Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel lelkileg,...

Hogyan dolgozzam fel lelkileg, hogy az egyetlen dolog, ami érdekel, az nem lehet a szakmám?

Figyelt kérdés

Elég régóta készültem nyomozónak.


Lelkileg és fizikailag is megtettem mindent az elmúlt pár évben, hogy jövőre készen álljak erre a hivatásra.


Tudom, hogy nekem való lenne. Látom benne azt, amit más szakmákban nem. Ez egy kifejezetten az én személyiségemnek lett kitalálva minden szempontból, és tudom, hogy baromi jó lennék benne és tisztában vagyok vele, hogy nem olyan, mint egy NCIS vagy egy CSI sorozatban látott.


Ezeknek a tudatában készültem arra, hogy ezt fogom csinálni, ezt akarom csinálni.


Egy hónappal ezelőtt történt, hogy elmentem egy házi orvosi kivizsgálásra, mert nem éreztem jól magam, aztán nem sokra rá el is ájultam. Ahogy kórházba kerültem, kiderült, hogy diabéteszem van.


A rendészeti területen (biztosan ti is tudjátok) egészésgügyileg semmilyen problémád nem lehet, főleg nem tartós betegség.


Ez kizáró ok.


Teljesen kétségbe vagyok esve. Nem tudom, mit tegyek. Én komolyan erre tettem fel mindent. Nyomozó akartam lenni. Jelentkezni jövőre az egyetemre, elvégezni és aztán ennek a hivatásnak élni.



Nem tudom, mi tévő legyek. Ehhez hasonló szakmák nincsenek. Nincs olyan nyomozó, akinek ne kéne egészségügyileg/fizikailag megfelelni, tehát teljesen esélytelennek látom a dolgot, hogy bármilyen rendészeti területen dolgozhassak.


Ezek után hogyan találjak olyan szakmát, ami leköt?


Mit csináljak, hogy elbírjam engedni azt, hogy nem lehetek nyomozó?


Adjatok tanácsot. :(


2019. aug. 15. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magánnyomozó még lehetsz.
2019. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én élelmiszeripari laborban dolgozom, napi szinten nyomozok, mert mindig jön ilyen-olyan reklamáció, amit ki kell vizsgalni, gogy mk, mikor hol tortent pontosan es miert. Eleg izgi
2019. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Sajnálom, hogy ez történt. Talán még a rendőrség ami ehhez kapcsolatos. Azon nem gondolkoztál? Nem tudom, hogy ott is van ilyen szabály vagy nincsen.

Nagyon-nagyon sokan diabetesek. Köztük én is. Kitartást és ne hagyd, hogy ez határozza meg az életedet!:)


21L

2019. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Először is, milyen típusú cukorbeteg vagy?


Az orvostudomány folyamatosan fejlődik és ezt a változást a maradi jogszabályoknak is követniük kell előbb utóbb, úgyhogy ne ad fel az álmod.


Ezzel a betegséggel, ha betartják a szabályokat tünetmentesen lehet élni, nem is értem, hogy egy egy nyomozói posztnál miért lenne kizáró ok.


itt egy jó hír még:


[link]

2019. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"A rendészeti területen (biztosan ti is tudjátok) egészésgügyileg semmilyen problémád nem lehet, főleg nem tartós betegség.

Ez kizáró ok."

Ez egészen biztos? Az egész rendészeti területen? Hol van ez leírva? Szerintem nézz utána, ne hidd el, amíg leírva nem látod.

2019. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg kiderülne, hogy nyomozó nem lehetek, akkor olyan munkakört keresnék, ami minél közelebb van a nyomozókhoz, amivel az ő munkájukat segíthetném minél jobban, minél közelebbről cukorbetegként is. Biztos van ilyen. Nem tudom elképzelni, hogy a teljes rendészeti területen nincs egyetlen cukorbeteg sem, amikor népbetegség...
2019. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos le van írva a nyomozónál, hogy kizáró ok.


"Krónikus belgyógyászati megbetegedések (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, gyomor-nyombélfekély, asthma bronchiale, szívbillentyű anomáliák (elváltozások), szív ingerképzés és vezetés zavarai stb.); jelentős testsúlytöbblet (testtömeg index számítás alapján: a kilogrammban meghatározott testsúly, osztva a méterben kifejezett testmagasság négyzetével) 25-ig normális, 30 felett alkalmatlanságot jelent."



#6 Igen, igazad van, biztosan van, de én nem igazán találtam. Az NKE-RTK oldalán minden rendészeti alapkézésnél ott van az, hogy fizikai/egészségügyi alkamassági vizsga.

2019. aug. 15. 22:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is biztos, hogy felsőfokú képzettséget igénylő munkakör lenne. Keresgélj máshol is, másik karon, másik egyetemen, próbáld kideríteni, hogy akik nyomozók körül dolgoznak, milyen végzettségűek, hogyan kapták meg az állásukat, egyáltalán miből áll a munkájuk, mi jelent előnyt, ha ilyen munkakörre pályázik valaki, stb. Sok sikert!
2019. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Megpróbálom még nem feladni.


Ment a zöld mind a 7 válaszhoz.

2019. aug. 15. 23:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyeséget írok és őszintén szólva nem is néztem utána, de egy jó barátnőm a pszichológiát akarja elvégezni és utána kriminálpszichológiára szakosodni.
2019. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!