Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy emberről,...

Mit gondoltok egy emberről, akinek ilyen a világnézete?

Figyelt kérdés

Nem érdekli, hogy kinek milyen a bőrszíne, származása, neme, szexualitása, vallása. Szinte minden esetben igyekszik elkerülni az általánosítást, és úgy tartja, hogy egy közösség kollektív elítélése sem elfogadható, hiszen amennyiben csak egy olyan tagja is van a közösségnek, aki képes a normális együttélésre, már olyan hatalmas érdeksérelmet jelent, amelyet nem engedhetünk meg magunknak.


A nemzethez tartozás számára másodlagos, mert előbb tartja magát embernek, mint x nemzet tagjának, és az egy nemzethez való tartozást sem gondolja egy szoros kapcsolatnak, ugyanakkor a különböző nemzetek kultúráinak megőrzését fontosnak tartja.


Kulcsfontosságúnak találja azt is, hogy mindenki kifejezhesse a gondolatait, a véleményét egy adott témában, mindaddig, míg azzal mások jogait azzal nem sérti, még akkor is ha szélsőséges véleményekről beszélünk.


A társadalom alapegységét pedig az egyénben látja, nem pedig a kisebb közösségekben, és így az egyéni érdekeket tartja a legfontosabbnak.


Emellett elkötelezett híve a demokráciának, és a jogállamnak, úgy véli, hogy az egyén csak ilyen közegben tud kiteljesedni.


Fontosnak tartja egy erős szociális háló meglétét, ezzel annak lehetővé tételét, hogy minél több ember jusson magas minőségű oktatáshoz, és egészségügyi ellátáshoz.


2019. aug. 4. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Azt hogy ez az ember egy rendkívül bölcs, boldog és békés ember, aki megtud küzdeni az életben a feladatokkal (problémákkal.) :)
2019. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Azt, hogy hazudik valamiben, mert ilyen ember a mai világban nincs.
2019. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#2 Én ilyen vagyok, nem hazudok semmiben.
2019. aug. 4. 17:39
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Magyarul kommunista.
2019. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Akkor viszont jó szar lehet neked, mert tuti kiröhögnek. A hátad mögött tuti.

Nem mondom, jó lenne ha igaz lenne az állítás és nem csak magadat is átverted valahol a sorok között, de nehéz elhinni, hogy a mai remek kis társadalmunkban él még értelmes és meg nem tört ember.

2019. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Agymosott ! Egy kicsit körül kene nézni a világba !

És ha felfogod a valóságot akkor nem beszélnél ilyen lehetetlen hlyeségeket.

2019. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5 Szerinted melyik pontja a leginkább hihetetlen? Mert én nem gondolom ezt kirívóan különlegesnek, persze sajnos nem is annyira gyakori.


Egyébként nem azt àllítom, hogy egyáltalán nincsenek előítéleteim, de igyekszem ezeket minimalizálni, és soha nem a kérdésben is írt tulajdonságok kapcsán jönnek elő, pl. bőrszín, vagy nemzetiség.


Bár azt hozzá teszem, hogy valóban kaptam már kritikát, pl. annak kapcsán, hogy nem feltétlenül érdekel az sem, hogy egy bűncselekményt, milyen nemzetiségű, bőrszínű személy követ el, mert úgy gondolom, hogy a legtöbb esetben irreleváns.

Amennyiben pedig egy közösségben kimagaslóan nagy a bűnelkövetők száma, akkor azt sem a közösség egy bizonyos, vele született tulajdonságához kötöm, tehát pl. bőrszín, hanem sokkal inkább egy szociológiai problémaként tekintek a jelenségre, és nem kezdem egyből szídni az egész közösséget.


A másik dolog, ami miatt meg szokta szólni, hogy ki nem állhatom a szabályok kijátszását, a folytonos kiskapu keresést, a mutyizást. Pl. a vállalkozókat akik nem jelentik be megfelelően az alkalmazottaikat, nem adnak számlát, és minden más módszert megragadnak, hogy kevesebbet kelljen adózni. Azt sem szeretem, ha valaki azért jut előre, mert jóban van egy adott személlyel, nem pedig a valós képességei révén.


Egyébként a többi szerintem nem furcsa. Tehát a demokrácia, és jogállamiság melletti elkötelezettség, szerintem ennek magától értetődőnek kéne lennie.

2019. aug. 4. 17:58
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Mi az agymosott ebben? Sok minden nem tetszik abban, ahogy jelenleg működik a világ, és azon belül Magyarország, és változást akarok, nem pedig alkalmazkodni, egy általam rossznak tartott rendszerhez.


Egy világot akarok, ahol az számít, hogy ember vagy, és az, hogy mit teszel, nem pedig veled született tulajdonságaid miatt bélyegeznek meg.

2019. aug. 4. 18:01
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Álmodj királylány.

Ahhoz mondjuk legalábbis egy egész népet kéne megmozdítanod. Sok sikert, hogy összefogd a magyar csürhét. XD Amikor itt kb mindenki eladná a szomszédját egy kis pénzért.

2019. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#4 Inkább tartom magam klasszikus liberálisnak, némi szocdem beütéssel, az állam szociális szerepvállalásáról való vélekedésem miatt.
2019. aug. 4. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!