Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki vidékről kerül városba,...

Aki vidékről kerül városba, nagyvárosba, az sokkal "városiasabb" lesz, mint mint aki alapból ott él?

Figyelt kérdés

A családban is megfigyeltem.


A nagyszüleim falusiak, a nagynénim is falun nőtt fel.Nagyanyám gyakran megemlegeti,hogy ő bármilyen házimunkát megcsinált, még a csibe levágását "feldolgozását" is, viszont a kerti munkát nem, ha fegyvert fogtak volna rá, akkor sem.


Ő amint tehette, elkerült városba, ahol sokkal városiasabb lett, mint az ott lakók.

Például, kétszer ugyanazt a ruhát ritkán lehet rajta látni, ugyanazt az ékszert is ritkán.Mindig csinos, tökéletes a haja, sminkel rendesen.A haját csak fodrász mossa és lövi be.Illetve, mindenhova autóval megy.



A bátyám pedig Budapesten lakik, ő ott tanult egyetemen és ott ragadt.

Ő is büszkén szokta újságolni, hogy több pénzt keres, mint az átlag budapesti.

Sohasem volt igénytelen, de BP-n extra igényessé vált, mindig tökéletesen fazonra vágott arcszőrzet, frizura, élésre vasalt ingek....stb

De, amikor nem megy sehova, akkor sem slampos.


Nem akarok a falusiakat sértegetni, de a nagyvárosiakhoz képest jóval igénytelenebbek.



Illetve, akik városba, nagyvárosba kerülnek, a rossz tapasztalatok miatt azt mondják, hogy nem dolgoznának kisvárosban, "vidéken", mert a munkáltatók tuskók és nem akarnak fizetni.


2019. aug. 3. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek az oka, hogy kompenzálnak. Ha Bp-en nősz fel, „be vagy ágyazva”, a családod, sok ismerősöd, barátod mind itt él, ezért lazább tudsz lenni, mint mikor elkerülsz egy ismeretlen emberekkel teli városba, ahol egy ismeretlen közegbe kell beilleszkedned, „bizonyítanod”.

Minden rosszindulat nélkül, sok vidékről felköltözött (vagy erdélyi magyar) iskolatársam, munkatársam volt már, és mindegyiküknél éreztem azt, hogy ők sokkal jobban „tepertek”, mint a többiek. Egyikük úgy fogalmazta ezt meg, hogy mivel neki nincs erős kapcsolati hálója itt, csak a „csupasz s*gge”, ezért sokkal több energiát kell belefektetnie mindenbe.

2019. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott: a barátnőm egész nyáron a vidéki telkükön van a gyerekeivel, ahol nyilván sokat csatangolnak, koszosak lesznke, így ilyenkor a rosszabb ruháikat adja rájuk, vagy van, hogy a kisfia egy szál rövidgatyában megy ki bringázni. Azt mondja, a helyi gyerekek mindig „menő” ruhákban vannak, és irgalmatlanul leteremtik őket, ha koszosak lesznek, de sosem viselnek „játszós” ruhát.

Az egész kérdés olyan egyébként, mint a született jómódúak és az újgazdagok közti viselkedésbeli eltérés: aki jó módban nő fel, nem érzi szükségét, hogy ezt folyton fitogtassa, az újgazdagok azok, akik igyekeznek minden külsőséggel mutogatni, mijük van, és értelmetlenül drága cuccokat vesznek.

2019. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez abszolút így van. Én agglomerációból kerültem fel és mindig nagyon figyeltem, nehogy "parasztosan" beszéljek, nehogy slampos legyek. Mert ugye fél az ember, hogy elkönyvelik gumicsizmás parasztnak. Én egyáltalán nem szeretem ezt a vidéki-budapesti ellentétet, de egyszerűen nem érzem jól magam, ha egyetemre/munkába/utcára nem ápoltan megyek, míg ezt a kertvárosi/falusias környezetben lazán megengedem magamnak.
2019. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!