Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mit gondolnak...

A keresztények mit gondolnak a névváltoztatásról?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos a név?

2018. dec. 12. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
régen alapból, ha megkereszteltek valakit, más nevet kapott. Pogányok megtérésénél például.
2018. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire sztem. A szeretet alapjáról kiindulva kell átgondolni ... 7 évesen tudtad volna erre is a választ ...
2018. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:
55%

Szia

A törvény megengedi, és a keresztények mindaddig engedelmeskednek az állam törvényének, ameddig az nem ütközik Isten törvényével. Ez így volt az első századi keresztények között is, és mi ezt a mintát követjük. "„Hogy helyes-e Isten szemében inkább rátok hallgatni, semmint Istenre, ítéljétek meg magatok."Csel.4:19

Sehol nem ír a Biblia a névváltoztatásról, tehát ez az állam jogkörébe tartozik, egyéni döntés.

Viszont ír a Biblia a "név"-ről, mármint a jó hírnévről. mert ez már névhez köttetik. Ha én Kati vagyok, akkor nem mindegy, hogy az én jó tetteimet katinak, vagy Erzsinek tulajdonítják, és kap ezért elismerést. "„Kívánatosabb a jó hírnév a nagy gazdagságnál; még az ezüstnél és az aranynál is jobb a jóindulat” Példabeszédek 22:1

Egy bibliai pl.-da mennyire jó, ha valakinek jó neve(hírneve) van:

"Joppéban pedig volt egy Tábita nevű tanítvány, akinek a neve görögre lefordítva: Dorkász. Ez az asszony nagyon sok jót tett, és bőkezűen adományozott. Azokban a napokban megbetegedett és meghalt. Megmosdatták hát, és lefektették egy felső szobában. Mivel Lidda közel volt Joppéhoz, amikor a tanítványok meghallották, hogy Péter abban a városban van, elküldtek hozzá két férfit, hogy kérleljék őt: „Kérünk, sürgősen jöjj át hozzánk!” Péter ekkor felkelt, és velük ment. Mikor aztán megérkezett, felvezették a felső szobába. Az özvegyek pedig mind elé álltak, sírtak, és sok olyan ruhát és köntöst mutattak, amelyet Dorkász készített, amíg velük volt. Péter aztán mindenkit kiküldött, és letérdelve imádkozott. Majd a test felé fordulva így szólt: „Tábita, kelj fel!” Az kinyitotta a szemét, és amint meglátta Pétert, felült. Ő a kezét adva neki felsegítette, behívta a tanítványokat meg az özvegyeket, és odaállította őt élve." Cselek.9:36-41

A névnek ebben az esetben sincsen jelentősége, de a hír(név) róla ami hozzá kötődik, annak igen!

Lehet nem erre gondoltál?

2018. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!