Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A meditációnak köze kell...

A meditációnak köze kell legyen a valláshoz? Jóga vagy meditálás? Többi lent.

Figyelt kérdés
Több, mint valószínű, pánikbeteg vagyok. Szeretnék találni egy módszert amivel lenyugtathatom magam. Sok embertől hallottam a meditációt vagy jógázást, gondoltam kipróbálom valamelyiket, ha már nem is más okból, kíváncsiságból. Egyikről sem tudok, szinte semmit, ezért kérek egy pár tanácsot, infót. A vallásom semmiképp nem akarom belevetni, vagy összekeverni, és ha erről szól inkább elvetem az egészet! Neten rákerestem a meditációra, és olyanokat írt, hogy legyen “szentélyem” meg kép a “lelki mesteremről” szóval lehet a jóga marad.

2019. aug. 3. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Én keresztény vagyok és szoktam meditálni és jógázni, pedig ezek mind keleti vallásokon alapszanak. Szerintem aki elég tájékozott és jól ismeri saját magát, az össze tudja egyeztetni ezeket akármilyen más vallással.
2019. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A meditáció nem más, mint a gondolataid irányítása, adott esetben kizárása, lecsillapítása. Ne az ezobolondok hülyeségeit olvasd. Légzéstechnika kell hozzá, ellazulás, az ezt segítő zene és illóolajok jó támogatók. Ilyesmik szoktak lenni, hogy figyeld a légzésed, képzelj el egy mezőt, ahogy hullámzik a szellőtől a fű, elképzeled, ahogy érzed azt a szellőt és virágok illatát... Ez mind csak arról szól valójában, hogy a gondolataid lekösd és irányítsd. Nincs akkora hókuszpókusz mögötte, mint amit bele akarnak az agymosott ezorémek látni.

A jóga is használ meditációt, tudtommal.

2019. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok vallás része a meditáció de nem kell, hogy köze legyen hozzá. Nem kizárólag vallásos tevékenység (volt angoltanárom is meditált, nagyon ajánlotta de nála nagyobb ateistát nem láttam)

Szeretnek ilyen szavakat puffogtatni hogy szentély meg lelki mester, mert komolyabbnak és misztikusabbnak tetszik, de általában teljesen hétköznapi dolgokat takarnak.

Egyébként mindkettőt csinálhatod, mindkettő jót tesz. Meditálsz egy picit, aztán jóga.

2019. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Hogyan kellene elkezdeni? (Mindkettőre értem.)
2019. aug. 3. 15:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jóga tanfolyamok rendszeresen indulnak, legalábbis városokban. De ha jól tudom Youtube-on is vannak videók kezdő jógásoknak.
2019. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
2019. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Én ateistaként nem tudom elkezdeni, mert a csakra meg energiák meg minden hülyeség kikészít.
2019. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem kellenek a csakrák a meditációhoz ugye tudod.
2019. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezekhez semmilyen vallás sem kell. Az, hogy legyen szentélyed, azt jelenti, hogy találj egy olyan helyet, ahol teljesen meg tudsz nyugodni, nem zavar senki és semmi, és teljes biztonságban érzed magad. A lelki mestered pedig vagy az az isten akiben hiszel, vagy ha nem vagy vallásos, akkor az oktatód, esetleg saját magad. Egyébként azért olvashattál ilyeneket, mert sok vallásnak része a meditáció, viszont vallás nélkül is lehet meditálni.


Hogy melyiket választod, az rajtad múlik. A jógához azért kell egy bizonyos szintű állóképesség, és rugalmasság is, míg a meditációnál pont arra van szükség, hogy mozdulatlanul tudj maradni, mintha teljesen elengednéd a tested.

2019. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A jógának része a meditáció. Nyugi, nem vallás, és nem olyan hókuszpókusz, amit összeolvastál. Csupán gondolat irányítás, ellazulás. Menj csak. Jó lesz.
2019. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!