hét múlva érdemes bemenni az anyakönyvvezetőhöz és megkérdezni, hogy kész van-e?
2019. aug. 2. 16:48
 1/4 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem úgy rémlik hogy egy héten belül megvolt.
2019. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem 1,5 hónap és rengeteg telefonálgatás volt, mire elintézte az anyakönyvvezető. Igaz, karácsony is akkor volt, de nálam rá is segített egy jóakaróm, hogy minél később kapjam meg:)
2019. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen névváltozás. Születési, minisztériumi, házassági név felvétel, levétel. Van ami azonnal átvezethető. Van ami pár nap, és a születési, minisztériumi pedig akár 3 hónap is lehet, mert azt felkell küldeni Budapestre a felettes hatósághoz, csak ott engedélyezhetik, és lassan megy mivel az országból mindenhonnan pofa kell küldeni
2019. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*oda.....
2019. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!