Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudjuk, hogy egy...

Honnan tudjuk, hogy egy tulajdonság tényleg igaz ránk, és nem csak az egó szólal meg bennünk? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Olvasok egy könyvet, aminek van egy gyakorlata. A gyakorlatban a jó és a rossz tulajdonságainkat kell felsorolni. Az összeset. Meditáltam rajta, mondjuk vegyük az önzőséget. Azt gondolom magamról, hogy nem vagyok önző, de mivan ha mégis? Honnan tudjam ténylegesen, hogy ilyen vagyok e?

2018. okt. 20. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Az önzőség egy skála, aminek egyik véglete a szélsőségesen önző ember, a másik a szélsőségesen önzetlen. A való életben valószínűleg egyik sem létezik.


Az, hogy ki számít önzőnek, szerintem vitatható, hogy a skála melyik pontjától indul. Azon is múlik, hogy melyik kultúráról beszélünk (egész más a helyzet Európában mint mondjuk Japánban), illetve kivel szemben helyezzük a saját igényeinket előtérbe (idegen vagy családtag).


Szerintem ezt úgy döntheted el, hogy mindezek figyelembe vételével végiggondolod mondjuk az elmúlt egy évet, amikor ilyen döntéseket hoztál, és megpróbálod tárgyilagosan megítélni, hogy melyik helyzetben mennyire voltál önző.


Mivel belülről látjuk önmagunkat, illetve mindig meg tudjuk magyarázni magunknak, mit miért tettük, ez sokszor nem könnyű.

2018. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%
Onnan hogy a környezeted hogy viszonyul hozzád.
2018. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!